105 Interessant is ook te zien welke teksten CD bewerkte voor zijn Readings. Ongeveer de helft van de teksten zijn afkomstig uit kerst verhalen en de andere helft uit zijn vroegere werken. Christmas Carol staat zo'n beetje bovenaan. Verder heeft hij stukken uit PP, OT, NN en D&S gedaan. Het meest indringende stuk wat hij "gedaan"heeft als Reading moet ongetwijfeld Nancy Bill Sykes geweest zijn. Vanwege de uitermate aangrijpende werking ervan heeft CD lang gewacht met dit stuk te brengen. Al tijdens de voorbereidingen, het oefenen was volstrekt duidelijk dat de dood van Nancy door Bill Sykes niet alleen een verpletterende indruk op de toehoorders maakte maar dat het CD zelf ook buitengewoon aangreep. Volgens zijn vrienden en personen die hem zeer na stonden heeft het zijn toch al slechte gezondheid in zijn laatste levensjaar in versneld tempo achter uit doen gaan. CHARLES DICKENS READING OLIVER TWIST" Er zijn veel schriftelijke getuigenissen wat er plaatsvond als CD het toneel op kwam. Hij was gekleed in een donker kostuum, bloemetje op de revers, zodanig belicht dat hij z'n tekst goed kon lezen zonder dat hij verblind werd door het gaslicht. Zijn kleine gestalte verbaasde veel toehoorders. Van photo's en de beroemde statuur van CD hadden de mensen zich veelal een andere voor stelling van hem gemaakt: groter, indrukwekkender. Hij sliste een beetje en sprak niet erg hard of duidelijk. En dan, het begin, meteen al stortte hij zich met zijn toehoorders in een verhaal. En het boeide, CD boeide, hij hield vanaf de eerste woorden zijn gehoor aan zijn lippen gekluisterd.

The Dutch Dickensian | 2009 | | pagina 45