- 60 - "Geen vertederende alinea's over de vader van Wim, de GEB-ambtenaar die in zijn vrije tijd amateurtoneel speelde en naar het voorbeeld van Dickens verhalen schreef, of over de moeder die klassieke liederen zong". Henk van Gelder: Van Klisjee-mannetjes tot geweten der natie. 25 jaar Van Kooten De Bie. De Tijd, 2 september 1988. "Natuurlijk is de Slegte er. Maandag al werkt een zware delegatie van de grootste Neder landse ramsjketen zeer vakkundig en in hoog tempo de kraampjes op de eerste verdie ping af. De Slegte senior brandt geregeld los in het ouderwetse loven en bieden, en jongleert met aantallen en prijzen. Regelmatig temperen de junioren hem: "Niet van alles tweehonderd joh, en die hebben we toch al? Die hebben we net daar gekocht. Dickens? Komen we in om!" Sjoerd de Jong: De ramsjhandel is niet langer een randverschijnsel. Restantenhandel op de London Book Fair. NRC Handelsblad, 9 april 1988. "Hoewel ik mij van ongeveer een derde deel van de artikelen afvraag waarom Hermans ze bundelde, moet ik bekennen dat ik toch alles wat in Door gevaarlijke gekken omringd werd opgenomen met veel genoegen gelezen heb, ondanks het feit dat door mij bewonderde doden zoals Dickens en Scott door het slijk gehaald worden. Dat Hermans Dickens niet waar deert, moet geweten worden aan het feit dat hij Dickens niet kent. Juist Hermans die zo'n kinderlijk plezier beleeft aan het verhaspelen van namen zou, las hij bijvoorbeeld Great Expectationszichzelf herkennen in de figuur van Joe Gargery, de blacksmith, die ook met zo'n kinderlijk genoegen namen verhaspelt". Maarten 't Hart: Vriendelijke brieven van Bijkaart. Willem Frederik Hermans' essays gebun deld. NRC Handelsblad, 14 oktober 1988.

The Dutch Dickensian | 1988 | | pagina 66