Marshal in door hemzelf opgestelde Rules en Orders de steward op een afrekening op te stellen van alle 'charities and donations' en hen eerlijk te verdelen. Dat de gevangenen niet altijd hun aandeel ontvingen, zagen wij al bij de Dood van Thomas Culver, Zij die gevangen zaten wegens 'misdemeanors', hadden geen recht op allerlei allowances. In King's Bench waren in 1814 drie overtreders van de dou anerechten, Hen heeft de Marshal uit eigen zak 1 s.ód. per dag gegeven. Slechts weinig gevangenen maakten van de mogelijkheden gebruik, zeiden meer dan twee of drie. Men was gedwongen om in de bedelbox te staan, als men er deel aan wilde hebben en de vernedering daarvan deed velen van de giften afzien. Bovendien werd de opbrengst vaak verduisterd. Hef boek van de 'charities' was jaren lang niet bijgehouden, het was 'muftilated and defaced1. Er waren geen 'allowances' voor kolen, bedden, beddegoed. In de Fleet was de situatie overeenkomstig. In de Marshalsea moest volgens het reglement van de gevangenen iedereen betalen voor kolen, koken, enz. Een soort afpersing, vond het parlementair comité van 1815. Wij kunnen concluderen, dat er wel allerlei regels waren vastgesteld, opdat de arme gevangenen niet zouden verhongeren, maar dat het toezicht op de naleving ervan ontbrak, zodat het de armen toch slecht ging in de gevangenis. The poor side of a debtor's prison, is, as its name imports, that iri which the most miserable and abject class of debtors are confined. A prisoner having declared upon the poor side, pays neither rent nor chummage. His fees, upon entering and leaving the gaol, are reduced in amount, and he becomes entitled to a share of some small quantities of food; to provide which, a few charitable persons have, from time to time, left trifling legacies in their wills, Most of our readers will remember, that, until within a very few years past, there was a kind of iron cage in the wail of the Fleet Prison, within which was posted some man of hungry looks, who, from time to time, raffled a money-box, and exclaimed in a mournful voice, 'Pray, remember the poor debtors; pray, remember the poor debtors.'The receipts of this box, when there were any, were divided among the poor prisoners; and the men on the poor side relieved each oi l ier in this degrading office. Although this custom has been abolished, and the cage is now boarded up, the miserable and destitute condition of these unhappy persons remains the same. Deze 'iron cage' of 'poor box' was er inderdaad. Wie eraan deelnam, betaalde gejen 'fees'. The Pickwick Papers:

The Dutch Dickensian | 2003 | | pagina 13