En toen de herfst zich aankondigde, en op een moment dat de redactie enige argwaan koesterde of het bestuur van de Haarlem Branch wellicht met de noorderzon was vertrokken, of nog erger, stuurde de secretaris-penningmeester alsnog een levendig verslag van de zomerbij eenkomst in het op dat moment door regen en storm geteisterde Dordrecht, waar nog naarstig wordt gespit naar vermiste Dickensians, en heel oude wijken voor deze reddingsactie worden opgeofferd. Over sindsdien nog openstaande rekeningen wordt grootmoedig door de plaatselijke horeca geen gewag meer gemaakt. Omdat de redactie zich afvroeg of er nog wel belangstelling bestond voor Dickens en zijn werk, en in het verlengde van die vraag het eigen bestaansrecht en dat van The Dutch Dickensian aan de orde wilde stellen, ondernam zij ter elfde ure alsnog een zoektocht naar Dickens in Hay-on-Wye, de eerste "Town of Books", een onderneming waarmee getracht wordt de provincie als lustoord weer op de kaart te zetten. Daarover wordt in dit nummer van TDD verslag gedaan. Kosten noch moeite werden gespaard, en na minutieus onderzoek vond de redactie een aanwijzing dat ook in Amerika TDD wordt gelezen, in ieder geval dat haar artikelen en de schrijvers in een belangwekkende Dickens-index worden opgenomen. Na thuiskomst werd de redactie telefonisch benaderd en verblijd door de president van onze Branch met de mededeling dat hij druk doende was met een herderlijk schrijven aan zijn "Beste Dickensians", immer een bron van bezinning en inspiratie. Alleen van de penningmeester-secretaris ontbreekt nog ieder spoor van leven. Maar wat weten wij eigenlijk van hem? "Nobody knows what his business is, except to coin money". -65-

The Dutch Dickensian | 1998 | | pagina 5