Meetings Met "The Quarelly Review" neemt Dickens The Quarterly Review (1809-1967) op de hak, een blad dat hem regelmatig veroordeelde. Bij "Captain Parry's Virtues of Cold Tar" doelt Dickens mogelijk op Sir William Edward Parry de poolreiziger (1790-1855) enbij "Kant's Eminent Humbugs" op de filosoof Immanuel Kant (1724-1804). Bekend is de ironische wijze waarop Dickens in zijn boeken over filosofen schrijft. "Malthus Nursery Songs" refereert aan Robert Thomas Malthus (1766-1834) die een omstreden essay publiceerde over 'The Principle of Population". Hierin stelde Malthus dat ziekte, armoe en honger nodig waren om overbevolking tegen te gaan. Na de nodige kritiek zwakte hij deze stelling later af en stelde dat regulering van sexuele activiteit wellicht een acceptabeler wijze was om dit doel te bereiken. "Orson's Art of Etiquette" kan te maken hebben met Orson uit "Valentine and Orson", een engels kinderverhaal uit (1550). Orson is de helft van een tweeling die door een berin wordt meegenomen en opgevoed. Orson leidt hierdoor enige tijd een verwilderd leven. "Richardson's Show of Dramatic Literature" (12 delen) kan mogelijk doelen op Samuel Richardson (1689-1761), de uitgever en schrijver, die berucht stond om de omvang van zijn boeken. "Strutfs Walk" kan refereren aan Joseph Strutt (1749-1802) die schreef over de 'Sports and pastimes of the people of England*. Wellicht verschilt u van mening over de bovenstaande uitleg en ontstaat er zo een "kwestie', of misschien weet u wel de verklaring voor "Hoyle on the Turnip". Ik zie graag uw reactie tegemoet in The Dutch Dickensian. Mocht u in de gelegenheid zijn om volgend jaar de Annual Conference in Rochester bij te wonen dan kunt u zelf de studeerkamer bewonderen. Een bezoek aan Gad's Hill Place staat namelijk op het programma. Pieter de Groot (corresponderend lid) Literatuuropgave: Carlisle, D.J.; Imitation Books in Charles Dickens Study, 1998. Dickens, C.; Miscellaneous Papers, Centennial Edition, Heron Books. Drabble, M.; The Oxford Companion to English Literature, 1985. Gadd, W.L.; The Great Expectations Country, 1929. - 13- Our meetings are held on: 25 March 10 June 30 September 9 December

The Dutch Dickensian | 2000 | | pagina 13