bb geest va» be» otde» mauley. 147 antwoord. Ik zelf maak geen vrolijkheid hp kerstnisen ik heb geen geld over om leêgïoopers vrolijk te maken. Ik help de inrigtingen in stand honden, waarvan ik gesproken heb5 zij kosten genoeg, en die anders niet kunnen leven, moeten daar maar heengaan." «Velen kunnen niet, öïi velen zouden liever sterven." «Als dat zoo is," merkte Scbook aanlaten zij dan stervendat zou de overtollige bevolking wat verminderen. En bovendien maar dat zijn dingenwaarvan ik niet weet." Gij kondt er toch Van weten," zeide de heer. «Het lijh mijne Zaken niet,*' ant woordde Sorock. Het is genoegals iemand zijne eigene zaken verstaat, zonder zich met die van anderen te beinoeijen. De mijne geven mij altijd wat te doen. Goedenavond, heerenl" Daar zij duidelijk zagen, dat hier niets te binnen was, gingen de heeren heenen Scrock hervatte zijn werk met eenen beteren dttnk van zichzelven en in eene vrolijker luim dan gewoonlijk. Hij luisterde echter vol wrevel naar het gerucht op de straat, en vooral naar de bedelkinderen, die met het zingen van kersliederen eene aalmoes poogden tö winnen. Zoo werd het later, en eindelijk was het tijd om heft kantoor te sluiten. Met weêrzin stond Scrock van zijn stoel open op dit stilzwijgend teekendat zijn werktijd om was snoot de klerk dadelijk zijne kaars uit en zette zijn hoed op. Gij zult zeker morgen den geheelen dag Vrij willen heb* hen?" zeide Scrock. «Als het u gelegen komt, Mijnheer!" «Het komt mij nooit gelegen, en het is eene onbillijkheid bovendien. Als ik er u eene halve kroon voor afhieldzoudt gij zeker denkendat ik u zeer benadeeldehe De klerk glimlachte flaauw. «En toch," vervolgde Scrock«schijnt gij niet te denken, dat gij mij benadeelt, als gij mij een dag voor niet laat betalen." De klerk merkte aan, dat het slechts eens in het jaar was. «Dat'is geene reden om iemand eiken vijfentwintigstën December de beurs te ligten," zeide Scrock, terwijl hij zijn jas digtknoöpte. «Maar ik zal u den geheelen dag Wel moeten geven. Kom dan overmor gen zoo veel te vroeger." De klerk beloofde zulks, eu Sceock ging brommend heéü. In een oogenblik was het kantoor geslotenen liep de klerk zoo hard hij loopen kon. naar zijn huis in Camden Town, om blindemannetje spelen. 10 15

The Dutch Dickensian | 1995 | | pagina 15