WEEKBLAD van 1861. Vrijdag, 27 September. N°. [59. Haarlemmermeer. A A N LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. HoofdredacteurC. E. DE CLERCQ. ■v t'f HAARLEMMERMB, Abonnementen worden aangenomen bij de Boekhandelaars C. M. VAN GOGH. Leidschestraat, te Amsterdam. J. J. VAN BREDERODE,Haarlem bij den Ileer BRIEVENGAARDER te Haarlemmermeer en verder bij alle soliede BOEKHANDELAREN en POSTDIRECTEUREN in bet Rijk. De Prijs is J 6, in het Jaar. Elke 3 Maanclen wordt over 1,50 beschikt. Advertentien van 15 regels 50 Cts.elke regel meer 10 Cts., behalve 35 Cents Zegelregt bij elke plaatsing. Alle Toezendingen moot en franco gescliieden aan den Hoofdredacteur, te Amsterdam. Vervolg van het Uittrelcsel der Memorie van Toelichting bij de Begrooiing van Inkomsten en Uitgaven der Oemeente voor 1862. II. Uitgaven. A. De jaarwedden van Burgemeester, Wethouders en Secretaris zijn voor den tijd van 6 jaren geregeld bij besluit van Gedepnteerde Staten van 19 Decem ber 1855 n°. 15, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 27 December 1855 n°. 50. Deze termijn ver- schijnt dus met het einde van dit jaar. In afwachting eener nadere regeling zijn zij echter voorloopig tot hctzelfde bedrag als voor 1861 uitgetrokken. Die van den ontvanger is vastgesteld bij besluit van Gedeputeerde Staten van 21 December 1859 n°. 21, goedgekeurd bij Z. M. besluit van 24 Ja- nuarij 1860 n°. 46. Ilet presentiegeld der Raadsleden is vastgesteld bij besluit van Gedeputeerde Staten van 19 December 1855 n°. 15. Naardien de werkzaamheden ter secretarie steeds vermeerderenzou het wenschelijk zijn de som van 400 voor ambtenaren te verhoogen; zij kon der- halve tot geen lager bedrag vvorden geraamd. Ter secretarie zijn thans werkzaam J. Eggink en J. W. van Buijten. Schrijjloonen waarvan een spaarzaam gebruik wordt gemaakt, reiskosten, waartoe Burg, en Weth. soms verpligt zijn, vuurlichlschrijf- en bureaubehoeften zijn geraamd als voor 1861. Dit is evenzeer het geval met druk- en bindwerkvoornamelijk vereischt voor de registers van de belasting op het gedestilleerd. Alle overige posten van dit hoofdstuk zijn overigens tot hetzelfde bedrag als voor 1861 uitgetrokken, behalve die van abonnement op dag- bladenwelke post met 6 is verhoogdvoor een exemplaar van het Ifeekblad (dat echter door de Bedactie gaarne gratis zal worden verstrekt. Red.) De huur van het Ilaadhuis en de secretarie be- draagt 100 en voor het onderhoud en schoonhou- den wordt geene uitgaaf in rekening gebragt. De 100 mobilair dient tot het aanschaffen eener boe- kenkast. Voor rekening der gemeente worden ove rigens aangeschaft het StaaisbladProvinciaal Blad, de Slaats-Courant en het Bijblad en de Gemeentestem. B. De kosten van toezigt en invordering der plaat- selijke belastingen worden 35 hooger geraamd dan voor 1861. Zij zijn berekend als volgt: jaarwedde hoofdcommies 500; 4 ambtenaren aan de kantoren bij den Leeghwater, CruquiusLgnden en bij Aalsmeer ieder 200 800; een ambtenaar bij het Fort de Liede 150; drie ambtenaren aan de overige drie kantoren ieder 100:/ 300; 20 pCt. premie van de door de ambtenaren te doene bekeuringen /150; onverhaalbare kosten van vervolging ter invordering van den hoofdelijken omslag en de hondenbelasting /100; onverhaalbare proces- en geregtskosten in zake overtreding der verordening op de invordering der der belasting op het gedestilleerd200 en eindelijk 2 /2 pCt. perceptieloon aan het rijk volgens de wet van 21 December 1852 Staaisblad n°. 226) 60. Behalve de bekende ambtenaren zijn als onbezol- digde commiezen aangesteld de veldwachters en W. Oltmans. Deurwaarder is J. Knol. De overige posten zijn geraamd als voor 1861. C. De jaarwedde voor den opzigter over de ge- meentegebouwen enz. wordt als in 1861 voor 50 uitgetrokken, ten einde daaruit, zoo noodig, de be- looning te kunnen voldoen van iemanddie het gemeentebestuur bij het maken van bestekkenhet doen van opnemingen en het aangeven van te doene herstellingen behulpzaam is. De jaarwedde van den marktmeester is bij Raadsbesluit van 10 Junij 1861 bepaald op 10. Voor het onderhoud der brandspuithnizen enz. is 100 en derhalve 50 meer dan voor 1861 uit getrokken wegens eenige buitengewone herstellingen. Voor het geval dat maatregelen van policie het noodzakelijk mogten maken eenige uitgaven voor stra- ten, wegen of voetpaden te doen, is op elk dezer twee posten 25 aangevraagd. Het onderhoud van slooten enz. betreft die der algemeene begraafplaats en die bij de scholen. Het onderhoud van en de kosten van begraving op de algemeene begraafplaats, zijn, even als voor 1861, geraamd op 600, te weten 500 voor on derhoud, ten einde de begraafplaats voor een deel op te hoogen, waaraan weldra behoefte zal bestaan, en f 100 voor kosten van begraven, zijnde de be- looning van den doodgraver, het onderhoud der draagbaren enz. Bovendien is eene som van f 2000 op de be- grooting gebragt voor den aanleg eener tweede al gemeene begraafplaats, waaraan zich behoefte in het meer zuidelijk deel der gemeente dringend doet ge- voelen. Met sommige lijken moet thans een afstand van ongeveer drie uren worden afgelegd. Hoe eerder zoo beter behoort hierin te worden voorzien. Burg, en Weth. zijn daarom voornemens aan den Eaad voor te stellenhiertoe te besluiten en dat wel aan het Venneperdorp. Voor aankoop van grond, aanleg enz. worden voorloopig de ge- noemde 2000 aangevraagd. Markt. Voor het onderhoud op een gedeelte van den door het Kijk af te stanen grond wordt 100 geraamd. De aankoop van grondwaartoe die post in 1861 met 300 werd verhoogd, vervalt, om- dat men verwacht, dat die door het Rijk kosteloos zal worden afgestaan. Lasten. Hiertoe behooren de polderlasten van den grond der algemeene begraafplaatsdie der scholen enz., alsmede het halve Rijnlands bundergeld. Voorts de jaarlijksche erfpacht aan de heeren Dijserinck c. s. voor den grond der hulpschool, E 16,/ 30, en die aan den heer G. Visser vanHazerswoude, voor den grond der school DD 13,50. D. De vier veldwachters genieten ieder jaarlijks/400. Met het oog op de geheele regeling van de brand- spuitdienst en het vermeerderd aantal brandspuiten wordt de post voor gratification 100 hooger gesteld. Voor politiedienstendoor anderen te verrigten, wordt, even als in 1861 50 uitgetrokken. Voor kleeding en uitrusting der veldwachtersvoor ieder50. Voor het onderhoud der drie bestaande brandspui ten en den aankoop van eene nieuwe is 1200 voor- gedragen. Dat deze som minder dan voor 1861 bedraagt, is gelegen in de omstandigheiddat men ditmaal eene minder kostbare spuit wenscht aan te schaffendan de reeds aanwezigen. Voor eenige verlichting, wanneer de publieke vei- ligheid dit vordert, wordt, even als vroeger, 10 uitgetrokken. De overige posten van dit hoofdstuk vereischen geene toelichting. Die voor het huis van bewaring gelden het tractement van den cipier waartoe de gemeente verpligt is, volgens missive van Gedeputeerde Staten van 18 February 1858 N°. 19. F. Met 1 Januarij 1862 zijn in functie zes hoofd- onderwijzers ieder 700, en twee hulponderwijzers ieder 400. De eerste ontvangen bovendien 20 pCt. van de schoolgeldenbegroot op 250. Het jaarlijksch onderhoud der scholen en school- meubelen wordt, even als in 1861, geraamd op 1000. De sehoolbehoeften op 60, vuur en licht op 35 voor elke school. De huur van schoolgebouwen bedraagt voor die op Abenes 3.50 per week of 182, die op JJ N°. 4 100, die aan den Vijfhuizerweg 300 's jaars. De vergoeding voor het gemis van vrije woning aan de onderwijzers der beide laatstgenoemde scho len bedraagt 100 voor ieder. Voor de plaatselijke sehoolcommissie wordt het zelfde bedrag als voor 1861 uitgetrokken. G. De beide eerste posten vereischen geene toe lichting, en voor rekening der gemeente worden geene krankzinnigen verpleegdwaartoe dan ook slechts 25 is uitgetrokken. De teruggaven van on- derstandelders verleend aan armlastigen der ge meente, geschieden door het burgerlijk armbestuur, dat, blijkens zijne begrooting voor 1862, eene sub- sidie nit de gemeentekas noodig heeft van 2000. In afwachting van het in deze door den gemeente- raad te nemen besluit, is derhalve 2000 voorge- dragen. De begrafeniskostenvolgens art. 48 Ir. b der armenwet, zijn 50 lager geraamd dan voor 1861. De gemeente heeft geene scludden. H. De onder dit hoofdstuk genoemde posten ver eischen geene toelichting. Zij zijn alien tot hetzelfde bedrag uitgetrokken als voor 1861, behalve die voor het voeren van gedingen, welke 100 hooger is geraamd, met het oog op een welligt te voeren proces in eene belastingzaak. I. Voor advertentien is 25 meer uitgetrokken, ten einde aan sommige bekendmakingen meer publi- citeit te geven. Voor het archief der gemeente wordt hetzelfde bedrag als voor 1861 geraamd. Voor het nummeren der huizen is 2 5 gesteldom de nieuwe gebouwendie sedert de eerste nummering verrezen zijn, van een nummer te voorzien. Bovendien is uitgetrokken eene som van 100 voor drie aanplakbordenwaaraan de behoefte ge- voeld wordt, te plaatsen bij de R. C. kerk aan den Spaarnwouderdwarsweg, bij de brug aan het fort de Liede en bij het Raadhnis. K. De onvoorziene uitgaven zijn zeker tot geen te hoog bedrag voorgedragen. Onderscheidene ambtenarendie diensten bewezen bij de droogmaking van het Haarlemmermeer, hebben dezer dagen van de Hooge Regering de bronzen me- daille ten geschenke ontvangengestagen ter gedach- tenis aan dat belangrijk werk. Zoo als men weet is die medaille van 7 /2 duim middellijnvolgens de teekening van den historieschilder Pienemanende stempel door den graveur El ion te Amsterdam, vervaardigd in 1860,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1861 | | pagina 1