'What has gone wrong with the world today?!' Cedric Dickens in Groningen Vrijdag 16 November 1990 was Cedric Dickens, achterkleinzoon van Charles Dickens, voor een kort bezoek in Groningen. Op uitnodiging van de voorzitter van de Haarlem Branch hield hij in een van de collegezalen van de universiteit een lezing over zijn overgrootvader en in het bijzonder over diens werk 'The Pickwick Papers.' Na een korte inleiding sprak Cedric Dickens een gehoor toe van zo'n honderd aanwezigen, voor het merendeel studenten. In zijn verhaal over Charles Dickens' eerste belangrijke werk zaten talloze anecdotes en komieke terzijdes; zijn verteltrant deed dan ook sterk denken aan zijn eigen boeken 'Dining with Dickens' en 'Drinking with Dickens'. Van zijn beroemde voorvader had hij grote oren, een grote neus, krulhaar en de 'catarrh' (verstopping van de neus) geërfd. Hij vertelde dat Charles Dickens in Amerika van een hoteleigenaar als geneesmiddel voor zijn verstopte neus een 'Rocky Mountain Sneezer' voorgeschreven had gekregen. (Het recept hiervan was: 2 oz brandy, 2 oz rum, suiker, citroensap, twee scheutjes Angostura en een handvol sneeuw, bij voorkeur van de Rocky Mountains.) Naast deze uiterlijke kenmerken had hij diens gevoel voor stiptheid meegekregen, de overtuiging dat vrijdag een geluksdag is (vooral als het op de dertiende valt), en zijn liefde voor de mensheid. Cedric werd geboren 46 jaar nadat Charles was gestorven. Hij is een zoon van Pip, die een zoon was van Henry Fielding Dickens en deze was op zijn beurt weer de jongste zoon van Charles Dickens. Hij kon zich zijn grootvader Henry Fielding alleen nog herinneren van die keer dat hij voor Cedric en de andere kleinkinderen de 'Christmas Carols' voorlas en dat hij bij de passage waar 67 Cedric Dickens

The Dutch Dickensian | 1990 | | pagina 69