Bij kerstbijeenkomst op 11 december 1965 in "Kraantje Lek" vond plaats zonder de aanwezigheid van de Life President, "die in de verte in de zon aan ons zat te denken. Gelukkig werd hij tweevoudig vertegenwoordigd. Ten eerste door mevrouw Bomans, charmant als altijd en ten tweede door een brief waarin hij de holle boom aanhaalde. Twee jaar later, in december 1967, verscheen het 14dc en voorlopig laatste nummer van The Dutch Dickensian, in een wat soberder jasje. Het nummer bevatte de verslagen van de bijeenkomsten in 1966. Op 5 februari 1966 werd in Kraantje Lek met een intiem diner de 1545tt geboortedag van de Meester gevierd, nadat in december 1965 voor het dagblad De Telegraaf in het zelfde Kraantje Lek een groots diner in Victoriaanse klederdracht was gehouden. "De secretaris las voorts een brief voor van de heer Bomans (die naast hem zat), waarin deze zijn grote spijt betuigde, dat hij niet bij het befaamde Telegraaffeest aanwezig had kunnen zijn." Tijdens deze bijeenkomst volgde Marius Beek zijn broer Jo op als president van de Haarlem Branch. Daarna was de Life President weer aan het woord: "De heer Godfried Bomans sprak over zijn belevenissen in de West. Het was een boeiend, kleurig en soms ontroerend verhaal. De jubilerende mariniers vroegen als geschenk een Bomans-avond. Mevrouw Bomans toonde ons trots de gouden eremedaille die haar man gekregen had." Er waren tijdens en na het diner veel sprekers. "MevrouwBomans vertelde iets teders over het begin van haar verlovingstijd en haar eerste ontmoeting met "David CopperBeld." In december 1971 overleed Bomans thuis op de Parkweg in Bloemendaal aan een hartaanval. Ook hij werd 58 jaar. Enkele jaren na zijn dood kreeg ook hij zijn fanclub: het Bomans Genootschap, met een periodiek: "Godfried". Cees van Steijnen

The Dutch Dickensian | 2002 | | pagina 18