64 Van de redactie. Geachte Dickensian, u heeft het eerste proefnummer in A5 formaat in handen dat aan leden van de Haarlem Branch is uitgereikt. Natuurlijk er waren eerdere uitgaven die ook op kleiner formaat dan A4 zijn uitgebracht maar nooit precies op A5 formaat. Vanaf nu zal de redactie er eer in stellen The Dutch Dickensian op A5 uit te brengen. Het nieuwe formaat maakt het mogelijk om het eenvoudig te versturen. Indien u er prijs op stelt, om The Dutch Dickensian in de brievenbus te krijgen dan staat in het Colofon hoe zulks te organiseren valt. Voor u als lid van de Haarlem Branch bedragen de kosten €7,50 per jaar. De redactie is voornemens de komende jaren natuurlijk aandacht te besteden aan de romans, tijd, leven en werken van Charles Dickens En laten we ook niet vergeten dat Charles Dickens, hoe fenomenaal ook, niet de enige schrijver uit Victoriaans Engeland is die onze aandacht mag opeisen. Immers met veel tijdgenoten heeft hij een relatie onderhouden zoals daar zijn William Harrison Ainsworth, William Makepeace Thackeray, Charles Lever, Wilkie Collins, George Elliott, Elizabeth Gaskell, om er maar een paar te noemen En wat te zeggen over de digitale Charles Dickens? Inmiddels zijn zowat al zijn werken op DVD uitgebracht. We dienen niet te vergeten dat er slechts een verkoudheid heeft gestaan tusen ongetwijfeld de grootste Engelse toneelspeler van de 19de eeuw en de romanschrijver. Charles Dickens zelf was verzot op toneel en ging zelfs de piraat uitvoeringen van zijn werken niet uit de weg. Wat een regisseur zou hij nu geweest zijn, ongetwijfeld een van de allergrootste filmregisseurs. De redactie daagt u uit in de stroom van DVD's schriftelijk het kaf van het koren te scheiden, ter lering en vermaak van de lezers van The Dutch Dickensian. De redactie hoop ook aandacht te kunnen besteden aan het wel en het wee van de leden van de Haarlem Branch. Ook het Engeland van Charles Dickens of liever gezegd wat daar ons nog van rest zal aan de orde komen. Bij voorkeur in relatie hoe hij het gebruikt heeft in zijn romans of andere verhalen. Kortom een ambitieus programma, u mag de redactie afrekenen op haar resultaten. Faithfully yours always, Guus de Landtseer Ton Vroom PS De redactie verneemt gaarne van u wat u vindt van de nieuwe aanpak, bij voorkeur via thedutchdickensian@gmail.com

The Dutch Dickensian | 2009 | | pagina 4