Herfst 2004 no. 50 opgezocht: Bovendien weten we toch sinds "A Tale of Two Cities" dat het niet pluis is in Parijs om van het platteland nog maar te zwijgen! Iemand die gedurende zo'n lange reeks van jaren, langer dan ik lid ben van de Haarlem Branch, verantwoordelijk is geweest voor ons huisblad, iemand die mij tijdens mijn toelatingsexamen voor de Branch tijdens een bezoek aan Dordrecht stevig aan de tand voelde, zijn dagen zien slijten omgeven door Franse literatuur! Ik moet nog erg aan het idee wennen. Een ding weet ik echter zeker, als liefhebber van een goede sigaar zal hij daar zeker niet aan zijn trekken komen. Franse sigaren, je moet er toch niet aan denken! Daarvoor moet hij gelukkig op gezette tijden toch terug komen naar ons Nederland. En als het een beetje meezit en het bestuur onze bijeenkomsten goed plant zal hij vast en zeker zijn bezoek aan de The Dutch Dickensian Volume XXIV est décrite sous ses aspects les moins flatteurs. Avec La Petite Dorritc'est l'univers carcéral qui est plus particuliérement visé. Sans parler des Pickwick papersou il se moque allégrement de la société. Ses romans constituent un instantané remarquable de l'époque et une mine de renseignements. lis fourmillent de personnages souvent caricaturaux, mais tellement vifs et vrais, qu'ils en deviennent presque des figures familières. Pecksniff, le vaniteux (Martin Chuzzlewit), ou Ralph Nickleby, le vieil avare, se rencontrent fréquemment. Toutefois, Dickens n'occulte jamais le cöté humain. Nombreuses sont ses héroïnes, personnifiant la jeunesse, l'innocence et la pureté, auxquelles correspondent cöté masculin les héros pleins de fougue, maladroits mais au grand coeur. Cest vraiment un monde trés prenant, dont on a du mal a se détacher. Tfte Sea Rises 2

The Dutch Dickensian | 2004 | | pagina 5