Herfst 2007 no.61 Branch zijn op: (vermoedelijk) 20 oktober (book of study) en 15 december (kerstbijeen komst) Inflatie correcties gaan aan ons voorbij. Ook dit jaar hanteert het bestuur de volgende bedragen voor contributie: 25,- per lid en 35,- voor een paar. Nog steeds is ons archief niet compleet. Er ontbreken nog diverse convocaties uit de peri ode 1959 t/m 1977. Originelen worden na het Kort verslag van de 2i2^e vergadering van The Dickens Fellowship Haarlem Branch. In een tropisch Amersfoort verzamelden zich 24 leden in Het Moment, een uitspanning met een gedreven waard. De president en secreta ris arriveren laat omdat zij zich staande lieten houden door een paar jonge dames die hen een ijsje aanboden. De gids, die ons de oude mannenzaal door moet leiden, loopt verloren rond en moet een borrel in het vooruitzicht worden gesteld wil hij nog in actie komen. Dan gaan wij gehaast door de enge poort van de oude mannenzaal. Alleen de heer Burden weigert, hij kent zijn Dickens en vermoedt éénrichtingsverkeer. Maar het valt mee; wij krijgen uitgebreide uit leg over de "zorg voor de behoeftige mens" in de dagen van weleer, toen het nog het Sint Pietersgasthuis was. Gebouwd door Kuipers overigens. Men heeft een maquette opgesteld waardoor het allemaal nog inzichtelijker wordt. We zien de 22 bedden die niet al te ruim zijn maar omdat men in die tijd zittend sliep, door twee man bezet werden. En waarom ook niet, meldt de gids trots, in Amersfoort weet men te woekeren met ruimte. Dat doet men nu ook want aangezien in het Flehite museum de onvermijdelijke asbest is aangetroffen, heeft men de expositie van de door Van Gogh geïn spireerde schilder Jakob Nieweg, in de oude mannenzaal opgesteld. Tussen de gewaagde doeken door vinden we ons een weg. De gids krijgt een vraag over de leefomstan digheden in deze voorziening want wij hebben maken van een copie aan u teruggegeven Van 19 t/m 24 juli organiseert de Philadelphia Branch de Annual Conference. Het all-in pak ket kost u 875 US dollars. Uw secretaris heeft aanmeldingsformulieren en ook andere infor matie over deze conferentie. London Calling Het nieuwe Dickens Magazine, de vierde serie alweer, behandelt The Mystery of Edwin Drood. Uw secretaris heeft bestelformulieren. Dickens in het hoofd. De gids vertelt dat er eens een man van 102 jaar is aangetroffen maar aangezien hij daar zelf niet bij was hou den we een slag om de arm. Men moet niet alles geloven wat er gezegd wordt. Dan gaan we naar buiten waar de heer Burden ons vol ongeloof opwacht. De rondleiding door de stad begint. We zien waterspuwers in de locale gracht en komen in de uit 1425 stam mende Koppelpoort terecht, die een aantal keren met sloop is bedreigd. Van hieruit wor den de sluisdeuren bediend door middel van twee tredmolens. Vroeger waren het gevange nen die dit werk deden, raddraaiers dus. Scrooge zou tevreden zijn geweest: "are the tredmills still in full operation?" vroeg hij zich eens af. Indeed, sir, indeed. Wij krijgen nog veel meer nuttige informatie waarmee we thuis kunnen komen. De Eems blijkt vroeger de Amers geheten te hebben en een foort is een doorwaadbare plaats en zo komen we op Amersfoort. We gaan verder; we zien de Nederlandse Beiaard school, een caravan in een gracht en een restaurant van ene Armando waarbij we niet in de keuken mogen kijken. Waarom hangt zo'n man niet een gordijn op zou je zeg gen. We ivijken naar het mooiste huis (van het Leger des Heils) en het smalste huis en krijgen uitleg waarom een bepaalde kerk een aantal hoge ramen heeft (tegen de inkijk) en een aan tal lage ramen (ter bevordering van de inkijk). Daarna worden we gewezen op een lege plek waar eens een Maria kapel heeft gestaan. We kijken gefascineerd naar iets dat er niet meer is. Via het kadastraal middelpunt en de The Dutch Dickensian Volume XXVII 8

The Dutch Dickensian | 2007 | | pagina 8