<>8 Hftarlenimermeer-Polder. ■HHMKlHHMMMHi lioofd-ingelanden vastgestelde werken moest uitvoeren te weten 1°. Let leggen en opruimen van twee zanddammen voor de waterloopen in de Ringvaart; 2°. het inbeijen van de navolgende rijeu damplan- ken, als: a. 2 ieder breed 4 en lang 6 el, ter vorming van scbermen acbter de uiteinden der waterloopsmuren bij de Ringvaart; met een seherm breed 1.50 el, lood- regt op elk der bovengenoemde en eveneens ter lengte van 6 el, b. 2 ieder breed 4 en lang 8 el, ter verlengiug van de scbermen acbter den keermuur. c. 2 ieder breed 4 en lang 8 el, ter vorming van schermen in bet verlengde van de rijen damplankcn in de waterloopen onder de gemetselde vloeren bij de sluisdeuren d. 2 ieder breed 4 en lang 8 elter vorming van schermen, vereenigende de scbermen hiervoor onder 1 en c genoemd 3°. het leveren van 100 kub. klei, voor aanvul- lingen acbter de muren. Voor bet doen der noodige ontgravingen en aan- vullingen en voor timmer- en metselwerkendie bij de uitvoering mogten blijken noodig te zijn, vverd bij genoemde ovcreenkomst een tarief vastgesteld. Uadelijk r.a de goedkeuring der meergenoemde over- eenkomst werd met het maken der zanddammen in de Ringvaart een begin gemaakt, welke dammen in de eerste dagen van de maand September gereed vvaren. Bij bet maken van de dammenen later na de vol- tooijingondervond de aannemer veel overlast van stormendie juist in eene rigtingloodregt op de dammen, nog al verlies van grond veroorzaaktendoch door eene goede bekleediug der dammen met klei, riet en zwaren steen, geen verder nadeel toebragten. Ilet eerste werk na de sluiting der dammen was het aflaten van bet water uit een der waterloopen waarbij bleek, dat de beide waterloopen, onder bet ketelgebouw doorgemeenschnp met elkander badden en tevens dat door den kaaimuur tusscben de beide dammen eenig water van de Ringvaart onder het ke telgebouw drong. lloezeer genoegzaam bleek, dat de aandrang van het water uiet door groote openingeu plants had, werden de damplanken rondom de waterloopen onder- zocht, waarbij de overtuiging verkregen werd, dat al die damplanken in behoorlijken stand stonden en het water van den eenen waterloop naar den anderen slecbts drong door kleine openingen bij eenige van de iukee- pingen der kespen over de damplanken en grondslooveti. Om dit nadeel te doen opbouden is langs de dam planken in de waterloopen eene sleuf van ongevcer eene el breedte en diepte gegravendie daarna met klei is gevuld en stevig aangestampt. Inmiddels werd met het beijen dor damplanken begon- nen. Dit werk ging nabij de Ringvaart vrij goed, docb de heijing van de overige planken acbter den keermuur ging vooral aan de oostzijde zoo moeijelijk, dat veelal slecbts twee damplanken per dag konden worden in- geslagenenkele die door de heijing scheurden weder moesten worden uitgetrokken en alien korter moesten worden geslagen dan aanvankelijk bet plan was. Verder bleek bij de ontgraviug acbter de waterloop- muren dat de dwarsreijen damplank in de waterloop- muren slecbts tot de damplanken onder de voorkanten dier muren doorgingen zoodat bet maken van scber men in bet verlengde dezer dwarsreijen liiet kon worden gedaan zonder de waterloopmuren en de houten fan- deringen onder deze door te brekenwaaraanmet het oog op het vergevorderde jaargetijde, niet kon worden begonneu en waartoe ook de noodzakelijkhei'd niet bestond. Tevens werdin overleg met dijkgraaf en heem- raden en met den beer boofd-ingenieur J. A. Beije- rinck, besloten, om de schermen van 1.50 el breedte loodregt op die bij de Ringvaart weg te latenom reden de hooge fundering toch niet als eene volmaakte waterkeering kon worden bescbouwd, indien de dam planken onder de waterloopmuren niet tot den keer muur konden worden doorgetrokken. Wordt vervolgd.) VERGADERING van IIOOED-INGELANDEN, op den 27 Maart 1861. Tegenwoordig 15 Leden. De notnlen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. De navolgende mededeelingen worden door de ver gadering van kennisgeving aangenomen a. Missive van gedeputeerde statenbebelzende goedkeuring der voorgestelde verkoop van Veen. b. Idem van den beer J. A. Pol, meldende dat bij afziet van de huurder hem aangeboden dijksgronden. De heer Pol voegt bier mondeling bij, dat naar zijn inzien de door bet bestuur geeischte pacht te hoog is, en niet in verhouding met die, welke door den heer Amersfoordt voor dergelijke gronden betaald wordt. c. Uitslag van verpachtingen en aanbestedingen. Verpacbting van eenige perceelen dijksgrond a3346, zijnde ruim 900 meer dan die verpacbting ten vori- gen jare beeft opgebragt. Verpacbting dwarswegen a 289 zijnde 200 meer dan in den jare 1860 bedongen werd. De beer Amersfoordt merkt hierbij op, dat een eind weg in de nabijheid zijner gronden, door hem vroeger met graszaad bezaaid is geworden, en dit perceel thans veel meer dan de overige wegen beeft opgebragt. Het bestuur zal op nieuw dien- aangaande een vergelijkende proef nemen. Aanbesteding verdieping togten ad/21,741, zijnde belangrijk minder dan de daarvoor geraamde som. Aanbesteding van bet brugje over de hoofdvaart bij Abenes ad 699. d. Missive Veen-BestuurLisserbroekpolder, betrekke- lijkde schetsteekening voor de verkaveling van het Lisser- broek, wanneer hetzelve zal zijn afgeveend. Genoemd bestuur verklaart het vcrlangen der vergaderingnan- gaaude de daarstelling van een brug over den Lisser- togtter verbinding van het afgeveende Lisserbroek met den IJweg, in nadere overweging te zullen nemen. e. Dat de opzigter A. van Riessen zijnen dank heeft betuigd voor de hem verleende gratificatie en dat de begrooting voor 1861 door dijkgraaf en lioog- beemraden van Rijnland is goedgekeurd. 1. Voorst el van dijkgraaf en heemraden adviserende de gunning der in veiling gebragte perceelen Veen aan de respective koopers; de gezamenlijk opbrengst ad 23,415 of gemiddeld 1115 per bunder, is wel is waar nanzienlijk minder dan de waarde bij taxatie verkregen docb dijkgraaf en heemraden ver- mecnen dat cr geene termen bestaan om te vermoeden dat eene herveiling nu of later gunstiger resultaat zoude opleveren. Dit voorstel wordt met algemeene stemmed aangenomen. 2. Thans is aan de orde de benoeming van eenen heemraad in de plaats van den bear Imans, die dit jaar volgens den rooster moet aftreden. Met 8 van de 10 stemmen wordt de heer Imans tot heemraad herkozen. 3. De vergadering gaat vervolgens over tot de benoeming van een heemraadin de plaats van den beer Previnaire, die zijn on'tslag als zoodanig heeft aangevraagd. Bij eene eerste en tweede stemming bekomt de heer J. A. P o 1 vijf, bij eene derde stem ming zee stemmen, weshalve bij tot heemraad benoemd is. De heer P o 1 verklaart zich deze benoeming te zullen laten welgevallen. 4. Voorstel van dijkgraaf en heemraden tot het opnemen der 15 mille, welke van de leening nog beschikbaar gebleven zijn. Er bestaat thans gelegen- heid deze som op de leenings-voorwaarden te plaat- senverder wenscbt het dagelijksch bestuur gemag- tigd te worden, om bij dringende noodzakelijkbeid ten einde in tijdelijke behoefte te voorziennog voor een korten termijn op te nemen eene som van hoogstens 20 mille, tot een maximum van pCt. rente per maand. Dijkgraaf en heemraden onderstellen evenwel dat bet niet noodig zijn zal hiertoe over te gaan. Dit voorstel wordt met 14 stemmen aangenomen. 5. Voorstel tot bet vaststellen van bet kohier van orfislag voor 1861, tot een bedrag van 16,932 bun ders 6 roeden15 ellen. Dit bedrag heeft eenige kleine vermeerderingen en verminderingen ondergaan en is ten slotte vermeerderd met ruim een bunder. De betalings-termijnen worden voorgesteld op 1 Junij, 1 Augustus, 1 October en 2 December, zoodat de lasten voor 1861 in vier gelijke termijnen zullen ge- heven worden. Een en ander wordt met algemeene stemmen aangenomen. 6. Voorstel van dijkgraaf en heemraden aangaande de vereffening van eenige gelden, betaald voor van den accijns op de steenkolen welke door bet per sonnel niet zijn gebruikt geworden en waarvoor toch de belasting wordt gevorderd. Aangenomen. 7. Adres van mevrouw de wed. van der Kun, verlangende 1000 el van den Sloterweg voor hare rekening hard te makenmits zij daarvoor bij even- tueele hardmaking der lengtewegen worde schadeloos gesteld. Nadat verschillende leden over deze zaak het woord badden gevoerdwordtop voorstel van den heer van Houweninge, beslotenen zulks met 10 tegen 5 stemmen, aan het verlangen van mevrouw v. d. Kun te voldoenmits de uitvoering van bet werk aan den beambte van den polder worde opge- dragen overeenkomstig de bestekkenwelke door dijk graaf en heemraden voor het hardmaken der we gen zijn vastgesteld; en bij eventueele begrinding dei lengtewegen alleen de waarde zal worden vergoed, welke die weg alsdan zal blijken te hebbenterwijl tot dat tijdstip de weg door liaar in voldoenden toe- stand moet worden onderhouden. 8. Voorstel van dijkgraaf en heemraden om op bet verzoek van de wed. S e b i 1 regard te slaan en haar eene tegemoetkoming te geven van 100, voor de! vertragiugwelke zij in de uitvoering barer werkzaam- heden ondervonden beeftdoor het in werking bren- gen van den Cruquius. Conform dit voorstel wordt besloten. 9. Rapport der commissie voor de ampliatie van bet reglement van orde, ten opzigte van het niet aan de orde stellen van onderwerpenin de oproepings-' brieven niet vermeld, indien de meerderheid der aan- wezige leden zich daartegen verklaart. Conform dit uitgebragt rapport wordt door de vergadering besloten. 10. Een verzoek van Berckenkamp, om ver- mindering van pacht voor de perceelen dijksgrond, waarvan hem een langeren termijn van verveening is toegestaanwordt afgewezen. 11. De dijkgraaf stelt voor dat door de vergade ring eene commissie van 5 leden benoemd worde tot herziening van het algemeen reglement. Hiertoe worden gekozen de heeren J. A. Pol, van Stra- len, de Moraaz Imans, v. d. Poll en vaa Tien h oven. 12. Regeling der scbouwsaden wordt tot eene vol- gende vergadering aangehouden. 13. Wordt gelezen bet verslag der commissie, belast met het instellen van een onderzoek aangaande! den eigendom van een stukje grond, groot 23 roeden, 30 ellen, vroeger door de commissie van droogma- king van de gemeente Sloten aangekochten over welk eigendom thans verschil bestaat met de ervei van den heer Rutgers van Rozenburg. Overeenkomstig de conclusie van dit rapport wordt besloten dijkgraaf en heemraden te magtigen bij min- nelijke schikking te tracbten die zaak op de mcest billijke wijze te beeindigen. 14. Wordt gelezen en goedgekeurd een staat van uitgaven boven de honderd gulden. 15. Wordt besloten ingevolge het verzoek van het veenbestuur van den Lisserbroek-polder, hetzelve vooi dit jaar te ontslaan van de pacht, voor een gedeelte ringdijk, welk laatste ten dienste der veenderij zal in gebruik worden genomen, en deze huur te doen ingaan op den 1 January 1862. De vergadering wordt daarop door den voorzittei gesloten. Uit het proces-verbaal van de inleverin - en opening van stembrieljes, ter verkiezing van 5 hoofd-ingelandeu op 12 April jl.blijkt: 1°. Dat ter benoeming van twee lioofd-ingelanden,: in de plaats van de aftredende heeren Ds. J. J. vaa Voorst en A. II. van Tienhoven, zijn uitge bragt 265 stemmen geene briefjes zijn van on waarde] verklaard. De volstrekte meerderheid was derhahe 133 stemmen. Uitgebragt zijn op de heeren A. 11 van Tienhoven 201, Ds. J.J. van Voorst' 168, J. L. van den Burch 71, H. A. Hane- does 19, van der Burch 9, F. Knaap 8, A. W. Muysken 6, L. van der Burch 6, C. E. Duyts, Cz. 4, A. II. Hanedoes 2, A' van Tienhoven 2, II. van Zetten 2, Muysj ken 2, J. L. Burch 1, M. P. T. Previnaire 1 stemmen. Zoodat de heeren A. II. van Tienhoven en Ds, J. J. van Voorst die de volstrekte meerderheid ver kregen als lioofd-ingelanden zijn herkozen. 2°. Dat ter benoeming van een hoofd-ingeland, in de plaats van den heer W. de Geus, die zijn out-; slag heeft genomen en in 1865 moest aftreden, ins- gel ijks zijn uitgebragt 265 stemmen. Er zijn geenel briefjes van onwaarde verklaardvolstrekte meerder heid derhalve 133 stemmen. Zijn uitgebragt op de! heeren M. P. T. Previnaire 130, j. Bloklandl J z. 99, H. A. Hanedoes 9, J. L. van der Burch 9, P. Knaap 6, van der Burch 4, G. BloklandJz. 4, C. E. DuytzCz. 4, zoodat hentemd moet worden over de heeren M. P. T. Pre vinaire en J. Blokland Jz. 3°. Dat, ter benoeming van twee lioofd-ingelanden,: in de plaats van de heeren Mr. J. P. Amersfoordt en J. A. Pol, tot heemraden benoemden die in 1863 moesten aftredenzijn uitgebragt 268 stemmeiij en 1 briefje in bianco, zijnde 4 meer dan bij <lt vongc Mr. 1 klaarc zullen briefji meerd zijn o 11 o z e Kits H. A, de I J. B1 z e n b ten Zoc Rozei meerd kozen Nai de lie ben o Jhr Z. M. te Am Der Militic waren draagt lingen gewoo 48 en Bij toebeh Maanc Lonern 3, 4 33 bu 28/ 10, t ellen bragt. Bij i GEB Groot. Elisabel J. Stoll en L. j en J. cn M. van \Yi tein en en H. van D. OVE Dijk ei J. Aalb docbter 7 jaren oud 5 - OND GEI1 P. A US! Ver- aanstai De lemmet irebraa: nocmn Gen en 9 tot Op te Lei: ter bel 1. 2. 1 3. 4. 1 5. 1 6. 1 7. I 8. 1 l

Weekblad van Haarlemmermeer | 1861 | | pagina 2