Zomer 2009 no. 67 VAN DE VOORZITTER, 37 The Dutch Dickensian Volume XXIX Waarde Dickensians, Dit nummer van The Dutch Dickensian is gewijd aan Darwin en Dickens. Een enkeling (en ik neem dit maar letterlijk) zal het zijn opgevallen dat ik in het voorjaarsnummer van The Dutch Dickensian al repte over deze beide grootheden, Darwin en Dickens. Daardoor zou de indruk kunnen ontstaan dat de redactie zich iets gelegen laat liggen, of zelfs beïnvloed worden door, de woorden van de president. Niets is echter minder waar. De redactie ope reert geheel onafhankelijk. Ik ben het met diverse burgemeesters en andere politici eens dat dit jammer is. Collega-president Hugo Chavez zou zulks niet laten gebeuren. Besmuikt geef ik toe dat een programma als 'Aló Presidente' mij ook wel wat zou lijken, al is het maar bij omroep MAX. Ik zou natuurlijk een weblog kunnen beginnen waarin u voortdurend mijn gevoelens en diepe gedachten zou kunnen lezen. Dickens had geen weblog maar dankzij de vele bewaarde brieven, verslagen, dagboeken etc. hebben we toch een goed beeld van zijn dagelijkse beslommeringen. Zou Dickens een weblog hebben bijgehouden? Hij zou in ieder geval interesse hebben gehad in de techniek en het fenomeen. Maar over een aantal zaken had hij gezwegen. We zouden niets meer over zijn vrouw Catherine en Ellen Ternan hebben geweten dan we nu doen. Zouden we plots meer ontboezemingen krijgen over Warren's Blacking Warehouse? Ik kan natuurlijk ook gaan twitteren. Zeer populair in zekere kringen. Wanneer u tijdens een eerstvolgende lezing het zachte geluid hoort van piepkleine toetsen die voorzichtig worden beroerd door vingers die daar niet voor gemaakt zijn, weet dan dat ik twitter. Voor hen die er niet bij zijn. Wat ik twitter? Simpel: 'Thuisblijvers krijgen (alweer) onge lijk.' Ik wens u allen een mooie en lezenswaardige zomer. U kunt mij niet volgen via een weblog, twitter of anderszins. Maar ik kan u wel ver tellen dat ik iets ga lezen. Iets van of over Dickens. En meer hoeft u niet te weten. Martijn David

The Dutch Dickensian | 2009 | | pagina 5