Courts of Equity will pronounce any decision on their rights. Even where there is no dispute as to any matter of fact, the parties are sent to Law to establish their legal right in an action, or to obtain a decision as to the construction of an Act of Parliament, a Deed, a Will, or a mercantile contract, or to ascertain a point of pure mercantile LawThe mischiefs which thus arise are increased by the abuse of these proceedings for the purposes of delay.' Als in 1858 in het House of Commons een Chancery Amendment Bill wordt behandeld, zegt de Solicitor General o.a.: Members who paid attention to the proceedings in the Court of Chancery would doubtless be aware that a large portion of the jurisdiction of that Court consisted in giving relief in cases of breach of agreement, by restraining the continuance of the breach for the future; but it could not give damage for the injury inflicted in time past. For those damages the suitor was obliged to go to a court of common law; and thus he got prospective relief from the Court of Chancery, and retrospective relief from the court of common law.' De Solicitor General zette vervolgens uiteen, dat met de Common Law Procedure Act van 1845 (maar dat is een jaar na Dickens' processen) de courts of Common Law de bevoegdheid kregen om voor de toekomst een uitspraak te vellen, en dat hij nu beoogde, dat het Court of Chancery de bevoegdheid kreeg om met terugwerkende kracht te oordelen. Dan zouden beide soorten rechtbanken de zaak volledig kunnen afhandelen. 2. De rechtbanken. Er waren in London drie 'Superior Courts of Common Law, nl. de Court of Common Pleas (civiele zaken), de Court of King's Bench (strafzaken) en de Court of Exchequer (belastingzaken) Zij behandelden zowel zaken in eerste instantie, als zaken van lagere rechtbanken in Engeland. Eertijds verschillende soort zaken, gingen zij in de loop der eeuwen elkaar overlappen, al bleef het Court of King's Bench, waar oorspronkelijk de Koning de voorzitter was, het hof voor criminele zaken, waarin de kroon tegen de crimineel optrad. Een van de oorzaken van deze ontwikkeling was, dat de rechters hun inkomen grotendeels ontvingen uit de kosten of honoraria, die de procespartijen moesten opbrengen. Zij waren erdan ook op uit om door middel van ficties hun be- voegdheid te verruimen. Eerst vanaf 1825 ontvingen de rechters een salaris. Earl Stanhope formuleerde deze ficties duidelijk. Het Court of King's Benfch, dat strafzaken behandelde, vooronder- stelde, dat de schuldenaar vredebreuk had gepleegd en derhalve strafbaar was. In het Court of Exchequer werd aangenomen, dat de schuldeiser zelf niet in staat was zijn schuld aan de Kroon (belasting b.v.) te betalen, waarop de Kroon de schuldvorderingen van de schuldeiser op de betrokken schuldenaar kon gaan innen. Als tenslotte de zaak voor de rechtbank aan de orde kwam, werden deze ficties vergeten. De rechtszaken dienden in beginsel behandeld te worden tijdens de officiële zittingen van de rechtbanken. Het 'legal year' werd ingedeeld in vier 'terms' of zittingsperioden. Alle zondagen en bepaalde heiligendagen waren 'dies non juridici'. Gedurende drie kerkelijke seizoenen: Kerstmis met Advent en Epiphanie, Vastentijd met Pasen, en Drievuldigheid met Pinksteren en Corpus Christi vonden geen rechtzittingen plaats.Bovendien was er nog de 'Long Vacation' in de zomermaanden. De rechters hielden zo slechts zitting gedurende Michaelmas (in october en november), Hilary (in januari en februari), Easter (in april en mei) en Trinity (In mei en juni). In de tijd van Elizabeth I waren ernog slechts 99 zittingsdagen per jaar en later gingen daar nog tien vanaf. Het Court of Chancery was hieraan niet gebonden, maar hield gemakshalve deze zittingsperioden ook zoveel mogelijk aan. Er was dus voortdurend tijdnood. Alleen de Court of Exchequer had ruimschoots tijd. Dit leidde vooral bij Court of King's Bench tot aanhouden van zaken naar de volgende zittingsperiode.

The Dutch Dickensian | 2002 | | pagina 10