IN MEMORIAM JAMES LYNN. Begin april overleed onverwachts Dr. James Lynn. Hij kwam uit Engeland waar hij Lecturer in Duitse Film en Literatuur was, aan de Universiteit van Southampton. Daarna verbleef hij een tijd in Polen, als British Council Senior Lecturer in Engels aan de Universiteit van Wroclaw. Sinds enkele jaren woonde hij in Amsterdam, en werd lid van onze Haarlem Branch, en de leeskring Amsterdam. Hij vertaalde toneelstukken, poezie en literaire kritiek, o.a. Heinz Schlatter's The Bourgeois as Hero. Tot zijn recente vertalingen behoren een boek over de Nederlandse filmer Jean Desmet en A History of the Senses from Antiquity to Cyberspace, dat deze zomer gepubliceerd wordt. Ook was hij bezig een roman te schrijven. James was een groot liefhebber van Dickens, en hield van het bizarre en grotesque. In de Branch- bijeenkomsten was hij actief, hij hield een lezing getiteld '''Charles Dickens, Tom Wolfe, the City", en had vaak een bijdrage aan de discussie, zo bijvoorbeeld over Edwin Drood, waarin hij betoogde dat dit werk alleen beoordeeld moet worden op wat er staat, en niet op wat er niet staat. Voor de leeskring Amsterdam was het steeds weer een groot plezier om hem te horen voorlezen, omdat hij het werk van Dickens zo goed tot leven bracht, en dat in zijn prachtige Engelse dictie. Wij missen in hem een hele vriendelijke, geestige en erudiete man, die altijd vol invallen en herinneringen zat. Paul Ferdinandusse Zaterdag 10 juni 2000. De Haarlem Branch bijeen in Vreeburg. James Lynn spreekt over "Charles Dickens, Tom Wolfe, the City".

The Dutch Dickensian | 2003 | | pagina 5