VAN DE REDACTIE Winter 2004 no. 51 Stelt U zich eens voor: The Dutch Dickensian Volume XXIV Regeren is vooruit zien; dat wist U al,maar wist U dat dit ook geldt voor een redactie? In ieder geval wel voor de redactie van The Dutch Dickensian. Enkele artikelen die U in dit nummer vindt zijn de redactie al ter hand gesteld toen de zon op het middaguur nog hoog aan de hemel stond. De redactie heeft nog in korte broek voor de caravan zitten schrijven. Waarom vertellen wij U dit? Wel, wij van de redactie hebben een ideaal, eigenlijk hebben we er zelfs meer dan één, maar daar gaat het nu niet om. Wat ons voor ogen staat is de wens om steeds één nummer op de actualiteit vooruit te lopen. Tijdens het verschijnen van het herfstnummer bevindt de kopij voor het kerstnummer zich al veilig op de harde schijf van de redactie computer. Als de soep van het diner in Trou moet Blij eken wordt opgediend weet de redactie dat het lentenummer in de kelders van het redactie lokaal ligt te rijpen. We weten het, idealen zijn vaak onbereikbaar, maar daarom niet minder nastrevenswaardig. Mocht U derhalve uw bijdrage niet meteen in het eerstvolgende nummer van The Dutch Dickensian tegenkomen maakt U zich dan niet ongerust. Uw artikel is dan in de spannende wereld van de verstreken deadline terecht gekomen en staat dan ongetwijfeld in de inhoudsopgave van het volgende nummer vermeld. In het huidige nummer zijn weer diverse bijdragen van leden terug te vinden. Dank voor Uw inzendingen. Het is voor ons een geruststellende gedachte te weten dat U allen in onze computer staat genoteerd als leverancier van kopij voor ons blad. Wij zullen U indien nodig weten te vinden. Er zijn in dit nummer weer enkele zaken ten opzichte van het herfstnummer veranderd. Een hele nieuwe wereld openbaart zich voor de nog jonge redactie, een wereld waar keuzes gemaakt moeten worden tussen lettertypes, de grootte van een bepaald font en of op een bepaalde plaats toch niet beter een vette dan wel cursieve stijl moet worden toegepast. Het één en ander betekent overigens wel dat uw mooi opgemaakte artikel voorzien van onderstreepte woorden en dik of cursief gedrukte passages door ons eerst wordt omgezet in een eenvoudig txt bestand, waar qua uiterlijk geen geur of smaak aanzit, om vervolgens in onze DD-huisstijl te worden omgezet. Uw prachtig opgemaakte artikel dient vervolgens als leidraad voor de definitieve versie. Mocht U dus bepaalde wensen hebben met betrekking tot de vormgeving van uw werk, schroom dan niet om ze aan de redactie door te geven. Waar mogelijk zullen we daar dan rekening mee houden, maar bedenk wel: garantie geven we niet.

The Dutch Dickensian | 2004 | | pagina 4