Vooijaar 2007 no.60 J DE VERGADERINGEN VAN THE DICKENS FELLOWSHIP HAARLEM BRANCH. door Pieter de Groot Kort verslag van de 209^ vergadering van The Dickens Fellowship Haarlem Branch. In een verwachtingsvol Kraantje Lek verza melden zich 19 leden. Het historische moment is daar, deze avond is het precies 50 jaar gele den dat de Haarlem Branch werd opgericht. Om ons de gelegenheid te geven dit onge stoord te kunnen vieren, heeft de waard de overige bezoekers in de jachtkamer opgeslo ten; zij worden van buiten door het raam bediend. Om 17.27 heet de president ons allen welkom en geeft het woord aan zijn voorganger, de heer Lokin. Die ontvouwt zijn theorie over de ontbinding van de Pickwick club en spreekt daarbij van een wereldschokkende gebeurte nis. Ook constateert hij dat er vanavond oprichters van de Haarlem Branch aanwezig waardoor wij ons in onze fantasieën dienen te beperken. Hierop laat de penningmeester een paar flesjes champagne openmaken. Op nieuw betrappen wij hem op het maken van een ruim gebaar. Zijn gedrag begint zorgelijk te worden. Waarna wij het trappetje bestijgen om in de opkamer aan tafel te gaan. De president kan het niet laten nogmaals een welkomstwoord te spreken. Hij is eens nagegaan wat voor lezin gen er in de afgelopen 50 jaar zijn gehouden en noemt de in zijn ogen meest opvallende: "Tranen in Dickens", "Mr. Pickwicks hoed", "Vijf verschijnselen waar Dickens zich aan gestoord zou hebben, leefde hij nu", "Dickens' stoel", "Zoeken, verliezen en vinden". Daarnaast vindt hij de ons al ontvallen Nico Andriessen de belichaming van de Haarlem Branch en brengt een toast uit op de "Founding Fathers and Mothers". De heer De Landtsheer constateert dat hij pas 10 jaar lid is en ziet zichzelf als een jong lid. Daarnaast is hij ook historicus, met open ramen en vergezichten. Het was toen een his torisch moment en dat is het vandaag ook. De heer Hannink, die voor deze gelegenheid speciaal uit het verre Raalte is overgekomen, was indertijd bij de oprichting. Daarna richtte hij zelf de Zwolle Branch op maar geeft toe daarbij onder druk van Bomans gehandeld te hebben. Verder spreekt hij nog over de forma liteiten, het charter, een weggegooid verhuis- kaartje en een Chinees om vervolgens de secretaris een aantal papieren en een foto van de oprichtingsvergadering in handen te druk ken. Dit ter aanvulling van het archief. Dan staat de heer Van Kessel op, hij vraagt waar het charter van Zwolle is. Dat blijkt bij mevrouw Strik in Deventer te liggen. Vervolgens vraagt hij zich af of dat van ons wel het origineel is. Ontstelde blikken richten zich op de muur en de heer Bloemen wordt daarna argwanend aangekeken. De heer De Landtsheer meldt ons daarop dat hij meer gaat onthullen naar bekend later onder invloed van wijn te hebben gesproken. Wederom verheft de heer van Kessel zich. Hij roept de legendarische buitendag in Dantumerwoude in gedachte waar ongeveer 20 Dickensians zich voor het voormalige huis van notaris Keuning opstelden waarop de nietsvermoedende bewoners naar buiten vluchten. De secretaris heeft weer eens wat cijfers verza meld. Zo blijkt het bestuur de laatste 40 jaar een baken van stabiliteit te zijn: slechts 3 pre sidenten, 3 secretarissen en 4 penningmees ters. Wij kwamen 210 keer bij elkaar waarbij een breed scala aan sprekers voor ons ver scheen, sommigen meerdere malen: 5 keer Jo Beek, 6 keer Jan Kabel, 7 keer Marius Beek, John Greaves en Paul Ferdinandusse, 9 keer Michael Slater en Joop van Kessel, 10 keer Jan Lokin, 11 keer Harry Prenen en 14 keer Godfried Bomans. Daarnaast organiseerden wij vier Annual Conferences. Tot slot deelt de secretaris mee dat dit onze 50s*e bijeenkomst

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 6