De heer van Kessel werpt tegen dat de Haagse situatie toch verre van ideaal is De heer Kabel repliceert hierop dat hij slechts vergelijkenderwijs gesproken heeft en men dus nooit bij wijze van spreken Den Haag naar Haarlem kan doortrekken. Spreker stelt voor het lot te laten beslissen, wie als secretaris bij Headquarters aangemeld zal worden. De verliezer zal bij wijze van compensatie de circulaires mogen ondertekenen. (De loting wordt gewonnen door de heer van Kessel, dat wil zeggen hij verliest het binnenlands ondertekeningsrecht Besloten wordt derhalve dat de heer Kabel de circulaire voor de veertiende mei zal doen uitgaan, alsmede al het nodige zal doen om de heer 't Hart tegen zo laag mogelijke prijs naar Rusthoek te halen. Voorts zal de heer Keene gemachtigd worden Headquarters te berichten dat hij is afgetreden en het secretariaat is verplaatst naar Naarden. 3. Financiën De heer Kabel informeert naar de financiën. De heer van Kessel legt de vorige spreker de handtekeningkaart ten behoeve van de bankrekening ter ondertekening voor. De heer Kabel spreekt zijn verwondering uit dat de rekening bij vorige sprekers werkgever loopt. De heer van Kessel verwerpt deze insinuerende gedachte. De rekening liep al onder de voorvorige penningmeester bij die bankinstelling. Spreker zegt dat als men de situatie in eigen keuken kent, men nimmer een hap door de keel zou kunnen krijgen. Spreker houdt daarom zijn eigen creditsaldi bij een andere instelling aan. Op basis van deze geruststellende gedachte wordt besloten de rekening bij onderhavige instelling te continueren. De heer Kabel informeert wederom naar de financiën. Moet er niet iets gebeuren De heer van Kessel antwoordt dat voor zover hij het kan overzien het banksaldo niet noemenswaard is en er ook geen betalingen binnen komen. De situatie is zo te zeggen stabiel en derhalve onder controle. Besloten wordt dat de financiële situatie bevredigend is en enigerlei actie deze toestand alleen maar zou verstoren.

The Dutch Dickensian | 2003 | | pagina 30