5. De eerste nacht in de Fleet Prison, 'Where am I to sleep to-night?' inquired Mr,Pickwick. 'Why I don't rightly know about to-night,' replied the stout turnkey, 'You'll be chummed on somebody to-morrow, and then you'll be ail snug and com fortable. 'The first night's generally rather unsettled, but you'll be set all squares to-morraw.' De Lords Committees, belast met het onderzoek naar de dood van Thomas Culver, hebben uitvoerig vragen moeten stellen orn te achterhalen wat chummage was, Zi] stuitten op dit verschijnsel bij* de ondervraging van de oud gevangene Nathan Settle. Uit ondervraging van de 'keeper of the Marshalsea', William Jenkins, bleek, dat de eerste nacht de nieuwe gevangene van de Marshalsea Prison nog geert eigen kamer had en moest slapen in de 'Wine-Room'. In de uiteenzetting over'fees' kwam naar voren, dat bij de nauwkeurige beschrij ving van mr.Pickwicks opsluiting in de Fleet Prison, de z.g. 'commitment fee' is ver geten. Uit het reglement van de gevangenen zelf blijkt, dat hij in Marshalsea Prison 7s. aan de secretaris van de 'Collegians' had moeten betalen vooreen onmid dellijke chummage en voor de 'ale-room De parlementaire rapporten van 1815 en 1818 vermelden niet een dergelijk reglement voor de King's Bench of Fleet Prison. Iedere nieuwe gevangene in de Fleet Prison moest echter een 'commitment fee' betalen van £2,4s,4d. aan de Master Side en £1.ós.8d. aan de Common Side, ieder gevangene zou dan, indien er geen lege kamers waren, binnen 24 uur, in een kamer worden ingedeeld ('be chummed on'}. T.a.v, de King's Bench Prison werd gerapporteerd, dat men de nieuw gekomene niet op de hoogte bracht, dat hij op aanvraag een 'churn-ticket' kon krijgen. Hij werd naar de koffiekamer gebracht, waar de 'master' zorgde voor een kamer tegen 3s. per nacht. Soms duurde het verscheidene dagen, voordat de betrokkene er achter kwam, dat hij tegen een veel lager bedrag een bed in een kamer kon huren, In de Fleet Prison was dat laatste bedrag 2s.ód, per week. Hef was dus gebruikelijk, dat men de eerste nacht niet werd ingedeeld, en meer moest betalen. After some discussion, if was discovered that one of the turnkeys had a bed to let, which Mr.Pickwick could have for that night. He gladly agreed to hire It. "If you'll come with me, I'll show it you at once," said the man, "it ain't a large 'urn but it's an out and outer to sleep in. This way sir,"' The Pickwick Papers vertellen niet hoeveel mr.Pickwick moest betalen. She Pickwick Papers: The Picfcwick Papers:

The Dutch Dickensian | 2003 | | pagina 14