MWMBSKDIim®, ABVBtTENraSHo 197 van den Ilaarlemmermeerpolder BELANGRIJKE HOUTVERKOOPING Openbare Verhuring Verkooping te Ilaarlemmermeer, Verhuring bij Inschrijving lie fPndergeteekende vermakelij ke Honsebons. Marktberigten Degenen, welke iets te vorderen hebben DE DIJKGRAAF Met Permissie van het Edel Achtbaar hoofd der gemeente Ilaarlemmermeer. wil dan ook geenszins beweren dat die som op den duur vol- doende zijn zal om de duinen van het Hoogheemraadschap over hunne gelieele uitgestrektheid in goeden staat te bewaren. Het artikel is nu zamengesteid uit de vdlgende onderdeelen: Voor de beplanting der duinen op de plaatsen wclke daar- aan de meeste behoefle zullen blijken te hebben 4590. Voor het toezigt op de stuifblinden te Katwijk en Noordwijk, hunne vcrplaatsing en zoover noo- dig hunne herstelling335. Voor wcring van het konijn75. 5000. De eigenaars van duinen, vooral onder Wassenaar, hebben zich meer dan vroeger laten gelegen liggen aan het delven van konijnen en er daardoor veel toe bijgedragen dat dit gedierte tegenvvoordig minder overvloedig in de duinen wordt aangetrof- l'en dan in de laatste jaren. Met het oog op deze omstandig- heid is dit onderdeel van het artikel 125 lager kunnen wor- den gesteld dan op de begrooting van het loopende jaar. Het stoomgemaal te Spaarndam. Overeenkomstig de mag- tiging door de Vereenigde Vergadering bij de vorige begrooting gegevenheeft men zich in het loopende jaar met belangrijke verbeteringen aan dit stoomwerktuig bezig gehoudon. Gelijk tocn gezegd werdbetreffen die verbeteringen echter slechts een deel van de veranderingen welke het werktuig zoude moe- ten ondergaanen blijft nog altijd het plan over om, door het aanbrengen van een dubbel stel radereude bcweging van de werk-as op de selieprad-assen over te brengen. Op de tegen- woordige begrooting worden intusschen voor de uitvoering van dit plan geen gelden uitgetrokkenniet omdat men van die tweede groote verbetering heeft afgezienmaar omdat men nog niet in staat is te beoordeelen welken gunstigen invloed de nu reeds tot stand gebragte veranderingen op de toepassing van het vermogen van het werktuig uitoefenen. Eerst na afloop van een geheel maalsaizoen zal men met volkomen kennis van zaken kunnen beslissen welke veranderingen nog verder ge- vorderd worden om het stoomwerktuig met beter gevolg en met minder kosten dan tot nog toe aan den water-afvoer dienstbaar te maken. Aanleg van nieuwe werken. Ofschoon de bestekken van het zoo dikwijls besproken plan eener verdieping van den Rijn tusschen Valkenburg en de spoorwegbrug aan de Vink, in ver- band met eene verruiming van de Waddinger Vliet zoo goed als gereed liggenwaren zij echter tijdens het vaslstellen dezer begrooting nog niet bij het Collegie van dagelijksch bestuur in- gekomen. Men stelt zich voor om, zoodra het onderzoek van die veel omvatlende bestekken zal zijn afgeloopenaan de Ver eenigde Vergadering de noodige voorstellen te doenzoowel ten aanzien van het werk zelf als omlrent de wijze van uitvoe ring. De nieuwe werken welke men in dit artikel op het oog heeft, betreffen: 1°. De Warmonder Leede. Er blijven nu nog 990 el van de Leede te verruimen over. Aanvankelijk bestond het plan de voltooijing van dit werk over twee jaren te verdeelen, maar aangezien men nu reeds in het bezit is of weldra zijn zal van al de. grondenwelke voor die voltooijing gevorderd worden en bet hierboven besproken werk aan de Vliet in 1863 zeker zeer belangrijke uilgaven vorderen zalzoo kwam het bij nader inzien geraden voor, de verruiming van de Leede in 1862 ge heel af te doen. De kosten daaruit voortvloeijende worden dus geraamd Voor het uitgraven of baggeren van 29023 kub. el specie, met inbegrip van de kosten van vervoer18032. Voor 960 el kieltuin en puinstrandbenevens het noodige beschoeijingswerk1900. Voor vergoeding van toe te brengen schade en andere kleine onkosten4750. 24682. 2°. De Doeswatering. Men had gehoopt dat de laatstelijk in dit jaar uitgevoerde baggerwerken vol- doende zouden zijn geweest om de Doeswatering in goeden staat te brengenmaar bij naauwkeurige peiling is gebleken dat ter bcreiking van dit doel nog een ander deel der wateringlang 500 elbe- hoort te worden uilgediept. De kostendaaruit voortvloeijende, zijn geraamd op1360. 26042. Kosten der buitengewone werken. Om de redenen bij vorige hegrootingen medegedeeld en toegelichtacht men hot billijk dat een deel der kosten uit de buitengewone werken tot verbetering van den waterafvoer voortvloeijendegekweten worde uit het kapitaal der verkochte Meeroeverwerken. Intusschen zal het raadzaam zijn die bijdrage niet hooger te stellen dan hier gedaan wordt 16,000), opdat, wordt eenmaal het groote plan tot verruiming van de Vliet ten uitvoer gelegddo aan- zienlijke middelen die daartoe noodig zullen zijn, voor een goed deel aan dit zelfde kapitaal ontleend kunnen worden. Omslag. Met hoeveel leedwezen ook, ziet men zich ver- pligt eene verhooging van den omslag voor te dragen, niet zoozeer tot dekking van de gewone uitgavendan wel om te zorgen dat de begrooting met een eenigzins beduidend cijfer sluite. Men weet wel dat de financieele commissie uit de Ver eenigde Vergadering vroeger de noodzakelijkheid van zulk een saldo heeft ontkend maar de ervaring in het tegenwoordige jaar opgedaan, spreekt zoo sterk, dat men niet geaarzeld heeft op nieuw een met de meening van die commissie strijdig stel- sel aan te nemen. Immers het geval heeft zich nu voorgedaan, dat de kas van het Hoogheemraadschap maanden lang geheel was uitgeput, zoodat men in de noodzakelijkheid verkeerde gelden in leen te nemen om in de dagelijksche behoeften van de dienst te kunnen voorzien. Niet alleen dat een dergelijke toestand weinig strookt met de waardigheid van het Hoogheem raadschap maar het geval zou zich kunnen voordoen dat de gelden nu door welwillende hulp zoo gemakkelijk verkregen niet dan hoogst moeijelijk en dan op bezwarende voorwaarden te verkrijgen waren. Men ontkent niet dat de minder juiste inrigting van vroegere begrootingen veel heeft bijgedragen tot de geldverlegenheid welke zich in dit jaar openbaardemaar het lijdt geen twijfel dat zonder beduidend saldo soortgelijke bezwarcn zich in elk volgend jaar op nieuw zullen voordoen. Men houde toch in het oog dat het Hoogheemraadschap jaarlijks ongeveer 25,000 heeft uit te gevenvoor nog eene penning van den omslag is ingekomenen de inkomsten en uitgaven worden tegenwoordig te naauwkeurig geraamddan dat men in den regel op zulk een saldo zou mogen rekenen. Is dit waar in het algemeen nog meer bijzonder klemt dit argument thans, nu ltijnland bedreigd wordt met onderscheiden procedures, welke niet alleen groote kosten zullen veroorzaken, maar die onder alle omstandigheden hiertoe zullen leiden dat de kas geruimen tijd verstoken blijft van een deel der bunder- geldenwaarop bij de begrooting gerekend is. Ilaarlemmermeer19 November 1861. Heden overleedten gevolge eener korte ongesteld- lieid, ons geliefd oudste Kind JANSJEoud ruim 5 jaren. N. MAASKANT. N. MAASKANT Visser. Eenige en Algemeene Kennisgeving. van of verschuldigd zijn aan den, onder het voorregt van Boedelbesehrijving aanvaarden Boedel en Nalatenschap van wijlen JAN LINSSEN, in leven Bouicmangewoond hebbende te Haarlemmer- meerSectie HH, N°. 29, en aldaar den 7den Oc tober 1861 overleden, worden verzockt daarvan franco Opgave of Betaling te doenten Kantore van den Notaris DOLLEMANte Heemstedevoor den lsten December 1861. Gelet op Art. 16 der Yerordening op bet inwen- dig beheer van dien Polder; Boept bij deze op den onbekenden Eigenaar van eene BOEIBOOT, welke is gevonden in den Nieu- werkerkertogtbij Sectie J, N°. 6ten einde aan hem, tegen betaling der kosten te worden teruggegeven. Wanneer die Boot niet binnen veertien dagen is teruggevorderdzal zij in het Openbaar wor den verkocht. Haarlem, De Dijkgraaf voornoemd, 20 Nov. 1861. J. W. M. VAN DE POLL. in de Overplaats van de Hofstede KNAPENBVRG te Heemstede, aan den Haagscken Straatweg, nabij Haarlem, op Dingsdag den 26sten November 1861, des morgens ten 10 urevan eene Buitengewone Partij Eiken-, Beuken-Ipen-Sparren- en Populen- Boomen, waarbij extra zware. Eene Partij Appelen- en Peerenboomenwaarbij verplantbaregelijk ook ver- plantbare Sparren. Eene Groote Partij Buitengewoon Zwaar Eiken Ilakhoutalles Paalliout en eene groote lengte Scheering van Geverwde en Geteerde Krajans als anderzins. Aanwijzing kan worden erlangd bij den Opzigter H. M. RUIJSENAABS, wonende aan de Zandvaart. te Ilaarlemmermeerten huize van den Opzigter L. van Tongeren, bij de Ringdijk, achter de Glipop Za- turdag den 30sten November 1861'smorgens ten 11 ure, van 2 6 Perceelen, door heggen afge- scheidenTUIN- en TEELGRONDENte zamen groot ruim 7 Bunders, gelegen ter gezegde plaatse. Aanwijzingen zijn te bekomen bij genoemden Opzigter. ten sterfhuize van JAN LINSSENaan den Aalsmeer- derwegnevens den KruiswegSectie HIi, N°. 29, om contant geld, op Dingsdag den 3den De cember 1861, des morgens ten 9 ure, van eene be langrijke Partij Best Gewonnen en Ongedorschte HA VER met het Stroo van 5 Bunders en met de TARTVE en ROGGE als bovenieder van ongeveer Bun der, alles in een Koornberg, en dus te zamen in een Koop, met het regt, om binnen te bepalen tijd ter Boerderij te worden afgedorscht, en daarbij tijdelijk Vee op te stallen; voorts 2 Schelften Rogge en JDuivenboonenmet het Strooongeveer 40 Mudden AARDAPPELEN; wijders PAARDEN, RVNBEREN, 1 Wagen, 1 Karretje, PloegEggen, Tuigen en verdere Bouwgereedschappen. De opstallen van een ruime IVa- genloods en andere Gebouwen. Eindelijk HUISRAAD MEDBELEN, INBOEDEL, waarbij Bedden met toe- behoorenManskleederen enz. enz. Alles breeder bij Billetten. Inlichtingen te bekomen bij de No- tarissen Dolleman te Heemstede en Boerlage te Uithoorn. van eene Kapitale goed ingerigte SCHUUR, STALLINGEN, BERGEN, Enz. en AR- BEIDERSWONING met 40 of 60 Bunders (ter keuze des Huurders) best BOU1V- en WEIL AHHalles staande en liggende te Ilaarlemmermeeraan den Aalsmeerderweg en den Bennebroekerdwarsweg, nabij den Ringdijk en Aalsmeerte zamen uitmakende Ka- vels 28, 29 en 30, Sectie KK, voor den tijd van zes jaren, (onder Borgstelling) ingaande: het Land met Kersmisen de Gebouwen met 1 Mei a. s. De Inschrijvingsbilletten moeten op Zegel en onder- teekend, duidelijk inhoudende het verlangen: de Woning, met 40" (Kav. 29 en 30) of wel met (de 3 Kavels) en den Huurprijs per Bunder, franco worden ingezonden aan den Notaris LICHTENBELT, te Aalsmeervoor den6 d en December e. k. Ter bezigtiging en informatien omtrent de voorwaar den, vervoege men zich tot den Ileer P. LANSER, op gezegde Woning, of bij den Notaris LICHTEN BELT, te Aalsmeer. beveelt zich bij deze beleefdelijk aan bij zijne ge- eerde Begunstigersvoor de levering van tegen c i v i e 1 e p r ij z e n. Tevens goed voorzien van Zware en Ligte KOLDERSKANT- en ACH- TERDEELEN en andere Gezaagde HOUTWAREN, STEEN, PANNEN, enz. j Q g Ilaarlemmermeer, bij de Cruquius. Ter gelegenheid van den St. Nicolaasavond 5 December 1861, des namiddags ten 6'/2 ure in de Manege op de Badhoeve zal J. C. RIEDER van Amsterdam Spelen met de Met het openen van het Tooneel ziet men zijn Theater van vermakelijkheden, Koomt van dit jaar met een geheel nieuwe kast. Belooft eene nette en fatsoenlijke bediening. N.Bbrengt ook een Muzijkant mede die den Dans dirigeert. Entree Gratis. Amsterdam, 18 November. Vee. Runderen 1e kwal./ 1C0 a /200; 2e kwal. 140 a 180; 8e kwal. 120 a 160. Melk- en Kalf-Koeijen 80 a 140. Schapen f 20 a 24. Gras- Kalveren 20 a 30; Varkens 46 a 50 cents per Ned. 01. Boter per 40 N. 01: Friesche/55 a 57 Kuinder/53 a 55, Kamper 54 a 57 Deventer 44 a 52, Zwolsche 51 a 56. 20 November. Granen en Zadf.n. Tarwe prijshoudend; 128 01 bonte Poolsche 385129 ffi dilo 380. Rogge stil; 119 0? Archangel f 245; 119, 121 0," Petersburger f 245 a 251; 117 01 dilo 240. Garst, Haver en Boekweit zonder handel. Koolzaad dadelijk en op het Voorjaar bij voorgaanden marktdag onveranderd, op het Najaar bij de laatsle notering J lager; op 9 v. Olie in Nov. 77; Dec. 78. Lijnzaad in een doen; 105 ffi Riga f 277£; 112, 113 11' Ta ganrog 392£. Olie. Raap-olie dadelijk en op levering llaauw; op 6/w. /42£, Vlieg. 41 J. Lijn-olie dadelijk traag, op levering onveranderd; op 6/w. 37; Vliegend 35J. Hennepolie op 6/w. 41 VIicgend/40. Koeken. Raap- koeken per 1040 stuks f 85 a 90. Lijnkoeken per 104 stuks 12 a 15. Vee. Kalveren le kwal. 60 a 80 2e kwal. f 50 a 70, 3e kwal. 40 a 60; Schapen 20 a 24; Varkens 46 a 50 els. per Ned. ffi. Alkmaar, 15 November. Kaas. Aangevoerd 391 stapels of 85,352 Ned. 01. Kleine 27middelbare/ 30, kommissie 29,75; laagste prijs 20,25. Delft14 November. Granen. Door het ongunstige weder waren er geene aanvoeren en alleen in Peulvruchten was eenige handel; prijzen onveranderd. Boter zonder verandcring; Iste kwaliteit 64 a 66 2de kwaliteit /58 a 63. Dordrecht, 14 November. Granen en Zaden. Tarwe. De omzet van Zeeuwsche, Vlaamsche en Ovcrm. was heden aan onze markt onbeduidend en vond het aangevoerde tot 10 a 40 cents lager nog weinig kooplust; jarige 11,30 a 11,70, dito afwijkende en geringe 10,40 a 11; nieuwe dito f 11,30 a f 12,80; Zomer mede traag en 30 cents lager te noteren. Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overm. door schaarschte prijs houdend Jarige 7,80 a 8,20; nieuwe/8,40 a 9,20. Buiten-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1861 | | pagina 3