144 een ker9spr00kjb. ■vuurtje aan, maar dat van zijn klerk was nog kleiner; het scheen slechts één glimmende kool te wezen. Hij kon echter niet opstoken; want Scrock hield den kolenemmer in. zijne eigene kamer, en zoo dikwijls de klerk een schepje kwam halen, voorspelde de meester, dat zij niet lang meer bij elkander zouden blijven. Daarom knoopte de klerk Zijne bouffante om, en poogde zich aan de kaars te warmen; maar dewijl hij juist geene sterke verbeeldingskracht bezat, wilde dit hem niet gelukken. Een vrolijke kersmis, oom!" zeide eene opgeruimde stem. Het was de stem van Scrocks neef, die zoo haastig binnen trad, dat zijn oom hem niet had hooren aankomen. a Ba!" zeide Scrock. «Malligheid!" De neef van Scrock had zich zoo warm geloopendat zijn 'gezigt gloeide en zijne oogen schitterden. Kersmis mallig heid, oom?" zeide hij. «Dat meent gij toch niet." «Wel zeker doe ik," hervatte Scrock. «Een vrolijke kersmis! Wat reden hebt gij om vrolijk te zijn? Gij zijt arm genoeg." Ohoantwoordde zijn neef vrolijk. Wat reden hebt gij om verdrietig te zijn? Gij zijt rijk genoeg." Daar Scrock geen beter antwoord gereed had, zeide hij nog eens: «Ba! malligheid!" «Kom oom! wees niet knorrig zeide de neef. «Hoe zou ik niet," antwoordde de oom, «als ik zoo veel gekken dhi mij heen zie? Een vrolijke kers mis! Het mógt wat! Wat hebt gij aan kersmisEen tijd om rekeningen te betalen zonder geld; een tijd om te zien dat gij een jaar ouder zijt geworden, en geen penning rijker. Als ik kon doen wat ik wilde," vervolgde hij met verontwaardi- ging, «zou ik eiken domkop, die een vrolijke kersmis loopt wenschen, bij zijn eigen podding laten koken." «Maar? oombegon de neef. Maar, neef!" viel Scrock hem barsch in de rede. Houd gij kersmis op uwe manieren laat ik het op de mijne doen." «Maar gij houdt in 't geheel geen kers mis," merkte de neef aan. «Wel nu, dan laat ik het," antwoordde Scrock. «Ik hoop, dat gij van het houden zoo veel voordeel zult hebben, als gij er tot nog toe van gehad hebt." «Het is waar," hervatte de neef, «er zijn vele dingen, waaruit ik niet zooveel nut heb getrokken, als ik bad kunnen doen, en daaronder is ook kersmis. Maar ik heb kersmis toch altijd in eere gehouden, als een tijd, den eeni-

The Dutch Dickensian | 1995 | | pagina 12