What's New? Van de Redactie Contents of The Dutch Dickensian Vol. xix nov. 1999 no. 35 The 94th Dickens Fellowship Conference: r The Broadstairs Dickens festival: 27th July - 2nd August 2000 2m De redactie bedacht dat zij en haar moeizaam bijeengeraapte teksten wellicht de langste tijd hebben gehad. En aan deze dreigende neergang heeft zij ruimhartig meegewerkt. Tijdens een peperiaanse versnapering op de Industriële Grote Club op de Amsterdamse Dam, aangeboden door het bankwezen en welwillend ter beschikking gesteld door onze penningmeester secretaris, werd besloten dat de Haarlem Branch no 142 met een eigen website het internet zou betreden. Het voorbereidende werk was verricht door de Dordtse historicus en Dickensian Guus de Landtsheer, die, onder het mom van gezinsberichten, het Dickens-apostolaat reeds op het internet bedreef. Maar de gedachte dat er toch nog enkele aan radio en krant verstokte dutch dickensians zullen overleven, verplicht Uw redactie alsnog voort te gaan. Toch meent de redactie ook hen te moeten informeren over die laatste ontwikkeling, en vandaar dat in deze aflevering van TDD een willekeurige keuze van "onze" internet-presentatie is afgedrukt. Toch gaat achter deze ontwikkeling een zekere strategie schuif en wel een verschuiving van de macht binnen onze kringen. Het gaat in deze "van de redactie" te ver om het verleden op te rakelen. Maar wellicht herinneren rich de ouderen onder ons nog hoe in de zeventiger jaren de Groningse maffia de macht greep binnen de Haarlem Branch. Inmiddels heeft de tijd hun voorkomen een meer milde patin gegeven en gaat het gerucht dat ook de laatste twee overgeblevenen bereid rijn hun taken over te dragen. Maar niet nadat rij zich verzekerd hebben van een monopolie-positie t.a.v. de toegang tot de electronische snelweg. Ook daar zullen wij mee moeten leren leven. Overigens adviseert de redactie U met klem het bericht van onze president aandachtig te lezea Vooralsnog staat Hij boven iedere verdenking, en is Hij - bij een nadere analyse van zijn tekst - als eenzame aan de top op zoek naar (een) nieuwe partner(s) (m/v). Van de redactie (Dutch). Beste Dickensians (Dutch). Difficulties with Dickens. The Dickens Fellowship annual conference 1999. Charles DickensDeath in 1870 and his popularity in The Netherlands. Dutch publications of Charles Dickens' works between 1859 and 1875. Charles Dickens in Frans-Vlaanderen (Dutch). Voor U gelezen (Dutch). Venue Rochester and Chatham, England, Kent For further information see: dickens conference por further information see: Dickens festival -3-

The Dutch Dickensian | 2000 | | pagina 3