VAN DE REDACTIE Winter 2005 no. 55 Hier in Dordrecht woonde vroeger een slager die reclame maakte met de slagzin: 'De slager waar de snijmachines niet stil staan'. Zijn waar was dus altijd 'vers van het mes'. De redactie moest daar de afgelopen tijd aan denken als zij weer een avond had doorgebracht achter de computer. Sinds de Annual Conference zijn slagschaduwen vooruitwerpt, groeit het aantal computer-uren gestaag. Zeker nu de redactie en het webbeheer in één hand zijn gekomen. Zonder ook maar bij benadering in de buurt van Dickens te komen begrijpen wij steeds beter wat voor een werkuren deze man moet hebben gemaakt. Romans schrijven, een tijdschrift redigeren, lezingen voorbereiden en nadien ook nog houden, bezig zijn gevallen vrouwen weer te helpen met opstaan, reizen naar het continent en terug, daarna nog tweemaal door Amerika, tien kinderen verwekken, ruzie maken met je vrouw en er een vriendin op na houden om nog maar niet te spreken van de vele avonden die hij doorbracht met zijn vrienden. Vooral dat laatste weet ik uit ervaring is een serieuze aanslag op je gezondheid. Voor ons op de redactie biedt na een aantal uren hard werken nog de troostrijke gedachte uitkomst dat we daarna nog enige ogenblikken in Dickens kunnen gaan lezen, maar wat zou Dickens in zijn spaarzame vrije tijd hebben gedaanV Toch geen Dickens lezen neem ik aan. We weten dat hij veel van wandelen hield en dat vaak 's nachts deed. Daar is het in het Dordtse nog niet van gekomen. Ik bedoel, niet het wandelen, maar 's nachts. Je vrije tijd aan Dickens besteden is zeker nu de donkere dagen voor Kerst er weer aan komen geen slechte bezigheid. We kunnen er ook volop gebruik van maken, want er is weer veel te kiezen. Er zal vast wel weer één of ander versie van de Christmas Carol te zien zijn. Deventer en Bronkhorst zijn geschikt als we de benen willen strekken. Op de studeerkamer kunnen we het book of study voor 2006 Little Dorrit al vast weer eens ter hand nemen en de weken voor onze kerstbijeenkomst in Trou Moet Blijcken kunnen we tweemaal in de week (op donderdag en vrijdag) met een herhaling op zondag genieten van de 'versoapte' versie van Bleak House op de BBC. Als dan eindelijk de Kerst aanbreekt wil U natuurlijk ook iets van Dickens krijgen en of geven. De redactie heeft ook daar over nagedacht. Wat dacht u ervan om verrast te worden met een digitale jaargang van The Dutch Dickensian? Het kan niet op zult u zeggen en inderdaad dat kan het niet. Bij zo'n mooi cadeau (wij blijven hardnekkig volhouden aan de oude spelling van dit woord) past ook de gedachte iets te doen voor "Our poor relatives". Besluit u zelf of nadat u één van uw geliefden een nadrukkelijke V\ hint heeft gegeven tot aanschaf van The Dutch Dickensian 2005 CD-rom over te gaan dan wordt één Euro van het bedrag besteed aan het Ebenaëzer Scrooge Fonds zodat u er het prettige gevoel iets voor uw naasten te hebben gedaan gratis bij krijgt. Tot slot nog een kleine vooruitblik van The Dutch Dickensian nummer 56. De redactie heeft inmiddels enige toezeggingen gekregen die het rechtvaardigen het nummer met het thema: Dickens en gene zijde uit te geven. Mocht u zich daar de komende tijd in willen verdiepen dan hoort de redactie dit graag van u via het bekende redactie-e-mail adres. The Dutch Dickensian Volume XXV 3

The Dutch Dickensian | 2005 | | pagina 4