moet het daarbij opnemen tegen een tuinman op een gemotoriseerde grasmaai er en verliest de ongelijke strijd. De tijd die de secretaris nodig heeft om de tuin man met brede armgebaren tot de orde te roepen wordt door een lid uit Notting ham benut met een verhaal over Tenny son die zijn grasveld door een pony kort liet houden. Na de lezingen worden we door een allesbehalve rustige secretaris Verzocht informeel pratend op een grasveld heen en weer te lopen omdat de' -BBC- opnamen wil maken. Ook uw correspondent wordt, terecht, geïnterviewd. Een van de vragen gaat weer over het aantal leden van de Haarlem Branch. (Dit leidt nog eens tot een complex bij die Engelsen). De middag is gereserveerd voor een 'Tour of Bristol'. Wij passeren in een bus een plaats waar Dickens eens ver bleef en de woorden schreef waarmee dit verslag is aangevangen. We krijgen een schitterend uitzicht op de Suspension Bridge. Hier schijnen regelmatig mensen vanaf te springen. Na enige tijd gewacht te hebben vervolgen we de bustocht. Vooral Brunei blijkt architectonisch een stempel op Bristol te drukken. Plotseling gaat 'het te voet verder. De gids kijkt eens verontrust naar de nu ook veront ruste passagiers en zegt dat er haast ge maakt moet worden. Waarom is' niet duidelijk, zo'n conferentie duurt vijf dagen. Daarna ontspint zich een soort kat en muis spel waarbij de immer lachende gids steeds een straatlengte vooruit snelt en de groep hem probeert in te halen. Onderwijl informatie tot zich nemend. Uiteindelijk komen we uit bij de S.S. Great Britain een museumschip uit oude dagen. Ontworpen door alweer I.K. Brunei. 's Avonds volgt een demonstratie van oude 'Magic Lanterns'. Een waar genoe gen. Vooral als je niet weet hoe het een en ander werkt. Derde dag. De business meeting verloopt zoals dat hoort. Het gaat niet al te nadrukkelijk over Gads Hill, er zijn geen al te lastige vragen, het Oliver Fund is wel gevuld, dè graven waar men zich vorig jaar zorgen over maakte zijn verzorgd, er zijn geen zware financiële problemen, etc. Misschien krijgen we niet alles te horen, maar als dat zo is dan bevalt dat de vergadering uitstekend. In India is een nieuwe Branch gesticht, dat vinden we prettig te horen, De penningmeester .-.- ontwijkt meesterlijk een vraag door ons er op te wijzen dat de Thackery Society veel excentrieker is dan de Fellowship, waarop iedereen elkaar tevreden toeknikt en de vraag niet beantwoord hoeft te worden. Het moment van de Business Meeting is toch de 'roll-call'Beschei denheid dwingt mij niet verder op de hartstochtelijke toejuichingen gericht aan uw zes vertegenwoordigers in te gaan. De lezing van Ella Westland over 'Dic kens and Daphne du Maurier' gaat wat nadrukkelijk over de laatste. Een van de conclusies is dat Dickens vooral 'reassu ring novels' schreef. Dat is heldere taai, daar komen we voor. We komen verder te weten dat er naast de 'London Dickens Walk' ook de 'Stormy Cornwall Du Maurier Walk' bestaat. Het banquet is in de 'Victoria Rooms'. Hier is Dickens ooit opgetreden als amateur acteur en heeft er ook publieke lezingen gegeven. En dat geeft toch iets bijzonders aan de ruimte. Onze voorzitter dhr. Lokin mag nog een plaquette ont hullen waarop dit gegeven vermeld staat: Hij wordt geassisteerd door de Vi- ce-Chancellor. En zo hoort dat ook in de Fellowship. Het banquet is uitstekend verzorgd. Even ontstaat aan de tafel waar ik aanzit verwarring over 'soup' en 'salad' waardoor iemand die verzekerd 'salad' te hebben besteld toch 'soup' 55

The Dutch Dickensian | 1994 | | pagina 56