VAN DE REDACTIE Najaar 2005 no. 54 De herfsttijd is een tijd van oogsten van wat in lente en zomer tot groei en bloei is gekomen. De redactie heeft tevreden vastgesteld dat de oogst dit najaar rijk is. Het thema "Dickens and Friends" heeft van Denemarken tot Griekenland en alles wat daar tussen ligt Dickensians geïnspireerd tot het schrijven van artikelen. Wat die ons duidelijk maken is dat we via die vrienden van Dickens heel wat over hemzelf te weten komen. De oude volkswijsheid: "Vertel mij wie uw vrienden zijn en ik vertel u wie u bent" blijkt nog steeds op te gaan. De redactie heeft daarom besloten onverdroten op deze weg door te gaan. Zeker nu we in Nederland in september hebben kunnen genieten van een echte "indian summer" met temperaturen die OP een echte zomerdag niet zouden misstaan. We hopen daarom dat er nog een tweede oogst over hetzelfde thema valt binnen te halen voor de novemberstormen weer over de literaire velden van ons goede vaderland razen. Die oogst zal in het winternummer openbaar worden gemaakt. Natuurlijk gebeurt dat ook met al die andere artikelen die in de tussentijd uit uw pen vloeien en in de redactionele mailbox vallen. aanrader. Uit betrouwbare bron weten wij verder dat men ook in het Haarlemse niet stil zit. Woorden als: flyer, conference en 2006 vliegen over de digitale snelweg. De redactie van The Dutch Dickensian werpt zich in deze zee van Dickensiaanse ontwikkelingen op als een rots in de branding en ziet dit alles met tevredenheid aan. Zij kan het dan ook niet laten uit te roepen: "Doorgaan, vooral doorgaan"! In Dordrecht heeft men ondertussen geconstateerd dat er een weliswaar kleine, maar toch duidelijk Dickens-hype in Nederland heerst. Zo is er een nieuwe editie van Forsters: Life of Charles Dickens, van een kleine uitgever, met een fondslijst van slecht drie boeken, verschenen. Daarnaast besteedde de Groene Amsterdammer, ook al geen grote speler op het veld van het bedrukte papier, in haar nummer van 01-07-05 aandacht aan The Mystery of Edwin Drood. Ter gelegenheid van de maand van het spannende boek en omdat het dit jaar honderdvijfendertig jaar geleden is dat Dickens overleed, terwijl hij met dit boek bezig was, worden nog eens alle mogelijke en onmogelijke oplossingen voor deze 'Unvollendete' langs gelopen. U kunt overigens gerust zijn. Er zat geen enkele variant bij die wij niet op onze branch hebben besproken. Mocht u door de bomen het bos aan oplossingen toch niet meer helemaal helder voor de geest staan dan is dit artikel een The Dutch Dickensian Volume XXV 3

The Dutch Dickensian | 2005 | | pagina 4