BOZ BOOKS landschap in herfsttinten, 70 km lang, bruggetjes, overspoeld door woest stromende beken, en met ergens op een kruispunt van paden een rode telefooncel met een bollend dak. Om vijf uur terug in Hay. Nog net tijd om mij te laten afzetten bij "Boz Books", voor het tweede bezoek. De twee Dickens-items die ik opzij gezet had waren er nog. Heeft iemand anders nog wel belangstelling voor Dickens? Allereerst "The Cumulated Dickens Checklist 1970-1979", van Alan M. Cohn K.K. Collins, uitgegeven in 1982 door The Whitston Publishing Company, Troy, New York. Daarin ook opgenomen de auteurs van artikelen in The Dutch Dickensian, zoals Godfried Bomans, Jan Kabel, Joop van Kessel, Louise Overbeek, bekenden van de Haarlem Branch. Voor 15 pond, geen twijfel. Dan het tweede item: "Characters from Dickens. A Portfolio of 20 Vandyck Gravures from the Drawings by F.G. Lewin, with an Introduction by B.W. Matz'Vuitgegeven door Chapman Hall, in 1912. Voor 30 pond. Een album met 20 Dickenskinderen, compleet. In het voorjaar kocht ik er twee in lijst op de Bilderdijkveiling, voor meer dan 100 gulden. De dag kon niet meer stuk. Bij het afrekenen vertelde de jongeman, Peter Harries, dat hij het komend jaar met een Dickens-email op internet komt: www.bozbooks.demon.co.uk. Bij het diner - als starter rauwe zalm met een knoflooksaus vooraf, gevolgd door een ouderwetse "roasted duck", Marijke koos voor een terrine van prei garnalen gevolgd door monkfish - nagepraat over drie dagen Hay-on-Wye. Een gebeurtenis, een ervaring, dat wel, maar toch nog niet echt rijp, teveel pulp, en beslissend voor de toekomst is met name de kwaliteit. Maar of dat meer Dickens oplevert moet ik nog zien. De volgende ochtend de rekening opgemaakt: ruim 300 pond voor de Old Black Lion en welgeteld 84,10 pond aan boeken, ongeveer 250 gulden. En daarbij nog het genoegen Hay-on-Wye en omgeving te hebben bezocht. Cees van Steijnen with compliments -83 - (Secondhand Antiquarian Books) 13A CASTLE STREET HAY-ON-WYE HR3 5DF Tel/Fax: 01497 S21 277 peter@bozbooks.demon.co.uk r Harries VAT Reg. No. 4S9 1240 27 - Ca Ccfc- K/K/vC byWcs - dz/nor.

The Dutch Dickensian | 1998 | | pagina 23