VAN DE REDACTIE Volume XXII van The Dutch Dickensian bevat een belangrijke bijdrage van de rechtsdeskundige bij uitstek waar het gaat om law and order in ons aller Dickensland. Dickensian Ebbinge Wubben neemt ons aan de hand mee in het doolhof van het Engelse recht in de 19de eeuw. En bereidt U er maar op voor: er komt nog veel meer! Tijdens de najaarsbijeenkomst van de Haarlem Branch zijn belangwekkende inzichten in zake de Droodcase - een zaak waar helaas de rechter niet aan te pas is gekomen omdat het corpus delicti nooit boven water is gekomen - geopenbaard door de heren Kooiman en De Landtsheer. Hun bevindingen zijn in deze aflevering opgenomen, alsmede een overzicht van conclusies van eerdere onderzoekers van deze nooit echt opgeloste kwestie. Overigens hebben al eerder Dutch Dickensians zich over de Droodkwestie gebogen.In december 1963 werd door de redactie van The Dutch Dickensian officieel een al lang aangekondigde Droodprijsvraag uitgeschreven. De jury bestond uit Willem Klooster, letterkundige te Bussum, Ernst Sachs, rechtskundige te Bentveld, en Agnes Westerveld, psychologisch assistente te Amsterdam. Tijdens de bijeenhkomst van de Haarlem Branch op 29 februari 1964 in restaurant Zomerzorg te Bloemendaal werden de namen van de drie prijswinnaars bekendgemaakt. De eerste prijs ging naar mevrouw J. Planten-Koch, die Jasper als de moordenaar aanwees, en mr. Tartar identificeerde als Datchery. Helaas is haar oplossing nooit gepubliceerd. Wel zijn de oplossingen van de tweede prijswinnaar, Jo Beek - op dat moment sinds kort de President en van de derde prijswinnares Nel Wiener-Klug afgedrukt in The Dutch Dickensian van Juli 1964 en van september 1964. De redactie heeft gemeend deze beide teksten ook in dit nummer op te nemen. Jaren geleden bemachtigde de redactie tijdens een boekenjacht in een Haarlems antiquariaat de prijs die Nel Wiener-Klug ontving: "David Copperfield", in een vertaling van J.B. van Amerongen, en in 1947 uitgegeven door Uitgeverij Contact te Amsterdam. Bij het artikel van Nel Wiener is een kopie afgedrukt van de opdracht van de jury op het schutblad van dit boek.

The Dutch Dickensian | 2002 | | pagina 3