zijn de oudere Rules and Orders van 1687 opgenomen. De 'fees' werden door dezelfde hoogsfe rechters vastgesteld in 1727. Het Committee van 1815 volgde t.a.v. de grondslag van de Marshalsea Prison, de verklaring afgelegd door Sir James Bland Burgess. Deze beriep zich op 'two patents of King Charles the First, and King Charles the Second'. Hij heeft deze voorgelegd aan het Committee. De Table of Fees (1765) was ondertekend door zes personen. Daarvan was Mansfield de Lord Chief Justice of His Majesty's Court of King's Bench (hij onderschreef ook, in 1759, 'further Rules and Orders and Table of Fees for King's Bench prison'). T.Parker was vermoedelijk Sir Thomas Parker (1695-1784), die toen Chief Baron of the Court of Exchequer was. Charles Pratt (1714-1794) werd in 1761 benoemd tot Chief Justice of the Court of Common Pleas. Na de wetten, 'rules and orders' en de bekendmakingen van de 'Marshal' of 'Warden', kwamen de regiemenen van de gevangenen zelf. De 'rechtsgrond' van deze reglementen lijkt min of meer in de 'rules and orders' van de rechters of rechtbanken te zijn verankerd. De gevangenen aan de 'Common Side' 'have full power to make a free and open election of a steward every year'. Diens taak werd in de 'rules and orders' aangegeven. In 1814 kwamen tot stand de 'Regulations (of the Prisoners own making) for maintaining good Order in the Marshalsea Prison'. Er werd een bestuur gevormd met een secretaris en een 'Master of the ale-room', die daarvoor geld kregen, en er was een geschillencommissie. Er waren als straffen boeten en een soort uitsluiting: 'Coventry'. Wij treffen er het entreegeld aan uit de Minutes of Evidence on the death of Thomas Culver (arficle 1ste), thans 7s. In 1818 hebben de gevangenen een nieuw reglement gemaakt. Er werd dus nog al eens aan gesleuteld. Zij waren getekend door de Deputy Marshall, die gezien het toenmalig hoge analfabetisme, en de be-palingen van een godsdienstig karakter, er wel meer aan gedaan zal hebben dan alleen zijn handtekening zetten. Het reglement, waar Charles vader aan mee werkte, bestond dus inderdaad. (Aurobiografic Fragment De inhoud van de 'internal regulations' komt overeen met het ordereglement, dat gold in 1814. In David Copperfield wordt slechts gesproken over 'a club in prison', zonder enige toelichting wat die club deed (ch.l 1anders dan het zenden van een petitie aan het parlement. Uit het bovenstaande blijkt hoe heel het gevangeniswezen, met inbegrip van alle wantoestanden, juridisch uitvoerig wps geregeld. 3. Aantal gevangenen wegens schulden.

The Dutch Dickensian | 2002 | | pagina 23