WEGKBLAD van 1862. Vrijdag, 1 Maart. Haarlemmermeer-Polder. Haarlemmermeer. AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-RELANGEN GEWIJO. Abonnementen Derde Jaargang. Hoofdredacteur: C. E. DE CLERCQ. GEMEENTE-RA AD. II URIMMEItMEEIt, worden aangenomen bij de Boekhandelaars C. M. VAN GOGH. Leidschestraat, te Amsterdam, J. J. VAN BREDERODE,Haarlem, bij den Heer BRIEVENGAARDER te llaarlemmermter en verder bij alle soliede BOEKHANDELAREN en POSTDIRECTEUREN in het Rijk. De Prijs is f 6,in het Jaar. Elke 3 Maanden wordt over f 1,50 beschikt. Advertentien van 15 regels 50 Cts.elke regel meer 10 Cts., behalve 35 Cents Zegelregt bij elke plaatsing. Alle Toezendingen moeten franco geschieden aan den Hoofdredacteur, te Amsterdam. Dingsdag 4 Maart heeft de inschrijving plaats ge- bad voor de aanbesteding van vier stoomketels en veertig gegoten ijzeren leggers voor het stoomtuig de Lijnden. Voor de vier ketels kunnen de buitenrompen der oude ketels van den Leeghwater worden gebruikt voorts is onder het werk begrepen de verbinding met en de vergrooting van de stoomkast en alle verdere inrigtingen om de ketels met het stoomwerktuig in verband te brengen. Tien weken na de goedkeuring moeten de ketels aan de fabriek gereed zijn en zes weken later moe ten zij gesteld en het geheele werk in orde worden opgeleverd. De aannemer blijft aansprakelijk voor de gebreken die aan het werk mogten komen gedurende de eerste vijfhonderd uren van werking. Hiervoor waren 6 insehrijvers de laagste was de Firma van Galen en It o est, te Kampen, voor de som van 18,950. Even a Is aan den Oruquiuskomen de nieuwe ke tels ter wederzijde van de bestaandeaan elken kant twee, zoodat het ketelgebouw naar beide kanten moet worden uitgebouwd vvaartoe de beide waterloopen moeten worden overwelfd. Hiertoe zijn noodig 40 ijzeren leggers met 38 ko- lommen en 72 verbindingsramenzijnde een geza- menlijk gewigt van gegoten ijzer van 88,166 Nederl. ponden. Het eerste stel moet binnen aeht wekenen het tweede stel binnen twaalf weken na de goedkeuring der aanbesteding aan den Lijnden geleverd zijn; ter- wijl het stellen binnen veertien dngen moet zijn verrigt. Hiervoor waren 11 insehrijvers, en de laagste de Firma als boven, voor 6790. Vergadering van Donderdag 27 February 1862. Voorzitter Mr. M. S. P. Pabst. Tegenwoordig alle leden. De notulen vau 30 January 1862 worden gelezen en goedgekeurd. 1°, Aan de vergadering wordt voorlezing gedaan van het door de plaatselijke sehoolcommissie inge- zonden verslag nopens den toestand van het lager onderwijs over het jaar 1861. Welk verslag voor notificatie wordt aangenomen. 2°. Naar aanleiding van het daaromtrent door de plaaiselijke sehoolcommissie uitgebragt gevoelen wordt met algemeene stemmen besloten tot wijziging van het raadsbesluit van 25 October/27 December 1859, in dier voege dat het daarbij bepaalde aantal van zes scholen worde vermeerderd met ee'n, te plaatsen aan den Aalsmeerder Weg bij den Bennebroeker Weg. 8°. Naar aanleiding van een adres van H. Taconis en 15 andere ingezetenen dezer gemeente, waarbij verzocht wordt om de hulpschool, staande op sectie E, kavel 16, niet aan de heeren D ij serin ck en B n ij s af te staanmaar die voor de gemeente te behouden, en te verplaatsen naar den Aalsmeerder Weg bij den Bennebroeker Weg, wordt besloten: a. de adressanten bekend te maken met het zoo even genomen besluit omtrent een zevende schoolzie bier boven n°. 2; b. de heeren Dij serin ck en Buijs te kennen te gevendat de hulpschool sectie E kavel 16, niet voor/ 300 te koop is, en dat deze noodsehool zoo spoedig mogelijk zal worden verplaatst naar den Aalsmeerder Wreg bij den Bennebroeker Weg. 4°. Wordt gelezen een adres van de onderwijzers W. C. Spruitenburg, P. Boekel, K. F. Koosdorp en D. Bijnenberg, waarbij verzocht wordt dat hen vergoed moge worden de kosten voor het schoonhouden der scholengelijk zulks aan twee andere onderwijzers wordt gegeven. De Voorzitter deelt mede dat Burgemeester en Wethouders tot hiertoe den regel gevolgd hebben, om de kosten van het schoonhouden der ms\.Vscholen voor rekening der gemeente te nemen, wanneer zulks door de onderwijzers, die geen vrije woning hadden werd gevraagd; dat mitsdien aan de onderwijzers Spruitenburg, Boekel en Boos dorp zooda- nige vergoeding niet is verstrekt, terwijl het voor den onderwijzer Rijnenberg nimmer is gevraagd. Op advies van de plaatselijke sehoolcommissie wordt besloten, om de kosten boven bedoeld voor de school van den onderwijzer Bij n en berg, wanneer hij zulks vraagt, te betalen, en wat de overige adressanten aangaat, hen te kennen te geven, dat op hun ver- zoek, bij de weldra te maken schoolordezal worden gelet. 5°. Aangezien de Plaatselijke Sehoolcommissie den wensch heeft te kennen gegeven dat het aantal le den dier commissie met twee moge worden vermeer derd en zulks uithoofde van het vermeerderd aantal scholen en de uitgebreidheid der gemeente wenschelijk iswordt besloten om tot de benoeming van nog twee leden over te gaan. De voorzitter benoemt tot stemopnemers de leden van Vuuren en Klapwijk. Bij de eerste stemming voor de benoeming van een lid worden uitgebragt op den heer D. Eggink 5, P. Knaap en J. van der Poel elk 1 stem. Zoodat de heer D. Eggink is benoemd. Bij de stemming voor de benoeming van het tweede lid worden uitgebragt op J. Klapwijk 5, P. Knaap 2 stemmen, weshalve de heer J. Klapwijk benoemd is. Beide benoemdente dezer vergadering tegen woordig zijnde, verklaren zich bereid de benoeming aan te nemen. 6°. Ten gevolge het in handen der Plaats. Sehool commissie gesteld voorstel van het lid Verploegh, om de vergaderingeu van de Afdeeling Haarlemmer meer der Roll. Maatschappij van Landbouw niet meer op Donderdag in de scholen der gemeente toe te laten wordt bij monde van den Burgemeester, namens de Plaatsel. Sehoolcommissie als het gevoelen dier com missie medegedeelddat het wenschelijk is om de scholen tijdens de gewone schooltijden tot geen ander doel af te staan. Dat daarvan evenwel is uitgezon- derd eene op 27 Maart a. s. te houden vergadering van de Afdeeling Haarlemmermeer der Holl. Maat schappij van Landbouw, waartoe reeds vergunning is gegeven. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het gevoelen der Plaatselijke Sehoolcommissie besloten. 7°. Naar aanleiding van een brief van de Gebr. Sontberg te Amsterdam, waarbij vergunning wordt gevraagd tot oprigting van een veer tusschen deze gemeente en die van Amsterdam, Purmerende en Ley- den wordt algemeen besloten die toestemming niet te verleenen, maar de concurrence geheel vrij te laten. 8°. Op het verzoek van den heer Mr. J. P. Amers- foordt, om in het genot te worden gesteld van de premie bepaald bij raadsbesluit van 28 Nov. 1861, als zijnde zijne brandspuit het eerst tegenwoordig ge- weest bij den brand bij A. Domburg, wordt beslo ten aan den heer Amersfoordt te kennen te ge ven, dat de premie van 25,bij het raadsbesluit van 28 Nov. 1861 eigenlijk is toegekend aan brand spuiten uit andere gemeentendat echterin dit exceptionele gevalde Baad bereid is hem te vergoe- den eene som van 22,30, te kort op eene uitgave ad 89,80 door ZEd. gedaan, en voor het overige gedeelte van de assurantie-maatschappijen ontvangen, voor de door de brandspuiten bewezen diensten om dat die som reeds voor het grootste gedeelte dOor ZEd. aan de brandspuitgasten der gemeente-spuit is uitgekeerdmet uitnoodiging eehter aan den heer Amersfoordt, om in het vervolg de uitbetaling vau uergeiijkc belooningen ever te laten aan de be- voegde autoriteit. Voor het verleenen der bedoelde 22,30 aan den heer Amersfoordt stemden de leden van Vuu ren, 't Ho oft, Verploegh en van Bijn. Tegetide leden Knaap, K o o t en K1 a p w ij k. Voorts wordt besloten aan de brandmeesters van de brandspuit n°. 3 de byzondere tevredenheid van den Baad te kennen te geven voor de door hen in het werk gestelde en met zulk een goeden uitslag bekroonde pogingen tot blussching van dien brand. Eindelijk wordt medegedeelddat de assurantie- maatschappij van de Jong Cie. eene premie van 20,heeft uitbetaaldter zake als boven, welke gelden ter beschikking zijn gesteld van de brandmees ters bij de brandspuit n°. 3. 9°. Worden voor kennisgeving aangenomen de na- volgende ingekomen stukken a. Missive van Gedeput. Staten d.d. 5 Febr. 1862, n°. 29, houdende terugzending der goedgekeurde be- grooting, diensf 1862. b. De Staatsbladen van 1862, n°. 18 tot 21. c. De Prov. bladen van 1862, n°. 12 tot 18. d. Het Weelcblad van Haarlemmermeer, jaargang 1862 n°. 5 tot 8. De openbare vergadering Wordt daarop veranderd in eene met gesloten deuren. Na de heropening der openbare vergaderingwordt 10°. door het lid Verploegh den wensch te ken nen gegeven dat er eene regeling worde gemaakt in de dienst der manschappen bij de brandspuit. De voorzitter antwoordt het lid Verploegh dat dadelijk nadat de goedkeuring der begrooting, dienst 1862 ontvangen was, nog twee brandspuiten zijn bestelddie spoedig zullen gereed zijn en de rege ling inmiddels zal worden voorbereid. 11°. Door het lid Koot worden inlichtingen ge vraagd omtrent de door den Hoofdcommies tot hier toe gedane bekeuringende daarvoor betaalde premien enz. Nadat daarop eenige discussien waren ge volgd ook omtrent den verkoop der in beslag geno men drankenwordt door den burgemeester toege- zegd dat de door het lid Koot gevraagde inlichtitt* gen in de volgende vergadering breedvoerig zullefl worden gegevenen de in beslag genomen dranken zoo spoedig mogelijk zullen worden verkocht. De vergadering is daarop gesloten.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1862 | | pagina 1