VAN DE REDACTIE Er waait een krachtige voorjaarswind door Dickens' Nederland. Na de geslaagde machtsovername zal binnenkort op bevel van de nieuwe rekenmeester bij iedere Dutch Dickensian de penningen worden geïncasseerd, waarbij de enige vraag is of dat nog voldaan zal kunnen worden in de oude guldens of dat direct de verplichte euro's zullen worden opgeëist. En wat doet Headquarters in Londen? Eisen zij nog steeds het volle pond, of voldoet ook daar de euro? In ieder geval vaart The Dutch Dickensian er wel bij, haar voortbestaan lijkt verzekerd. Te meer omdat de redactie uit onvermoede hoek Dordrecht - versterkt is. Het nieuwe redactielid Guus de Landtsheer geeft in deze aflevering van TDD direct zijn visie weer: "Dickens op Internet". Schuilt daar een ander gevaar in? Geen A-viertjes met Dickens-teksten meer maar voortaan onze bijdragen op internet? Daarom dit keer nog maar eens een "dik" nummer, vooral dankzij de bijdrage van J.A. Ebbinge Wubben: <cWas Charles Dickens "Shabby-genteel"?" En, naar het er nu uitziet, zullen op het Bachplein in Schiedam in de komende tijd nog meer Dickensartikelen worden gecomponeerd. Verder stelde onze voorzitter zich kwetsbaar op door de redactie een gesprek toe te staan en zich weliswaar het hemd van het lijf liet vragen, maar gezien de vele onderhemden zich toch niet echt bloot gaf. Toch zal zijn bekentenis een "Copperfielder" te zijn de Pickwickians onder ons in verwarring kunnen brengen. En dan is er het openingsartikel van Guus de Landtsheer, "Dickens and the Ragged Schools", waarvan naar de cryptische omschrijving van de auteur "de inhoud zorgt voor de verbinding tussen het verhaal van Kees Klok en mij zelve".

The Dutch Dickensian | 2001 | | pagina 3