Voorjaar 20071 Vlegel stelt Tom Poes voor een bakker te beroven van zijn broodjes. Tot zover het verhaal dat verder natuurlijk goed afloopt, maar vergis ik mij of zit ten we hier in een plot dat Dickens waardig is? Is hier sprake van Oliver Twist met een snuije Nicholas Nickleby? Wat vindt u van de volgende vergelijkingen: -Tom Poes als Oliver Twist goudeerlijk en absoluut niet bereid het boevenvak te leren Heer Bommel als Mr Brownlow, De goedheid zelve, enigszins traag van begrip maar ontzet tend rijk. De voogd-schurk P. Partenspeler die voortdu rend bezig is aanslagen op Bommel te beramen als de inbreker/moorde- naar Sikes De pleegvader-schurk Bul Super zou als Fagin niet misstaan, maar heeft ook kenmerken van Squeers. Zijn Huize Zonnestraal in het don kere gedeelte van Rommeldam waar een eerzaam mens niets te zoeken heeft kan zowel doorgaan voor het onderkomen van Fagin als dat van Squeers zijn Dotheboys Hall. Tenslotte kunnen we het boefje Vlegel als the Artful Dodger laten optreden. Een "Nancy"kunnen we niet in het verhaal ontdekken, maar dat is geen bezwaar. Op juf frouw Doddeltje na is Rommeldam namelijk een stad zonder vrouwen. Bij een bespreking van een stripverhaal horen natuurlijk een enkele afbeelding, zoals we ook geen wijn kunnen beoordelen zonder te proe ven. Toonder, Marten: Avonturen van Tom Poes 6, Amsterdam, 2007 Oorspr. verschenen in de Nieuwe Rotterdamsche Courant en de Volkskrant, van vr. 18 jan. t/m ma. 14 apr. 1952 Puzzel TDD 60 Dickensian Topography Hieronder staan een aantal namen, begrippen en citaten die u op het spoor moeten zetten naar Dickensiaansee lokaties.: ACROSS 4 - Magwitch's wealth 6 - Donkeys 9 - Marriage 10 - One of Two 12 - Coke town 13- Birth 17 - Train 18 -Mr. Wardle 19 -Death DOWN: 1 - Squeers 2 - Prison and quarantine 3 - Ham 5 - Milestones 7 - Spontaneous combustion 8 - Dr. Strong's School 9 - Clennam's funeral 11 - Elections 14 - Bill Sikes' hidingplace 15 - Lady in yellow curl papers 1 6 - Steerforth's desertion

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 22