VAN DE VOORZITTER Dear Dickensians, Wederom ligt voor U een aflevering van de Dutch Dickensian. De redactie verdient weer alle dank en bewondering voor dit wapenfeit, dat des te groter is omdat de verschijning is bemoeilijkt door een akelige omstandigheid. Want als gevolg van de bonte activiteiten die de Haarlem Branch ter ere van de Annual Conference in 1992 aan de dag heeft gelegd is er een gapend gat geslagen in de financiële bodem van de Branch. Precies zo'n gat ontstond meer dan tweeduizend jaar geleden in de bodem van het Forum Romanum - U zult het zich nog herinneren - en de Romeinen zaten net als wij met de handen in het haar. Zij raadpleegden toen een orakel, dat als antwoord gaf: Gooi het beste - maximum optimum - wat Rome heeft in de kloof en zij zal worden gedicht. De Romeinen overlegden nu wat wel het allerbeste was dat zij hadden. Eerst gooiden zij vee en een enkele slaaf in de kloof, maar dat'hielp niets. Toen bedachten zij: het maximum optimum is natuurlijk geld en even later regende het geldstukken in het gat. Opnieuw bleek het vergeefs te zijn: de kloof bleef open. Toen zei een zekere Manlius Curtius: het beste dat Rome heeft is zijn krijgsmoed. Daarop ging hij naar huis, nam afscheid van vrouw en kind, keerde te paard in volle wapenrusting terug en sprong in de kloof. Toen pas sloot het gat en bleef een meertje over, dat men nu nog kan zien, lacus Curtius. Aan deze oplossing moest ook het bestuur denken, toen het financiële gat voor zijn ogen opdoemde. Wijs geworden door de juiste uitleg van het orakel zijn wij van achteren begonnen en dus heeft de heer Kabel zich met zijn volle gewicht in de openstaande rekeningen gestort, terwijl de heer Van Kessel een holle 'constructie' bedacht. Het heeft niets geholpen en de kloof bleef even groot als tevoren. Toen is de een na laatste oplossing te baat genomen en zijn enkele bakken geld in het gat gekieperd. Bij de Romei nen hielp het niet, maar, o wonder, bij ons wel. Het gat begon zich te dichten. Er is nu nog slechts een klein gaatje over en wellicht kan dat worden gesloten door het werpen van vee en een enkele slaaf. Yours in Dickens J.H.A. Lokin

The Dutch Dickensian | 1994 | | pagina 5