2 - Haarlemmermeer-Polder. Haarlemmermeer. GEMKENTE-RAAD. meer dan 400 bunders heeft, vijf stemmen; en die meer dan 400 bunders heeft, zes stemmen hehben. Art. 9. He Dijkgraaf legt den ecd, bij art 51 van het al- genieen reglcnient voorgesehrevenaf in hnnden van den Heem- rnadbenoemd om bem liij verhindering of ont>tenlenis le vervangen. He Ileemraden loggen dien af in handen van den Dijkgraaf De eedsaflegging heeft plaats in eene vergadering van Dijk graaf en Heemraden. Art. 10 Dijkgraaf en Heemraden hehben in de vergadering van lloofd-Ingelanden gnlijke stem als deze omtrent alle omler- werpen, uitgezondcrd de rekening en vcramwoording en de verkiezing van Dijkgraaf en Heemraden. Art. 1). Dijkgraaf en Heemraden vergaderen in den regel eens in elke maand. Arl. 12 De omslag voor de polderlasten geschiedt bunder bunders gelijk. De oude landen betalen geene polderlasten, zoo langenvoor zoo ver zij niet zijn afgegravcn of afgeveend. A1 bet waler rl.it niet aan den polder loebehoort, wordt naar denzelfden maaistaf als het land aangeslagen. Art 13. Het besiuur wankt dat de verpligtingen waartoe de commissie van beheer en toczigt over de droogmaking dozen polder bij ondersi heiilene akten, zoo jegens bet llnogheemraad- srbap van Rijnlandals jegens andereo heeft verbonden, wor- den nagekomen en voorfs, dat de regtenwelke die commissie bij ooderscbeidene akten, in het bijzonder ook bij de vuor- waarden waarop de drooggemaakte gronden zijn verkoeht, voor dot waierschap heeft bedongen, worden gehandhaafd; en dat de verpligtingen, bij die akten aan de koopers in hot belang van bet waierschap opgelegd en de voorvvaarden aan speciale vergunningen verbonden, worden nagekomen, een en ander tot dat liter in op vvettige wijze vernndering zal zijn gebragt. Art. 14 Tot het daarslellen van eenige afzonderlijke hema- ling is de toestemming der vergadering van Hoofd-ingelanden noodig, die daaraitn zoodanige bepalingen verbindl, als zij in bet belang van bet overrge gcdeelte des polders noodig acht. Indren eenig Ingeland ziclt met bet beslint rirer vergadering bezwaard vindl, kan bij zic.lt lot Gedcpuleenle Slaten weiiden. met het verzoek, dat deze gelnuik maken van de bevoegdlreid, hun toegrstaan bij artikel 7 der verordening, regclende het toezigt van de Staten en van Gedcpuleerde Stolen, op de waterschappen in Noord-Holland Provinciaal Blad van 1854 n°. 35.) Slotbepalingen. 1. Dit reglement treeJl in werkirtg veertien dagen na de afkondiging in het Provinciaal Blad Te gelijk treedt voor dozen polder in working het algemeen reglement van liestou voor de waterschappen in Noord-Holland, door de Slaten dier Provincie vaslgesteld bij hesluil van l9Julij 1854, gnedgokeunl bij Zr Ms. besluit van 4 Augustus 1854, u°, 70, Piovinciaul Blad van dat jaar n° 80. 2. Al de hemoeijirigon ten aanzien der verkiozingenbij hot algemeen reglement aan het collegie van dagelijksch bestuur of aan Hoofrl-lnge anden opgedragen, worden, lot zoo long elk dier collegien zijne taak zal hehben aanvaard, waargenomen door eene commissie van drie personen, daarloe duor Gedepu- teerde Staten aan te wijzoh. 3. Deze commissie zocgt, dat de bij art 17 van het alge meen reglement beduelde lijslen binnen veertien dagen worden ter inzage gelegd en doet vervolgens de eersle benoeming en vergader ing van Hoofd-ingelanden plaats hehbenzoo spoedig als de voorgesehreven termijnen toelaten Hoofd-ingelanden gaan in bonne eersle vcrgadeting tot de benoeming van Dijkgraaf en Heemraden over 4. Het bestuur zal, op de eersle aanscltrijving dor commissie van beheer en toezigt over do droogmaking, ten behneve van den polder overnemen al hetgeen in art. 20 der algemeene vooiwaarden van verkoop der Haarlemmoruieer-gcondjn is om- scbreven Van deze overname moet blijken bij hehoorlijke akte met inventaris van stukken. In de Zomcrvergadering van 1859 zijn door Provinciate Staten de jaarlijksehe hezoldigingen van den secretaris en den penniug- meester beirle met 400verlioogd. In eene vergadering van het Dagelijksch Bestuur, den 31sten December te Haarletn gehomlen, is <le nieuw benoemde Dijkgraaf, de Heer J. W. M. van de Poll, beeedigd. Z. Ed. leidde deu eed af in handen van Jhr Hoeufft van Velsen, Vice-Foor- zitlerdie daarop eenige woorden tot hem rigtte en hem de verzekering gaf, dat hij als Dijkgraaf op de aelieve en getrouwe hulp en medewerking der Heem raden kon rekenen. De Heer J. W. M. van de Poll nam daarna het woord, betuigde den Heemraden zijnen dank voor de toezegging en herdacht nog de diensten door zijnen voorgangerden Heer J. L. van der Burch, den polder bewezen. Vergadering van 27 December I 860 's midd. 12 ure. Tegenwoordig de heeren 't Ho oft, Koot, Spaans, Verploeg en Lewis. Afvvezig de heeren van Vnren en K n a a p. Voorzilter de heer Pabst, Bnrgemeester. De notulen van de vorige vergadering worden voor- gelezen. De heer Lewis vraagt inlichting, waarom in die notulen niet voorkomt, dat de dubbeltallen voor de leden van het burgerlijk armbestuur door Burg, en Weth. staande de vergadering zijn gewijzigd. De Voorzitter zegtdat dit heeft plaats gehad voor dat deze zaak in behandeling werd genotneu. De heer Spaans zegt, dat hij alleenwat be- treft de zomermaanden den kantoorlijd van den ge- meente-ontvangerzoo als Burg, en Weth. die voor- stelden te kori voml; hij verlangt dus dat dit in de notulen zal worden opgenomen. Deze veraudering wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. De Voorzitter verlangt nog, dat er voor zijn ant- woord op de aanmerking van den heer Koot, be- tretfende de begraafplaals, zal geschreven worden, dat hij die zaak zou onderzoekenniet zoo als nu, er voor te zullen zoryen. Alzoo gewijzigd, worden de notulen goedgekeurd. Wordt door den Voorzitter ter tafel gebragt de benoeming van twee nieuwe ontvangers voor tie plaat- selijke belasting op het gedestilleerdeen hiervan zal zijne standplaats moeten hehben bij Aalsmeer en een bij den Leeyhwaler. De Voorzitter brengt ter kennis, dat er voor deze postenten gevolge eener advertentie, verschillende sollicitanten zijn opgekomen, van welken hij bij deze gelegenheid de ontvatigen brieven overlegt. De heer Lewis betuigt zijne verwondering, dat er voor deze zaak geene advertentie is geplaatst in het Weekblad van Haarlemmermeer. De Voorzitter zegt, dat de Raad besluiten kan ncmen rlooh er niets mede te maken heeft, op welke manier liet Dagelijksch Bestuur dezelve uitvoert; dat er dus om soortgelijke advertentien in een bepaald blad te doen plaatseneen bijzonder raadsbesluit noodig is. De heer Lewis stelt voor, om zoodanig raads besluit te netnen met betrekking tot het Weekblad om reden vooraldat de imvoners dezer gemeente welke dit blid meer lezen dan ieder ander, hij soort gelijke benoemingen het meeste belang hebben. De Voor/.itter vprlangt, dat de heer Lewis dit zijn voorstel schriftelijk zal indienen; deze verlangt daarop papier, waarop hij ongeveer het navolgende voorstel schrijft: Dat er door den Raad besloten worde, om voor het vervolg te verordenendat alle advertentien, betreffende benoeminafen van personen, geplaatst zullen worden in het Weekblad van Haar lemmermeer. Nadat dit voorstel door den Voorzitter is voorge- lezen, stelt deze voor, om de behandeling daarvan uit te stellen tot eene volgende vergaderingdaar volgens Art. 18 van het reglement van orde, alle voorstellen van Raadsledenvreemd aan de orde van den dag, minstens 24 uren voor de vergadering, schriftelijk moeten worden ingediend. De heer 't Ho oft merkt nog aan, dat eene ad vertentie, als waarvan hier sprake is, in het Haar lemmermeer Weekblad zeer weinig doel zou trefl'en, daar toch wanrschijtilijk geen van al de sollicitanten welke op de annonce, in de Haartemsche Courant geplaatst, geschreven hehben, het Weekblad lazen. Het voorstel van den Voorzitter, om over te gaan tot de benoeming van de bewuste twee ambtenaren wordt zonder verdere discussie aangenomen. De voorzitter deelt mede de namen der sollicitan ten van welke brieven waren ingekomenals Bonteko e, te Hoorn, van Brunswijk, te Sehoten D. H. S c h u t s te Lisse C. den Bosch, te Haarlem, P. C. A. van Sortsbeek, te Gonda, J. E. N. Biesser, te Haarlem, D. J. W. Groo- tenzink, te Utrecht, J, Metselaar, te Noord- Zijpe, J. van Zutphen, aan den weg tusschen Haarlem en Amsterdam, J. M. de Wolf, te Kampen. Spreker stelt voor, om te benoemen nabij Aalsmeer, G. Heijns, winkelier en tapper, wonende aldaar aan den Kniisweg en deelt mede, dat deze dit laatste beroepwanneer hij benoemd wordt, zal laten varen. De heer Lewis verlangt de brieven der verschil lende sollicitanten ter inzage, om hieruit eene keuze te kunnen doen; deze worden hem overhandigd en hij noteert daaruit een en ander. Toen nu reeds de andere leden hunne briefjes in de stembus hadden geworpen, vroeg de voorzitter of er nog leden waren welke hunne stem wenschten nit te brengen waarop de heer Lewis antwoordde, dat hij dit wel gaarne wilde doen, doch dat hij eene brief missende gaarne nog eens wilde zien of hij die ook over het hoofd had gez'en. Een oogenblik later herhaalde de voor zitter zijne vraag, en daar de heer L e w i s verklaarde nog niet klaar te zijnwerd de stembus gesloten en G. Heijns benoemd met 4 stemmen. De heer Lewis bleef buiten stemming. Eveneens wordt met 4 stemmenop voorstel van den voorzitterbenoemd H. W. NagtglasVersteeg, tot ontvanger bij den Leeyhwater. Nu moeten nog 4 ambtenaren benoemd worden op de grensscheidingen van andere gemeenten op een salaris van 100. Burg, en Weth. stellen voor om deze benoemingen voorloopig uit te stellen vooreerst om daarover met het Polderbestuur in overleg te treden ten einde daarvoor brug- of pontwachters te nemen, en ten tweede: om vooraf te zien of er aan de nieuw te bouwen brug bij Haarlem als zijnde dit een zeer gewigtig punt, ook een geschikt persoon zal worden geplaatst als brugwachter. Wordt zonder discussie aangenomen. Zoo wordt ook aangenomen om aan de tegenwoor- dige ambtenaren, in wiens plaats uu nieuwe benoemd zijnte verleenen eervol ontslag. De Voorzitter deelt mede, dat de heeren Beers, Labrijn en Knibbe hunne benoeming hebben aan genomen als leden van het Burgerlijk Armbestuur, terwijl Rodenburg daarvoor heeft bedankt. Als nieuw dubbeltal geven Burg, en Weth. op J. Klap- wijk en J. Tenser; hiervan erlangt J. Tenser 4 stemmen en J. Klapwijk 1 stem, dus benoemd J. Tenser. De Voorzitter deelt mede eene missive van Ged. Staten ten geieide van het Ontwerp-Reglement op het Burg. Armbestuur, inhoudende eene aanmerking op art. 7 laatste alitteade redactie hiervan luidt aldust de werkkring van het Burg. Armbestuur bestaat ook in de administratie ter zake van verpleging van be- lioettige krankzinnigen. De Ged. Staten meenen dat deze bepaling op zijn minst genomen overtollig is daar de zorg kiervoor bij de wet reeds aan de politie is opgedragen. Het voorstel van den Voorzitter, om deze alinea te doen vervallen wordt zonder discussie aangenomen. Wordt door Burg en Weth. voorgesteldotn het maximum van onderstand te wijzigen voor de vrouw met 2 kinderen van den in een krankzinnigengesticlit verpieegden G. de Vries, en haar voor de ntaanden January tot en met Junij 1861 te bedeelen met 4 per week. Wordt zonder discussie aangenomen. De Voorzitter doet mededeeling van een officieel schrijven van het Polderbestuur omtrent de brug bij Abenes. Burg, en Weth. wenschen alvorens gebruik te maken van hun regt, hun in eene vorige vergade ring verleend, van den Raad te vernemen of deze nog ttndere voorstellen over deze zaak wenscht te doen. De heer 't Hooft stelt voor om nog eene proef te wagen en aan te bieden om de helft van het onderhoud dier brug voor rekening van de gemeente te nemen. De Voorzitter zegt, dat de Dijkgraaf in de stellige meening isdat zoodanig voorstel tot niets zal leiden. De heer 't Hooft is het hierin niet met den Dijkgraaf eens. De heer Verploeg wilde liever zoo als het eerste plan was een klein bruggetje enkel voor voetgangers geheel voor rekening der gemeente leggen. De heer 't Hooft meent dat zoodanige brug zeer veel aan onderhoud zou kosten. In omvraag gebragt wordt het voorstel van den heer 't Hooft aangenomen met 4 tegen 1 stem, tegende heer Verploeg. Een ingekomen verzoek van H. D. Geersema, om zijnen hoofdelijken omslag over 1860 van 7 maan- (len te brengen op 6 maandendaar hij eerst primo Julij hier is komen wonenwordt, na inlichting van den voorzitter, met algemeene stemmen ingewilligd. Mededeeling van ingekomen stukken. Voor notifi- catie aangenomen. De voorzitter deelt mede een schrijven van den directeur der registratie en domeinen te Amsterdam, wnarin Z. E. A. ziertswijze wordt gevraagd over de verartderingente brengen in de verkoopsvoorwaarden der dorpsgronden in deze gemeentenog in eigendom toebehoorende aan bet Rijk. Spreker betuigt zijne groote belangstelling in deze zaak en deelt als zijn zienswijze mede, dat het en in hot belang van het Rijk en in dat der gemeente zou zijn, wanneer deze gronden geineente-eigendommen konden worden. Tot zijn innig leedwezen is hij zeer teleurgesteld door een lid der Tweede Kamerwelke stellig beloofd had, om bij de behandeling der begrooting in de Tweede Kamer deze zaak ter sprake te bren gen doch voorzeker om politieke redenen goed gevon- den heeftom niet aan zijne belofte te voldoen. Spreker had zich hiervan nog al wat voorgesteld om redendat hij het er bepaald voor houdtdat de

Weekblad van Haarlemmermeer | 1861 | | pagina 2