vragen te willen ontwijken. Wel werd het spreker duidelijk dat er dingen gebeurd zijn die het daglicht niet kunnen velen en die zich niet beperken tot de toenmalige penningmeester alleen. Men moet er rekening mee houden dat het gehele vorige Bestuur er bij betrokken was. Men ziet dat nu overal, dat bij teruglopende tijden de vuilnis van de vroegere welvaart komt bovendrijven. Spreker wijst in dit verband op Booy Cleaning en Ogem. De verleiding is zo groot als alles goed gaat. Ook een man als DrKoopmans die toch zo knap was is er aan ten gronde gegaan. De ironie van de geschiedenis wil dat een Boersma van zakkenvuller zakkenleger wordt. Spreker wil niet grof zijn, maar de grappige woordspeling "Het lijkt wel een leger zakken" wil hij de vergadering niet onthouden. (Gelach van drie mede aan de tafel zittende onderwijzers; dit is humor die zij kunnen vatten.) Spreker stelt voor op de eerstvolgende bijeenkomst van bestuurswege met een verklaring te komen, waarin het Bestuur zich distantieert van de gang van zaken onder het vorige bestuur en verklaart alle maatregelen genomen te hebben om herhaling te voorkomen. In details hoeft niet getreden te worden. Alleen op deze wijze kan de mantel der liefde in de doofpot gestopt worden. De heer Kabel deelt de visie van de vorige spreker. Besloten wordt de zaak voor te leggen aan de President. Mocht deze een andere mening zijn toegedaan, dan moet het maar op stemmen aan komen. 7Rondvraag Planning De heer Kabel constateert dat de planning van de bijeenkomsten nog veel te wensen overlaat. Een zestal bijeenkomsten per jaar moet toch haalbaar zijn. De heer van Kessel ziet wel wat in een zomerbij eenkomstDe gedachte buiten op een terras te zitten spreekt hem aan. Spreker sluit niet uit dat de huidige lange winter hem op dit spoor heeft gebracht. Prijs De heer van Kessel memoreert dat de heer Kamerlingh Onnes een prijs heeft gekregen. Een felicitatiebrief van het Bestuur zou passend zijn. De heer Kabel zegt toe in huiselijke kring te informeren naar de naam

The Dutch Dickensian | 2003 | | pagina 33