Zomer 2009 no. 67 VAN DE REDACTIE, The Dutch Dickensian Volume XXIX 36 We konden er niet meer omheen. In het vorige nummer werden we al links en rechts met Darwin om de oren geslagen, dus het moest er in dit zomernummer maar eens van komen: een thema met alleen maar Darwin en Dickens! Zomernummer zult u zeggen, maar we hebben nooit een zomernummer van de Dutch Dickensian gehad? U heeft gelijk, maar dat is vanaf nu anders. Na de aankondiging van de redactionele uit breiding is dit één van de eerste veranderin gen waar u iets van merkt. Wat u misschien ook merkt: er staat ditmaal geen puzzel in ons blad en geen uitslag van de vorige. Vanuit Amerika kwam het bericht dat de aldaar ont worpen anagrammenpuzzel toch niet aan het doel van de maker had beantwoord en teveel fouten bevatte. Wij zwijgen daarover, houden de stijf lippen op elkaar en wachten na de afkondiging van het faillissement van GM gelaten af hoe Obama ook hier voor een oplos sing zal zorgen. Onze eigen puzzelredacteur heeft het allemaal nog niet verwerkt en dwaalt nu tussen Weerdinge en Finsterwolde over de uitgestrekte veengebieden die beide redactie lokalen van elkaar scheiden. U hoort nog wel van hem. Voortschrijdend inzicht bij de redactie in het DTP-computerprogramma waarmee dit blad wordt vormgegeven heeft er voor gezorgd dat de paginanummering sinds het vorige num mer van The Dutch Dickensian gewoon door loopt. U krijgt dit jaar dus honderdachten twintig pagina's in plaats van vier maal twee ëndertig. Er gebeurt trouwens ook het nodige op Dickensiaans gebied in het noorden. In dit nummer staat de Dickenslezing die deze win ter in de Dickens Room van de openbare bibli otheek in Haren (Gr) is gehouden. Ook hierin wordt Darwin genoemd. U bent ongetwijfeld al begonnen aan het lezen van The Old Curiosity Shop (OCS) en zoals gebruikelijk zal het bestuur op de herfstbijeen- komst daar met u over van gedachte willen wisselen. Gebruikelijk was dat het herfstnum mer van de Dutch Dickensian dan een thema nummer van het Book of Study was. Wij wil len het dit keer echter anders doen. De redactie ziet graag alle bij dragen over dit boek na de herfst- 7 bijeenkomst bij haar terecht komen. We kunnen dan zorgen dat in decem ber het themanummer over de avonturen van Little Nell en haar grootvader verschijnt. Een ander idee dat bij de redactie leeft is, om wat regelmatiger boekbesprekingen van door Dickensians gelezen boeken te publiceren. Dat hoeven geen nieuwe publicaties te zijn, maar mogen ook gerust boeken van oudere datum zijn. Het gaat erom dat we elkaar informeren over wat er aan materiaal beschikbaar is dat mogelijk ook anderen interesseert.

The Dutch Dickensian | 2009 | | pagina 4