Vooraar 2009 no.66 The Dutch Dickensian Volume XXIX emotioneel als hij het heeft over "the moving scene of Little Nell's death". Dan kondigt de president the toasts aan: Allereerst is daar de toast op de Haarlem Branch door onze spreker, professor Andrews. Hij heeft het over de generositeit van de Haarlem die inter nationaal vermaard is om de harmonie en consen sus die er heerst. De leden kijken elkaar met onbe grip in de ogen aan. Andrews heeft driejaar The Old Curiosity Shop bestudeerd en citeert Oscar Wilde die eens stelde dat: "One must have a heart of stone not to love to rock with laughter at the death of Little Nell". Of zoiets, de secretaris weet het niet meer. Dan is het de beurt aan mevrouw Bouwens met een toast op de Dickens Fellowship. Zij zegt ver eerd te zijn deze te mogen uitspreken. Zij spreekt over "the typical Victorian Boxing day with cand lelights in the Christmas tree" en citeert Chesterton die eens gezegd heeft dat: "Mr. Pickwick must be found in the House of Commons". Maar ook dat Dickens zich als een vader beschouwde van alle figuren in zijn boeken, ook van Mrs. Gamp. De Dickens Fellowship is levend en niet alleen met Kerst. Tot slot spreekt mevrouw Lokin de Immortal Memory uit. Zij stelt dat wij bij het lezen van Dickens iedere keer weer in de ban raken van de onnavolgbare. Ook al omdat wij, als we daar oog voor hebben, de karakters uit zijn boeken in het dagelijks leven tegenkomen. Zij geeft zelf een voorbeeld van een Uriah Heep die soms haar pad kruist. Ook heeft zij het over Daniel Quilp wiens halsdoek door Dickens zo beschreven wordt dat het karakter van de man meteen duidelijk is. Bradley Headstone daarentegen draagt geen hals doek tot hij zich verkleedt als Riderhood en er wel een heeft maar dat doet hem de das om. Dickens laat zijn figuren voor ons leven, met of zonder halsdoek en daarom verzoekt zij ons op te staan om te drinken op de Immortal Memory. De penningmeester neemt dat nog even het woord en stelt dat wij in moeilijke tijden dienen te denken aan "our poor relations"; die ook in het werk van Dickens voorkomen. Mr. Temlow was er een, van Lord Snigsworthy, en ook Mr. Wardle had er vol doende. Hij liet ze overigens achteraan staan want een ieder dient nu eenmaal zijn plaats te kennen. Hierop volgt het traditionele applaus voor de heer Weeda en zijn staf die zich weer van hun beste kant hebben laten zien. Daarop besluit de president de bijeenkomst met de constatering dat het weer ouderwets was en dat we elkaar zeker weer terug zien mits we ons goed inpakken, want buiten is het fris. Mededelingen: De volgende bijeenkomst van de Haarlem Branch is (onder voorbehoud) op 20 juni en wel in het gevangenis museum in Veenhuizen. Ons medelid en voonnalig gevangenisdirecteur Ton Vroom zal de organisatie op zich nemen. Waar anderen wegens de economische crisis in paniek hun prijzen verhogen houdt dit bestuur het hoofd koel. Ook dit jaar geen verhoging van de contributie: 25,- per lid en 35,- voor een paar. Aan acceptgiro kaarten doen wij niet. In het brief hoofd staat het rekeningnummer. Conferenties in 2009 (informatie bij uw secreta ris) Chatham Dickens Day (over The Humour of Dickens): op 18 april in Chatham. Dickens and the Voices of Victorian Culture: van 8 t/m 10 juni in Verona, Italy. Annual Conference: van 30 juli t/m 5 augustus in Cleveland Ohio, USA Dickens and Tourism: van 11 t/m 14 september in Nottingham. London Calling Het Dickens Museum wordt geleid door een Board of Trustees. Kon men dat vroeger nog worden als de enige kwaliteit bestond uit het wann houden van een stoel, tegenwoordig wordt er meer gevraagd. Wie men nu zoekt staat in onderstaand fragment uit een brief die uw secretaris onlangs ontving: "Trustees of highly specialised experience in such areas as finance, law, marketing, archival manage ment, museum education, cultural policy, and so on. Random selection of candidates for election from among Fellowship members, as at present, is not necessarily the best way to ensure the presence of such skills and experience on the Board." Laten we ons er verre van houden. In de weer bijzonder interessante "The 7

The Dutch Dickensian | 2009 | | pagina 7