1 I - 78 - Haarlemmermeer-Polder. Rijn land. Versehiliende Polders. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. bouden, uithoofde de heer Schoolopziener zijn ge- voelen omtrent de aan den Eaad te doene voordragt nog niet heeft kenbaar gemaakt. 7°. Gelezen bet verzoek van J. Hogenbirk, ambtenaar aan het kantoor voor de plaatselijke belas- tingen bij den lijnden, verzoekende tegen 1 Mei 1862 uit die bqtrekking te worden ontslagen. Is besloten gemeld verzoek alsnog aan te liouden. 8°. Aan de orde is de benoeming van een ambte naar aan het kantoor voor de plaatselijke belastingen bij den Lijnden. Aan de vergadering worden medegedeeld de ten getale van 19 ingekomen sollicitatien. Wordt besloten a. de benoeming uit te stellen tot eene volgende vergadering, en van Burgemeester en Wethouders eene voordragt van drie personen te vra- genb. den tegenwoordigen ambtenaar J. Ho genbirk te trackten te bewegenom die betrek- king nog gedurende eene maand waar te nemenen bij weigeringBurgemeester en Welhouders te mag- tigen om voorloopig in de dienst te voorzien. 9°. Gelezen een adres van J. Braakman, be- zwaren inkoudende tegen zijnen aanslag in den hoof- delijken omslagdienst 1S61. Aangezien de tijd tot het indienen van reclames reeds lang is verstreken, wordt op gemeld adres afwijzend beschikt. 10°. Gelijk besluit wordt genomen op het adres van J. van Weelden, mede bczwaren inhoudende tegen zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1861. 11°. Op het adres van Gijs Brienen, bezwa- ren inkoudende tegen zijnen aanslag in de honden- belasting, dienst 1861, wordt om dezelfde redenen als boven afwijzend beschikt. 12°. Evenzoo wordt afwijzend beschikt op het adres van P. G. Dekker, mede bezwaren inkou dende tegen zijnen aanslag in de hondenbelasting, dienst 1861, op dezelfde gronden. 13°. Wordt gelezen een verzoek van J. Schou- ten Az., afschrijving vragende op zijnen aanslag in den hoofdeiijke omslag, dienst 1861, uithoofde hij van 1 November 1S61 tot 1 Maart 1862 niet in deze gemeente is woonachtig geweest, De voorzitter zegt, dat Sell ou ten hem in der tijd, mondeling kennis heeft gegevendat hij de gemeente verliet, dat dus, overeenkomstig de gemeen- tewet, afschrijving behoort te worden verleend, en stelt voor om aan J. Sell out en Az. afschrijving op zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1861, te verleenen voor 2/i2 gedeelteu. Het lid 't Hooft meent, dat indien Schouten den lslen November 1861 is vertrokkenhij dan in elk geval slechts afschrijving kan krijgen voor een maand, omdat gedeelten van maandendie men in de gemeente verblijft, voor geheele worden gerekend maar hij is er tegen, om de afschrijving te verlee nen, iudien het niet blijkt, dat Schouten op het bevolkingregister bekend staatals uit de gemeente te zijn vertrokken Ook de andere leden verklaren zich in gelijken zin De voorzitter zegt dat naar zijn inzien, de afschrij ving in het bevolkingregister geen noodzakelijk vcr- eischte isen hij de hem gedane kennisgeving vol- doende acht, indien de requirant die twee maanden elders heeft vertoefd, wanrvan hij overtuigd is daar die heer bepaald deze winter in Haarlem is verbleven. Het voorstel van den voorzitter, om de gevraagde afschrijving te verleenenwordt daarop in stemming gebragt en met 6 tegen 1 stem verworpenvoor stemden het lid Klapwijk, tegen de leden Koot, Verploegh, van Yuuren, van Eijn.'t Hooft en K n a a p. Het lid Verploegh stelt alsnu voor, omwan- neer Schouten aanloont, dat door hem te Haar lem in 1861 hoofdelijken omslag is betaald, hem dan afschrijving op zijnen aanslag in deze gemeente te verleenenen zoo nietdat dan de afschrijving zal worden geweigerd. De voorzitter merkt nog aandat de gronden waarop afschrijving zou worden verleendonwettig zouden zijn. Het lid 't Hooft voert nog aan, dat het het wettigst zou zijn, de afschrijving te verleenen, als Schouten van het bevolkingregister is geroijeerd, in welk geval hij in dit jaar ook geen kiezer zou kunnen zijn, doch indien zulks niet blijkt, dan de afschrijving te weigeren. Het voorstel van het lid Verploegh wordt daar op in stemming gebragt, en met 6 stemmen tegen 1 aangenomen.Voor stemden de leden Verp loegh van Rijn, Klapwijk, van Vuuren, 't Hooft ■en K n a a p. Te&enhet lid K 0 01. Dien ten gevolge zal de heer Schouten worden aangeschrevenom het verlangde bewijs te leveren. 14°. Worden voor kennisgeving aangenomen a. het Weekblad van Haarlemmermeern°. 13 tot 16 jaargang 1862 b. de Slaatsbladen n°. 32 tot 36, jaargang 1862 c. de Provinciate bladen n°. 26 en 27 van 1862; d. eene missive van heeren Gedeputeerde Staten houdende berigt, dat het Eaadsbesluit dd. 27 Eebr. 1.1.waarbij het getal scholen op 7 is bepaaldis aansenomen voor kennisgeving. o C De vergadering is daarop gesloten. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: van 22 tot 29 April 1802. GEBOREN "Willem zoon van B. Brand en A. Langeveld. Hendrikadochter van Aartje de Bade. Jan Pieter, zoon van D. Bok en A. Krielluar. Janna Clazina, dochter van H. Koekkoek en T. Breedijk. Cornelia, dochter van D. Kroon en C van den Bosch. Wilhelmina dochter van II. Schip pers en A. Smits. OVERLEDENMaria, oud 10 maanden, dochter van H. Geerekink en J. van Leeuwen. Jansje de Jong, oud 51 ja- ren gehuwd met J. van der Lee. - Adriaan oud 3 maan den zoon van Antonia Damen. LEVENLOOS AANGEGEVEN: 1 Kind van J. Kool en C Vuik. ONDERTROUWD L. Speelmans met C. van Bavel. A. de Graaf met M. G Crone. GEMUW'D A. Rodrigo met J. C. R. Goddeine. F. Maes met J. Verheul. F. C. Bulk met A. Bulk. De heer W. C. Dansdorp heeft zijn ontslag uit de dienst van den Polder aangevraagdter zake van zijne benoeming tot hoofd-opzigter bij den Waterstaat, in welke kwaliteit hem het toezigt over de werken voor het Kanaal door Zuid-Beveland is opgedragen. Den 20sten April j.l. heeft de verpachting plaats gehad van het grasgewas langs de zes dwarswegen voor den tijd van cen jaar, eindigende ult°. Decem ber 1862, uitsluitend om te hooijen in 52 percee- len. Het is geveild geworden voor 670,25ter- wijl het in het vorige jaar slechts f 289 opbragt. Op Zaturdag den 3den Mei 1862, des voormid- dags ten 10J ure, zal eene vereenigde vergadering worden gehoudenter behandeling van 1°. Instnllatie van de nieuwe leden. 2°. Voortzetting van het voorstel betrekkelijk de ambachten. 3°. Voorstel omtrent het toestaan van sehadeloos- stelling aan gewezen beambten van de Spaarndam- sche sluizen. Dingsdag 22 April des morgens ten half negen ure, werd te Delft op de gemeentebegraafplaats, ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Jacob Landmeter. Hij mogt het voorregt smaken den hoogen ouderdom van bijna 97 jaren te berei- ken, en mogt zich, tot voor weinig tijds, verheugen in het bezit van een gezond en krachtig ligchaam. Gedurende 65 jaren was hij, als ambtenaar bij het Hoogheemraadschap van Delfland, ijverig werkzaam en getuige van de vele wisselingen die ook dat col- legie troffenvooral in een tijdperk (17921811) waarin zoovele instellingen in ons vaderland op hare grondvesten werden geschokt. Bij al dien omkeer en bij al dien strijdbleef hij echter steeds de man, die met naauwgezetheid zijne betrekking waarnam en die, zonder, tot elken prijs, van de omstandig- heden gebruik te willen maken tot eigen verheffing, in de allereerste plaats vroeg, wat eer en pligt hem voorschreven. Een helder hoofd, een rigtig oordeel eene rijke ondervinding en een stalen geheugen moesten hem wel tot veler vraagbaak makenvooral omdat hij met de meeste bereidwilligheid en heusch- heid altijd gereed was anderen met den schat zijner ervaring ten dienste te staan. Hij genoot dan ook in ruime mate de achting van alien die hem kenden en zoowel zij, die bij het Hoogheemraadschap boven hem in rang waren geplaatst, als zij die daarbij in minderen rang werkzaam waren, gaven hem steeds de meest ondubbelzinnige blijken van vriendschap en genegenheid. Bij zijne ter aardebestelling waren de ambtenaren van Delfland op de begraafplaats tegen- woordig, om den ontslapene, ofschoon hij sedert 1857 geene function meer bij het Hoogheemraadschap bekleedde, nogtans de laatste eer te helpen bewijzen. DelftscJie Cour In de den 23sten April gehouden vergadering der afdeeling Stolen werdennadat de huishoudelijke aan- gelegenheden waren afgehandeld, nog de navolgende punten besproken 1°. Een voorstel van het geachte lid Mr. J. P. Amersfoordt, dat de afdeeling aan het hoofdbe- stuur bescheidelijk verzoekeom op de aanstaande algemeene vergadering te 's Hage de gemeente Sloten voor te dragenals plaats voor het liouden der algemeene vergadering en tentoonstelling in 1863. De heer Amersfoordt licht zijn voorstel toe met te zeggen, dat naar zijne bescheidene meening de tentoonstellingen van landbouw-voorwerpenin de eerste plaats op het platte landwaar toch de land bouw uitsluitend beoefend wordt, te huis behooren, en daar nu de afdeeling Sloten tot de oudste afdee- lingen behoort, rust ook op haar de verpligting om' te trachten het platte land deswege voor te dragen; mogt men bezwaar zien om de benoodigde localiteit ter dezer plaatse beschikbaar te hebben, dan stelt spreker terrein en ruime gebouwen op de Badhoeve, die toch in de onmiddelijke nabijheid van deze ge meente gelegen isgeheel ter beschikking voor de tentoonstelling. De nabijheid van Amsterdam en Haarlem zoude, naar sprekers meeningveel geschikt- lieid aanbieden voor het aan en afzenden van voor- werpen. Ook gelooft spreker dat het niet aan be- langstellende bezoekers zoude ontbreken, want de ondervinding heeft in de laatste jaren geleerddat vooral in den nazomer het dorp Sloten en deze zijde van Haarlemmermeer vrij druk door ingezetenen van Amsterdam worden bezocht. De voorzitter kon zich met het voorstel wel ver- eenigen, maar met voorbehoud dat door den geach- ten vorigen spreker de zoo schoone en ruime gelegen- heid op de Badhoeve mede ter beschikking van de tentoonstelling worde gestelddaarom zegt spreker den heer Amersfoordt dank voor de belangrijke welwillende medewerking ter bereiking van het voor deze afdeeling hoogst vereerend doel. De secretaris wenscht over het voorstel, waarmede hij zeer ingenomen is, nog een enkel woord te zeg gen, maar moet vooraf berigten, dat hij in ji. ver gadering der afdeeling Haarlemmermeer, die hij de eer had op uitnoodiging van haren geachten secre taris bij te wonende besprekingen over een der- gelijk voorstel van den heer Amersfoordt met belangstelling gevolgd heeft, doch zulks daar niet zoo- danigen bijval vond, als de voorsteller en hij spreker wel gewenscht hadden. Die besprekingen zijn, hoe- wel niet geheel juist, opgenomen in het Weekblad van Haarlemmermeer van den 2 5sten April. Wat nu het voorstel van den heer Amersfoordt betreft, zooals het door ZijnEd. is toegelicht, gelooft spreker dat het bij het hoofdbestuur veel kans heeft van eerklank te vinden. Het hoofdbestuur toch zal naar sprekers bescheiden meening, de poging van eene oude afdpeling billijken, wanneer het zooals in het onderhavige geval blijkt, dat zij het uitvloeisel is van hare zucht om een meer werkdadig deel te nemen aan de bemoeijingen der maatschappijwier belangen zij zooveel in haar vermogen was, gedurende haar dertienjarig beslaan heeft trachten te bevorderen. De heer Schone, secretaris der afdeeling Haar lemmermeer, vroeg het woord en geeft inlichting aangaande eene onjuistheid, voorkomende in het Weekblad van Haarlemmermeer, waarop de vorige spreker gewezen had. Onder dankbetuiging aan den heer Schone wordt deze inlichting door de verga dering ontvangen. Nadat nog enkele leden ten gunste van het voor stel het woord hebben gevoerd, wordt bij acclamatie tot de aanneming van het voorstel van den heer Amersfoordt besloten, namelijk, dat de afdee ling Sloten zich tot het hoofdbestuur wende met ver zoek de algemeene vergadering en tentoonstelling in 1863 te Sloten te houden. 2°. Mededeeling door den voorzitter, gevolgd wor- dende van uitreiken van prijzenals een getuig- schrift aan het geachte lid C. v. de Geer, wagen- maker te Slotenvoor het vervaardigen van een voertuig voor landbouwgebruik en een getuigschrift aan A. Stokman, voor lange en getrouwe dienst bij den veehouder Z. van Bodegraven, te Sloten. Nadat de aangekondigde verloting onder de leden ter vergadering tegenwoordig had plaats gehadsluit de voorzitter de vergadering, onder dankzegging aan de leden voor de groote belangstelling, waarmede zij de behandelde punten hadden gevolgd en mogt het leiden tot het beoogde doel, in deze bijeenkomst

Weekblad van Haarlemmermeer | 1862 | | pagina 2