Counterfeit Book-Backs at Gad's Hill Place In zijn studeerkamer in Gad's Hill Place, het huis waar Dickens de laatste tien jaar van zijn leven woonde, waren de binnenkant van de deur en een deel van de muur bekleed met boekenruggen. Hierdoor ontstond het effect van doorlopende lijnen van boekenplanken. Het idee had Dickens vermoedelijk uit de Athenaeum Club (Waterloo Place) waar deze constructie op twee deuren was toegepast. Dickens was vanaf 1838 lid van de Athenaeum Club. In de lobby van deze club vond de fameuze handdruk plaats tussen Dickens en Thackeray vlak voor het overlijden van de laatste. Zoals het paste bij de Athenaeum Club hadden de titels op de banden een klassiek karakter. Dickens daarentegen bedacht voor zijn studeerkamer humoristische titels. Hieronder staan ze in alfabetische volgorde; eerst de titels op de binnenkant van de deur en vervolgens die op de muur. Titels van dummy boeken aan de deur van de studeerkamer: Burke (of Edinburgh) on the Sublime and Beautiful. (2 delen) Captain Cook's Life of Savage. (2 delen) Cat's Lives. (9 delen) Cockatoo on Perch. Commonplace - Book of the Oldest Inhabitant. (2 delen) Five minutes in China. (3 delen) Green's Overland Mail. Had Shakespeare's Uncle a Singing Face? (5 delen) Hansard's Guide to a Refreshing Sleep. (32 delen) History of the Middling Ages. (6 delen) History of a Short Chancery Suit. (21 delen index) Paxton's Bloomers. (5 delen) Phrenology. Italian Organ. Shelley's Oysters. Swallows on Emigration. (2 delen) Teazer's Commentaries. The Books of Moses and Sons. (2 delen) The Pleasures of Boredom. A Poem. The Quarelly Review. (4 delen) The Scotch Fiddle. Burns. The Wisdom of our Ancestors. Vol I. Ignorance Vol II. Superstition Vol III. The Block Vol IV. The Stake Vol V. The Rack Vol VI. Dirt Vol VII. Disease Was Shakespeare's Father Merry? (6 delen) Waterworks. By Father Mathew. - 10-

The Dutch Dickensian | 2000 | | pagina 10