M R.PICKWICK EN SAM WELLER IN DE FLEET PRISON TWEEDE DEEL. J.A. Ebbinge Wubben. 6. Mr.Pickwick 'chummed on'. De kamerhuur was een belangrijk onderdeel van de inkomsten van de Marshal of Warden. De Marshal van King's Bench kwam op eeri jaargemiddelde van £391Bij de Warden van de Fleet kwam dit uit op gemiddeld £33.18s. 11 d. De Deputy Marshal van Marshalsea heeft het schema van zijn inkomsten dusdanig opgesteld., dat het daaruit niet te lezen valt. Het recht op deze inkomsten lag vast. In de 'rules and orders' werd nadrukkelijk bepaald, dat wie zijn kamerhuur niet betaalde eruit werd gezet. Wij zagen dat Thomas Culver, en ook Nathan Settle, toen zonder bed in de Wine-room sliepen. The Lords Committee ondervroeg Nathan Settle als volgt; Do you recollect the Time when he [Thomas Culver] was first removed from the other Side of the Prison to the Poor Side of the Prison? I do not recollect the Day, but he was extremely bad off. Previous to that I understood he had made Application to go on the Poor Side, and that he turned out of his lodgings for want of Money; —it is a regular Rule they will not let you have a Bed unless you pay Money beforehand. Do you know whether, at the Period he was removed to the Poor Side, he had a Bed or not that Night on the Poor Sight? I cannot say the Night he went on the Poor Side. Do you know of his having passd a Night without a Bed on the Poor Side? He had a Bed at the Time he was ill. Have they all Beds on the Poor Side? Not unless they payed for them. You were not on the Poor Side yourself? No, I was going to declare on I he Poor Side, but the Plaintiff settled with me. I lay Seventeen Nights myself in the Wine Room without Bed or any other Thing' where we find our own Fire arid Caridl, and every Thing. Hel ging zelfs zover, dal zolang die huur (en andere 'fees'] rriel waren betaald, de Marshal of Warden de gevangene niet behoefde vrij te laten als de schuldeiser hem ontsloeg. T.a.v. de Fleet schreef het rapport van 1815, dat na betaling van de 'fees' bij binnenkomst (£1.8s.8d. voor de 'master side' en 5s.4.d. voor de 'poor side') onmiddellijk of de volgende dag een 'chum ticket' werd afgegeven. Stel dat alle kamers één gevangene huisvestten, dan werd hij ingedeeld in die kamer, die hei

The Dutch Dickensian | 2003 | | pagina 6