- 107 - krachtige druk uitgeoefend worden en toen hij te laat voldeed zeepte hij Miss Minards in met de moeite en de kosten. Dan valt op 16 october het doek. Hannink kreeg in de week daarvoor twee licht gepeperde brieven van Headquarters, die hij samenvoegde tot één onder weglating van de peper en de vervolgens onder zijn leden verspreidde. Afschrift zond hij aan Haarlem. Hannink had zich echter niet gerealiseerd, wat wij inmiddels wel weten, dat Headquarters afschrift van hun brieven aan Haarlem had gezonden. Het antwoord van Haarlem aan Zwolle. Haarlem, 16 october 1958 Geachte Heer Hannink, De heer Bomans kwam heden in het bezit van uw schrijven dd. 15 oktober 1958, alsmede van de daarbij gevoegde copie van een brief, welke de heer Leslie C.Staples op 12 oktober aan U zou hebben gericht. Inmiddels zond de heer Staples eveneens afschrift van deze correspondentie aan den heer Bomans. Bij vergelijking blijkt, dat U bij het copiëren twee brieven, beide gedateerd 12 october 1958, combineerde tot één copie, gedateerd 11 october; verder elimeerde U drie, waarvan twee voor U minder gunstige alineas, terwijl U voorts enkele uitdrukkingen verzachtte. De heer Bomans verzoekt U dringend voortaan in het copiëren van correspondentie de opvattingen te huldigen, die in het maat schappelijk verkeer gebruikelijk zijn. Namens de heer Bomans, hoogachtend, (w.g. onleesbaar) secretaresse Het vervolg is snel verteld. Uitgebreide excuses van Hannink aan Haarlem verzachten enigszins de toon, maar het zaad van de twijfel is gezaaid en schiet op. Het komt in de winter van 1958 nog tot uitreiking van het officiële charter aan Zwolle, een jaar later is de finale Haarlem, 11 October 1959 Mr. Maurits C. van Hall, Hon. Treasurer. Beste Maurits, Op Dinsdagmiddag 6 October j.l. had ik het genoegen een bespreking te voeren met het Dagelijks Bestuur van de Zwolle- Branch, te weten: President, Secretaris (een jonge dame, ter vervanging van den heer H.Hannink, die op verzoek uit het Bestuur getreden is) en de Penningmeester. De afdeling bleek in statu

The Dutch Dickensian | 1987 | | pagina 109