- 92 - PICKWICK THEE. Onderstaand in ruwe trekken een overzicht hoe onze Pickwick Thee verpakking is ontstaan: Na de imitatie oud-zilveren thee-trommeltjes (1931) - welke een zeer groot succes zijn geweest - is door mijnheer C.J. de Jong dikwijls aangedrongen op een nieuw theetrommeltjeVerschillende ontwerpen zijn toen door Helbing gemaakt, maandenlang is gezocht, maar iets geschikts werd niet gevonden. Toen deed ondergetekende het idee aan de hand, om eens bij leveranciers van dergelijke trommeltjes te vragen, of ze misschien ook iets hadden aan te bieden, een goed idee wisten of i.d. Een bezwaar hiervan was natuurlijk, dat men dan te kennen gaf, dat men iets zocht, maar, aangezien wij zelf niets konden vinden, leek mij dit toch de beste oplossing; het kon verder ook zoo 'onverschillig' mogelijk gevraagd worden. Met dit idee werd accoord gegaan en toen kwamen enkele modellen en schetsen van de N.V. De Vereenigde Blik- fabrieken te Amsterdam, terwijl de N.V. Dordrechtsche metaalwaren- fabriek v/h Wed. J. Bekkers Zoon te Dordrecht mededeelde, dat zij nog met iets bezig waren, feitelijk bestemd voor hun zelf, om uit voorraad te verkoopen, maar dat het misschien ook wel, iets voor ons kon zijn. 'n Tijd hierna kwam het bekende thee-kistje, craquelé-uit- voering, met koperen pootjes, apart greepje aan het deksel en met de afbeelding van een ouderwetsche Engelsche postkoets (mailcoach) Dit viel zeer in den smaak en dit werd genomen, nadat het formaat iets was veranderd, n.l. iets grooter gemaakt, geschikt voor een halfpond thee. Dit alles is geweest in de maanden October en November 1936. De eerste order is geplaatst op 2 December 1936, 199.000 stuks, tegen den prijs van 16$ ct. per stuk. In totaal zijn ontvangen van Maart 1937 tot Juli 1937 ca. 153.600 stuks tegen den prijs van 16$ ct per stuk. Eerst werden hierin verpakt, in een zakje van groen buitenpapier, 'n halfpond thee, zonder merk. Het zakje werd gesloten met een etiket met afbeelding drinkende dame, volgens het reclameplaatje No. 628Toen wij hiermede bezig waren bleek al gauw, dat het feitelijk beter zou zijn, dat wij er een bepaald merk in verpakten, om er later meer van te kunnen profiteeren, Koopers van zoo'n kistje thee konden dan later naar een bepaald merk van Douwe Egberts vragen. Door Mevrouw T. de Jong - Voorting uit De Bilt werd toen het idee aan de hand gedaan om,

The Dutch Dickensian | 1987 | | pagina 94