de geest van den oeden mar ley, 145 gen tijd in hét jaar, wanneer de menschen, als ware het bi} algemeeno afspraakhunne toegeslotene harten voor elkander schijnen te openen. En dat heeft mij goed gedaan, oom! al heeft het mij-geen geld in den zak gebragt, en daarom ben ik voornemens om ook voortaan vrolijk kersmis te honden," Be klerk in zijn hokje begon onwillekeurig in zijne handen te klappen; maar zich terstond bedenkende hoe onbehoorlijk dit was, pookte hij in het vuur, en doofde zoo de laatste vonk geheel uit. Laat ik u nog eens hoorenriep Scrock en gij zult kersmis houden met het verlies van uwe plaats Gij zijt een. knap redenaar," vervolgde hij tegen zijnen neef; )>het verwondert mijdat gij niet in het parlement komt," «Wees nu niet boos, oom!" antwoordde de neef. «Kom mor gen hij ons eten." Scrock antwoorddedat hij hem liever wil zien Waar lijk, dat zeide hij; zelfs het laatste leelijke woord kwam er uit. «Maar waarom niet?" vroeg de neef. «Waarom zijt gij getrouwd?" was Scrocks wedervraag. «Omdat ik verliefd was." «Omdat gij verliefd waart?" bromde Scrock, als ware zoo iets nog grootere dwaasheid dan kersmis houden. «Goeden avond!"«Maar, oom! gij zijt nooit bij mij geko- men, voordat ik getrouwd Was; hoe kunt gij dat dan toteene reden maken,, oip nu niet te komen?" «Góeden avond!" herhaalde ScrocK. Ik heb niets van u noodighervatte de, neef. «Ik vraag n om niets. Waarom kunnen wij geene vrienden zijn Goeden avondherhaalde Scrock we der. Het spijt mij in mijn hartdat gij zoo onverzettelijk zijt. Ik vreesde het welmaar ter liefde van kersmis wilde ik het toch beproeven, en ik blijf kersmis in eere houden. Duseen vrolijke kersmis oom Goeden avondzeidé Scrock nogmaals.«En een gelukkig nieuwjaar!" «Goe den avond!" antwoordde Sorock wederom. De neef ging echter heen ,- zonder een kwaad woord te spre ken. In het voorbijgaan wenschte hij den klerk nog een vro lijke kersmis, en deze, hoe kond hij ook wezen mogt, was toch warmer dan zijn meester; want hij gaf denwensch har telijk terug. «Daar zit er nog een," mompelde Scrock, die dit gehoord 1844. I. 10

The Dutch Dickensian | 1995 | | pagina 13