- 210 Haarlemmermeer. GEMEENTE-RA AD. ook van het waarschijnlijk nuttig effectdat zij te weeg zal brengendient afhankelijk te worden gesteld. De voorzitter zegtdat de plannen voor de ver- beteringen van de Yliet en den Eijn reeds bij het Collegie van dagelijksch bestuur circuleren en dat dijkgraaf en hoogheemraden bij het indienen dier plannen op den wensch der Commissiebetrekkelijk eene uitvoerige en dnidelijke begrooting der voorge- nomen werkenzullen letten. Art. 47. Schadevergoeding voor het gemis van vroe- gere inkomsten. De Commissie dringt op nieuw aan dat bij een volgende begrooting een staat worde over- gelegdwaaruit de toestand der bevoordeelden dui- delijk blijke. De voorzitter zegtdat hij voor zich heeft leggen een staat waarop al de personen, die schadeloosstel- ling ontvangenvoorkomenin voege als door de Commissie bedoeld wordten dat hij die gaarne als bijlage van eene volgende begrooting zal beschouwen, en alzoo naar eventueele omstandigheden gewijzigd ter visie zal doen leggen. Hooedstuk VII. Onvoorziene nitgaven. Art. 49. Onvoorziene nitgaven. De Commissie zegt, dat zijmet het oog op het gering bedrag der gel- den in kasgeene vermindering op dezen post zal voorstellen doch dat het haar wenschelijk is voor- gekomendat elk voorstel om bij wijze van af- en overschrijving over dezen post te beschikken veertien dagen te vorendoor dijkgraaf en hoogheem raden met de noodige toelichtingen in handen ge steld worde der vaste finantieele commissieten einde deze de vergadering van advies kunne dienen. Dit voorstel wordt door den voorzitter ondersteund en met algemeene stemmen aangenomen. Inkomsten. De Commissie verklaart op de raming der inkom sten geene aanmerkingen te hebben en zelfs geene vrijheid te hebben gevondenom eene vermindering van den hoogen omslag van 1.75 aan de vergade ring voor te dragen. Zij toont aan, dat men om de kas behulpzaam te zijneen batig saldo heeft uitgetrokken ad f 11,768.waardoor de omslag met pi. m. 15 cents verhoogd is gewordendat zij erkennen moet, dat een dergelijk voordeelig saldo op eene begrooting waar 16,000.kapitaal te gelde wordt gemaakt en een hooge omslag geheven wordteen eenigzins vreemd verschijnsel is dat zij dan ook bedacht is geweest op het nemen van an- dere maatregelen waardoor een zelfde resultaat kon worden verkregenmaar toch ten slotte heeft moeten erkennendat ook naar haar inzien het middel van een batig saldo aan de minste bezwaren onderhevig was. Zij meent echter de commissie van vroegere jaren te moeten verdedigen, tegen het verwijt, dat deze de noodzakelijkheid zou hebben ontkend van het be- staan van een batig saldo, ten einde daarmede in de uitgaven der eerste maanden van elk dienstjaar te kunnen voorzien. De commissie van vorige jaren heeft allcen bestreden het stelsel van een aanzienlijk kapitaal renteloos in Eijnlands kas te bewarenen alzoo ook tegen de kunstmatjge opvoering van cijfers welke bestemd schenen om een dergelijke toestand te helpen bestendigen. De heeren Viruly, van Lennep en Jonker kunnen zich met de zienswijze der commissie niet vereenigenen wenschen dat er meer kapitaal te gelde worde gemaakt, ten einde aan den omslag te kunnen te gemoet komenzij wenschen zulks te meer, daar de buitengewone werken 10,000.hooger geraamd worden dan het kapitaal dat men verkoopen wilen zij vermeenen dat deze cijfers zooveel moge- lijk in overeenstemming behooren te worden gebragt. Op uitnoodiging van den voorzitter, stelt de heer Viruly voorart. 71verkoop van obligationmet 10,000.te verhoogen en de omslag met 15 cents te verminderen. De heeren Gevers, Piek, Harteveld, Blusse en de Clercq verklaren zich tegen dit voorstel en verklaren datmet het oog op de voorgenomen groote verbeteringen van den Eijn enz.waarvoor geheel Eijnlands kapitaal en meer dan dat zal gevorderd worden, het onraadzaam zou zijn dit kapitaal voor alsnog meer uit te putten dan hoog noodzakelijk is wanneer later geen kapitaal voorhanden was, zouden deze nuttige werken soms achterwege moeten blijven en dit zou onbillijk zijn. Het kapitaal van Eijnland behoort aan alle zijne ingelanden bij de besteding van dit kapitaal behoort alzoo te worden gelet, dat zooveel mogelijk alien zij het niet te gelijker tijd dan toch elk op zijne beurt gebaat worde, en deze wenschelijke evenredige verdeeling zou door het voor stel Viruly verbroken worden. Dit voorstel in stemming gebragtwordt met 13 tegen 4 stemmen verworpen. De vergadering besluit verder, dat de geschrapte post Art. 37 zal gevoegd worden bij het batig sal do en worden mitsdien vastgesteld als volgt Ontvangsten203,210.79 Uitgaven191,192. Batig Saldo. 12,018.79 De geheele begrooting wordt daarop in stemming gebragt en met 13 tegen 4 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heerenViruly, Jonker, van Lennep en Blusse. Uithoofde van het vergevorderde uur waren vijf leden vertrokken. De vergadering werd daarna door den voorzitter gesloten. Vergadering van Donderdag 28 November 1861. Voorzitter Mr. M. S. P. Pabst. Tegenwoordig de leden'tHooft, Knaap, Koot, Verp 1 o eghv. Eij n Klap w ij k en v. Vuuren. De notulen van 5 November 1861 worden gelezen en goedgekeurdna eene opmerking van het lid Knaap, dat door hem in de vorige vergadering nog is aangevoerddatzijns inziens het besluit van 7 Mei 1861 had moeten zijn ingetrokken eer over een nieuw voorstel kon worden beraadslaagd. Hij verlangde evenwel geene wijziging in de notulen. 1°. De voorzitter zegt, dat volgens het oproepings- briefje het eerst aan de orde zou zijn de behandeling van het voorstel van het lid Klapwijk, omtrent de school op Abenes. Hij zou evenwel wenschen om vooraf de overige zaken te behandelenten einde soms weder geene vertraging in de afdoening daar- van kome. De Baad besluit evenwel met alge meene stemmenom het bedoelde voorstel het eerst te behandelen. 2°. Dientengevolge stelt de voorzitter aan de orde het voorstel van het lid K1 a p w ij komtrent het bouwen van eene school en onderwijzerswoning op Abenes (zie bedoeld voorstel in de vorige notulen ge- plaatst in het IFeekblad van 15 Nov. 1861, n°. 46). De voorzitter opent de discussienwaaraan ver- scheidene leden deelnemen. De leden 'tHooft en Knaap verklaren er zich tegen om het raadsbesluit, waarbij is bepaald dat de vierde school aan den Aalsmeerderweg bij den Vijfhuizerweg zal worden gebouwd in te trekken. Het voorstel wordt door het lid Klapwijk en andere leden verdedigd. Ook de voorzitter verklaart er zich voorhij acht het overbodig om te herhalen alles wat omtrent deze zaak reeds is gebeurden doet nog voorlezing van een brief van den ondenvij- zer Boekel, nopens den slechten staat' der school op Abenes. Nadat de deliberatien omtrent deze zaak waren ge sloten wordt het voorstel van het lid K1 a p w ij k in stemming gebragt en met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Tegen stemden de leden: Koot, van Vuuren, 'tHooft en Knaap. Voor de le den Yerploegh, van E ij n en K1 a p wij k.) 3°. Aan de vergadering wordt mededeeling gedaan van de volgende ingekomen stukken a. Brief van Gedeput. Staten van Noord-Holland ten geleide van het goedgekeurd kohier van hoofde- lijken omslag dienst 1861. b. Missive van idemten geleide van het goedge- keurde raadsbesluit tot het doen van betalingen uit de onvoorziene uitgaven, dienst 1861. c. Eesolutie van idem, houdende goedkeuring van de gemeenterekening over 1861. d. De Staatsbladen van 1861, n°. 84 tot 99, en de Provinciale bladen van 1861, n°. 81 tot 89. e. Het proces-verbaal van de op den 9den Novem ber 1861 gedane kas-opneming. Missive van Gedeput. Staten van Noord-Holland ten geleide der door Z. M. goedgekeurde raadsbeslui- ten tot het heffen van een hoofdelijken omslag en begrafenisregten in 1862. g. Missive van idem houdende kennisgeving der aan den Burgemeester verleende ontheffing tot inwo- ning in de gemeente. 4°. Op een adres van J. B. Schut, om afschrij- ving van zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag over 1861, voor 3 maanden, wordt gunstig beschikt. 5°. Op eene reclame van A. Domburg tegen zijne hondenbelasting over 1861, wordt besloten een onderzoek in te stellen omtrent de door hem aange- voerde feiten. 6°. Op het adres van J. Goudriaan, houdende reclame tegen zijnen aanslag in den hoofdelijken om slag over 1861, wordt, als te laat ingediend, afwij- zend beschikt. 7°. Gelijk besluit wordt genomen ten aanzien eener gelijke reclame van J. van Weelden. 8°. Een adres van de Afd. Haarlemmermeer der Holl. Maatschappij van Landbouwom toelage tot het vinden der jaarwedde voor een veeartswordt na eenige beraadslaging, op voorstel van het lid 't Hoo ft, tot eene volgende vergadering aangehouden. 9°. Aan den heer J. Noordraven wordt, op het daartoe door hem gedaan verzoekmet 1 December 1862 eervol ontslag verleend als hulponderwijzer aan de school sectie PP, n°. 1. 10°. Aan de goedkeuring der vergadering wordt onderworpen een ontwerp-raadsbesluitwaarbij mag- tiging wordt verleend om van den post voor onvoor ziene uitgaven, dienst 1861 over te schrijven een bedrag van 47.133 op den post voor Aandeel in de kwade posten wegens de directe belastingenen van 35.op den post van Advertentiekosten. Gemeld besluit wordt met algemeene stemmen vastgesteld. 11°. Ter tafel wordt gebragt een ten fine van be- rigtconsideration en advies door Gedeput. Staten in handen van den Gemeenteraad gesteld adres van den gemeente-ontvanger, waarbij het verzoek wordt; gedaan dat zijne jaarwedde moge worden verhoogd. De voorzitter stelt voor om daarop, in verband met het besluit genomen in de vorige vergadering gunstig te adviseren. Het lid Koot zou het wenschelijk nchtendat de gemeente-ontvanger dan ookop de dagen dat hij zitdagen houdtgelegenheid gaf dat men ten zijnen kantore dranken kon veraccijnsen, hetwelk thans nog al tot ongerief aanleiding geeft. De voorzitter antwoordt, dat zulks moeijelijk van hem kan worden gevorderdte meeromdat men toch bij de ambtenaren aan de kantoren kan betaleu. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter, wordt daarop met algemeene stemmen besloten. 12°. De voorzitter stelt voor, om ten behoeve van de brandspuitlieden te Bennebroekeene gratificatie te geven groot 25.als belooning voor de door de brandspuit te Bennebroek bewezen diensten bij den brand bij den heer G. C. van der Hoef. Het lid 'tHooft ondersteunt zulks, doch stelt daarbij tevens voordat als beginsel worde aangeno men om bij volgende onverhoopte branden aan de brandspuit van buiten die het eerst tegenwoordig is en water geeft, een zoodanige premie te geven. Overeenkomstig het voorstel van den voorzitter en van het lid 'tHooft, wordt met algemeene stem- men besloteD. 13°. Het lid Knaap vraagtof de Kaad niet goed zou vinden om de door den heer v. d. Meer aangeboden grond voor eene school aan den Aalsmeer derweg aan te nemenwant zijns inziens is daar- voor geene andere plaats te vinden. De voorzitter herinnert het lid Knaap, dat voor stellen vreemd aan de orde, 24 uren te voren, schrif- telijk moeten worden ingedienden de voorzitter zou zich verpligt achten daarop aan te dringenvooral wanneer een der leden zulks verlangde. Het lid K 1 a p w ij k zegt er tegen te zijn, dat die zaak thans worde behandeld. Dientengevolge zegt de voorzitter, met herinnering aan art. 18 van het reglement van orde, die zaak thans niet in behandeling te kunnen brengen. 14°. Het lid Yerploegh spreekt over de benoe- ming van eenen anderen hulponderwijzer voor de school op sectie PP, kavel 1, de voorzitter zegtdat daarin zoo spoedig mogelijk zal worden voorzien. Waarna de vergadering wordt gesloten. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: van 3 tot en met 10 December 1861. GEBORENJan9je, dochter van H. Zevenhuizen en K. Ver- hoef. Cornelia, dochter van C. de Brave en T. Schenk. Maria, dochter van L. de Kraaijen en G. Mulder. Arie, zoon van J. Pater en T Koorn. Pieter zoon van A. Camf- ferman en G. Schaap. Pieter, zoon van M. van Staveren en J. van Astrecht. Arie, zoon van G. Yerkaaik en H. Kool. Maria, dochter van W. den Ouden en A. den Outer. Maria, dochter van M. Franken en A. van Baardewijk. Johanna, dochter van M. Steenbeek en A. de Jong. Boudewijnzoon van W. Rip en S. van Steenwijk. Hester, dochter van G. J. H. Verploegh en T. Groot. Willem zoon van H. Overea en G. van Ex. Aaltje en Adriana, dochters van P. Spaans en G. van Wijk. OVERLEDEN: Michiel Jansenoud 48 jaren, gehuwd met C. Huiamana. Jansje, oud 1 dag, dochter van H. Zeven huizen en R. Verhoef. Jan, oud IJ maand, zoon van J. Snaterse en J. Bakker. Cornelia en Willem, dud 3 dagen,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1861 | | pagina 2