Herfst 2004 no. 50 ZEER GEACHTE DICKENSIANS, Wij in de Haarlem Branch zijn niet erg gewend aan het afscheid nemen van functionarissen. Wie eenmaal het pluche heeft bereikt, gaat er meestal niet zo snel meer af. Nu doet zich zoiets voor, nu Cees van Steijnen zich steeds meer in Frankrijk ophoudt, en heeft aangegeven het redacteurschap van de Dutch Dickensian te willen beëindigen. Guus de Landtsheer is bereid gevonden om dat over te nemen. Hierbij wil ik Cees graag bedanken. Niet alleen heeft hij ons bij vrijwel elke bijeenkomst van een nieuw nummer voorzien, maar ook door de wijze van distributie een grote invloed uitgeoefend. Doordat het nummer alleen ter vergadering verkrijgbaar is, blijft de oplaag beperkt en daardoor de prijs in het antiquariaat hoog. Cees als vast bezoeker van de Haarlemse - nu ook de Franse - antiquariaten, creëert aldus de markt van de toekomst. Ten tweede wordt, als gevolg van de losbladige vorm, landelijk een stijgend aantal deelnemers aan cursussen boekbinden gesignaleerd. Overigens denk ik dat de losbladige vorm later het meest waard zal zijn, dit naar analogie met Dickens' uitgaven, en ik adviseer dan ook om uw nummers niet in te binden. Dankzij een door onze secretaris gemaakt overzicht kan ik vermelden dat Cees de twaalfde redacteur was sinds 1956. Hij is 10 jaar in functie geweest, eerst samen met Bernt Luger, daarna alleen en tenslotte met Guus de Landtsheer. Het redacteurschap van de D.D. moet een slijtend vak zijn, want behalve de heer Stef Lokin, die ook de 10 jaar heeft gehaald, hebben de meeste andere redacteuren een veel kortere ambtsduur gehad. Nu ik toch met het hierboven reeds genoemde overzicht bezig ben ("'One thing leads to another,' as the actress tried to warn the bishop when he tried to help her with her galoshes"), kan ik ook vermelden dat de secretarissen verreweg het langst in functie zijn, en zo hoort het ook. Onze huidige secretaris is de vierde sinds de oprichting, en hij is nog maar net begonnen. Maar terug naar Cees. Zijn frequent en langdurig verblijf in Frankrijk begon de laatste tijd op te vallen. Zeer onlangs pas begreep ik dat er in Frankrijk een Dickens-revival gaande is, alleen weet ik niet of Cees' verblijf in het land daar de oorzaak of een gevolg van is. Ter illustratie vindt u hier een citaat van een Franse Dickens-liefhebber: Dickens romans "sont beaux comme l'amour", ik had het zelf kunnen bedenken. 4 The Dutch Dickensian Volume XXIV "Un Frangais, qui fit le voyage de Londres, alia voir un jour le grand Charles Dickens. II fut requ et s'excusa sur son admiration de venir ainsi prendre quelques minutes d'une existence

The Dutch Dickensian | 2004 | | pagina 7