Winter 2004 no.51 24 The Dutch Dickensian Volume XXIV het boek. Met dank aan voornoemde "An Illustrated Map of Charles Dickens' London 1812 - 1870" zal ik er een aantal uitlichten. nr. 6 Bell Yard: Inmiddels totaal veranderd. In het verhaal een steeg tussen Fleet Street en Lincoln's Inn waar Charley haar kleine broer en zus probeert te onderhouden. Mr Jamdyce vindt haar daar. Loopt parallel aan Chancery Lane. nr.26 Clifford's Inn, Chancery lane (komt ook voor in Pickwick Papers, Our Mutual Friend en Little Dorrit). nr. 30 Cursitor Street: Mr Skimpole brengt Mr Jamdyce, Ada en Esther naar Coavinses Castle, nr. 35 Drury Lane Garden: kerkhof van Jo, waar de mysterieuze Captain Hawdon begraven ligt. Uiteindelijk ook de plaats waar men Lady Dedlock vindt. Nr. 56 Great Marlborough Street: Police Court van waaruit inspecteur Bucket zijn zoektocht naar Lady Dedlock start. Lincoln 's Inn nr. 76. Lincoln's Inn. Onderdeel van een van de 4 Inns of Court and Chancery. Hier zit de Lord High Chancelor in zijn High Court of Chancery en hier is de plaats waar Jamdyce Jamdyce zich voortsleept. Kenge Carboy's houdt er kantoor in Old Square. Daar vlakbij woont Miss Flite in Sol's Arms (zie ook nr. 113). nr. 77 Lincoln's Inn Fields: no. 58 is mr Tulkinghom's huis op de eerste verdieping. Een voormalig "house of state", maar in dit verhaal in delen verhuurd: ruim, groot en deftig, nr. 89 Newman Street: mr Turveydrop woont op no. 26. nr. 94 Polygon: hier woont mr Harold Skimpole in een bijzonder bouwvallig gebied. nr. 97 Queen Square: waar Richard Carstone gemeubileerde kamers heeft. nr. 112 Soho en Soho Square. In Dickens' tijd een rustig gebied. Het heeft roerige jaren gekend, maar vooral Soho Square is tegenwoordig een mooi gerenoveerd geheel waar het op een bankje goed uitrusten is als je vlak om de hoek de dmkte van Oxford Street wilt ontvluchten. Caddy Jellby ontmoet Esther hier. nr. 113 Sol's Arms. In het gebied waar het grootste deel van het boek betrekking op heeft: Chancery en Lincoln's Inn Fields. Twee keer per week zijn in de Sol's Arms de "Harmonie meetings".Het onderzoek naar de dood van Nemo vindt hier plaats op de eerste verdieping. Er naast is Krook's Rag and Bottle Warehouse waar Nemo op de eerste verdieping dood wordt aangetroffen. Miss Flite woont daar weer boven in dit pand met haar vogelkooi. In dit pand sterft Krook zelf ook op vreemde wijze. Guppy en zijn vriend Tony worden hier ook opgevoerd. Tegenover Rolls Passage (Lincoln's Inn) vindt men de Chichester Rents. Op de verste hoek stond de Ship Tavern, waaruit Sol's Arms ontstond. nr. 114 Staple Inn: waar mr Snagsby in de zomer graag wandelde. Staple Inn

The Dutch Dickensian | 2004 | | pagina 27