-64- Van de Redactie De redactie beleeft een eenzaam bestaan en betreurt te leven in een tijd waar nauwelijks nog de pen ter hand wordt genomen. In de afgelopen maanden viel haar de dagelijkse gang naar de brievenbus steeds zwaarder, bij het doorworstelen van rekeningen en onnodig drukwerk werd lange tijd tevergeefs gezocht naar bijdragen voor dit periodiek. Op 3 augustus dan eindelijk een vreugdevol moment: een grote envelop van de gemeente Loenen bevatte een schrijven van Dickensian Willem van Steenbergen, onze jurist aan de Vecht, die een poging had gewaagd zich te verdiepen in een hot item: de sexuele geaardheid van Esther Summerson. Daar had de redactie al zo zijn twijfels over, was zij louter een boezemvriendin of was zij tot meer in staat! Is zij meer dan een vluchtige schaduw? "When I love a person very tenderly, it seems to brighten. But even that may be my vanity". Maar de redactie wilde meer. En zowaar viel er twee weken later een klein Godsgeschenk in de bus, een witte envelop, zonder postzegel of poststempel, waarop in hanenpoten geschreven stond: "Aan Kees Dickens van Pieter Pickwick". Een anonieme bijdrage. Het bevatte een krantenknipsel uit het Parool van 15 augustus j.l., een column van Igor Cornelissen over "Charles Dickens". Kijk, dat zet zelfs de redactie weer aan het denken: een nieuwe rubriek, "Plakboek in Progress". Dat soort bijdragen zou de redactie gaarne als dagelijkse kost bij de lunch willen zien opgediend.

The Dutch Dickensian | 1998 | | pagina 4