WEERBLAD W MdSfft c 1 van 1862. Vrijdag, i Augustus. Rijnland. Haarlemmermeer-Polder. \V^/U^ V, A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BE EANGEN GEWIJD. Derde Jaargang. Hoofdredacteur: C. E. DE CLERCQ GEMIDDELDE Maandelijksche WaterstandenWater-ontlastingen en werking der Stoomtuigen in het Hoogheemraadschap van Rijnland. °P 2 S assy,-: HAARLEMMUm, Abonnementen worden aangenomen bij de Boekhandelaars C. M. VAN GOGH. Leidschestraat, te Amsterdam, J. J. VAN BREDERODE,Haarlem, bij den Heer BRIEVENGAARDER te Haarlemmermetr en verder bij alle soliede BOEKHANDELAREN en POSTDIRECTEUREN in het Rijk. De Prijs is f 6, in het Jaar. Elke 3 Maanden wordt over f 1,50 beschikt. Advertentien van 15 regels 50 Cts.efte, behalve 35 Cents Zegelregt bij elke plaatsing. Alle Toezendingen moeten franco geschieden aan den Hoofdredacteur, te JuNIJ 1862. WAARNEMINGEN. Vloed id. den IJssel id. de Noordzee Ebbe het IJ id. den IJssel id. de Noordzee Boezemstanden u til Boezemstanden -2.2 Verval in de Sluizen [2 o /HjJ van lozinS Ph Hoeveelheid geloosd De meest heerschende wind t! O t Gewerkt gedurende Opbrengst 5) v Uitgemalen ,|H I Gestopt v. hoog water. id. voor Slnisgang CO WAARGENOMEN TE Spaarndam. 0,096 -f A.P. 0,309 A.P. 0,682 A P. 0,736 A.P. 0,091. 29. 4,986021. West. Halfweg. 0,075A.Pj» 0,29 -1 a P. 0,668 A.P. Noord-West. Gouda. 1,079 A.P. 0,382 A.P. 0,549 -1 A.P. Znid-West. AANTEEKENINGEN. Katwijk. 0,885 -j- A.P. 0,597 A.P. 0,707 A.P. West. Iieidschendam. Rijnland. 0,7353 A.P. Delfland. 0,3361— A.P. Bodegraven. Rijnland 0,6777 A.P. Woerden 0,567 A.P. De water-inlating te Gouda oedroeg door de boezemslnis v. het stoomgemaal 12,747,525. Bij de waterlozing te Spaarn dam, zijn de gewone belem- meringen gebruikt. De tijdrnimte nitgedrukt in uren en minuten. Lengte-afmeting in Ned. Ellen. - Inhouds-afmeting in Kubieke Ellen. Door de Vereenigde Vergadering van Eijnlandge- houden 29 Julij, is, uit het vroeger medegedeelde tweetalmet 20 van de 23 uitgebragte stemmen tot secretaris verkozen de heer W. G. de Bruyn. Kops, thans kommies aan het provinciaal bureau van Noord-Holland. VERGADERING van HOOED-INGELANDEN gehouden op Woensdag 23 Julij. Fervolg Behalve de beide puntenreeds in ons vorig nom- roer vermeldvverden in deze vergadering nog de navolgende zaken bekandeld 1°. Werd aan de vergadering medegedeeld, dat aan J. Bos voor de som van f 1500 is verkocht geworden een perceel veenslikdat op de voorjaars- veiling was opgehouden. 2°. Dat aan den heer Bronkhuijze vergunning is verleend tot het hardmaken van een gedeelte van den westelijken Hoofdweg, tusschen Abenes en den Leeghwateren wel op dezelfde voorwaardenals vroeger dergelijke vergunningen verleend zijn. 3°. Dat van het Collegie van Eijnland ontvangen is de goedkeuring omtrent eenige af- en overschrijvingen. 4°. Voor het onderzoek der rekening over 1861 worden benoemd de heeren Rutgers van Eozen- burg, Beijerinck en Wis boom; de benoe- ming geschiedde door de vergadering, terwijl de leden van het Dagelijksch bestuur zich van medestemming onthielden. 5°. Werd goedgekeurd een voorstel van dijkgraaf en heemradenaangaande eene verwisseling van oron- den gelegen aan den Cruquiusmet den heer if. A. Bultman Ilzn., onder beding, dat door dezen heer geeue uitwegen zullen kunnen geeischt worden over de strook gronds, welke het eigendom van den Pol der blijft, of waarachter gronden van den heer BuIt- Ban gelegen zijn. 0°. Werd aangenomen een voorstel van dijkgraaf en heemraden om voor rekening van den polder te beplanten de wegen welke bereids zijn hard gemaakt, bijaldien de aangrenzende eigenaren niet binnen den termijn van eene maand verklaren van hunne bevoegd- heid gebruik te willen makenom die wegen voor eigen rekening te beplanten. 7°. Werd goedgekeurd de voorgestelde wijziging in een opstal-contract met den heer Mr. J. W.° H. Rutgers van Eozenburg, betreffende door hem in pacht genomen gronden aan de Grevelingten dienste der verveening van het eiland Abenes. De wijziging heeft ten doel, den heer Rutgers van Rozenburg, gedurende den termijn van opstal het rustig bezit dier gronden te verzekeren. 8°. Werden insgelijks goedgekeurd twee voorstellen van dijkgraaf en heemradentot teruggave van ver- beurde boeten door aannemers van het krooswerk; en tot restitutie van pacht voor ingenomen dijks- gronden. Bij de behandeling van dit voorstel werd door de heeren Rutgers en Beijerinck de noodzakelijk- heid betoogdom toch vooral spaarzaam te zijn met het terugbetalen van verbeurde boetenmen stelle die boeten liever wat lagerdoch schenke dan ook geene vrijstelling. De dijkgraaf zegt, dat hij de juistheid van deze bewering wil toegeven, doch meent dat het onbiilijk zou zijn deze bepalingen thans in al hunne gestreng- heid toe te passendaar de meeste boeten ongeveer het bedrag der geheele aannemingsom bedragenen de aannemers nog bovendien de door hen gestorte waarborgpenningen verbeuren. Ook werd de boete niet toegepast omdat het werk slecht was uitgevoerd, maar omdat het te laat werd opgeleverd. Na al het gehoorde, vereenigt de vergadering zich nog ditmaal met de voorgestelde teruggave der boe ten, en wordt de vergadering door den voorzit- ter gesloten. Vrijdag 1 Augustus zal eene vergadering van Hoofd- ingelanden gehouden worden ter behandeling van 1°. het hardmaken der lengtewegen, en 2°. de herziening van het bijzonder reglement voor den polder. Aan het rapport des Hoofdopzigter3 over de maand Met ontleenen wij A. dat de Stoomtuigen wegens den gunstigen WATERSTAND, niet IN WERKING ZIJN GEWEEST. B. OMTRENT HETGEEN AAN DE STOOMTUIGEN VER- RIGT IS: a. Door het personeel aan den Leeghwater zijn de hefboomen der voedingskleppen versterkt door het aanbrengen van gesmeed ijzeren toogstukken. Daar de luchtpompzuigers door slijting te ruim geworden zijn, en de pakking daardoor, zonder versleten te zijn, na eene korte werking lekte, heeft men twee gesmeed ijzeren ringen om die zuigers gemaakt tot steun der pakking, De stokers zijn voortgegaan met het verder schoon- maken der ketels en rookgangenzoodat deze alien schoon zijn terwijl twee der ketels zijn besmeerd met een mengsel van koolteer, talk, potlood pn lerpen- tijnolie, om het aanzetten van den ketelsteen te beletten. b. Het personeel aan den Cruquius is in de eerste helft der maand werkzaam geweest met het inschu- ren der groote veiligheidsklep op de stoomkast en de afsluitsklep van het donkeij mede op de stoomkast. Tot het maken van den houten stuwdam met val- schutten in de Kruisvaart achter den Cruquiuswas noodig het leggen van eenen aarden datti in die vaart, welke op den 20sten Mei geheel gesloiten was, waarop het kleine stoomtuigje des namiddags ten 3 ure in werking is gebragt tot ontlediging der fundering3- put, die den 21sten op den middag droog was. Oogenblikkelijk is men toen begonnen met het her- stellen van harten en zuigers, hetgeen met 4 harten en 4 zuigers tegelijk gesohiedt, opdat de Cruquius, desgevorderdmet de overigen zou kunnen werken. Met het einde der maand waren 2 zuigers en 3 harten hersteld; hierbij zijn, even als ten vorigen jara aan den Lijnden, de leistangen der zuigers weggenomen. Eindelijk is door het personeel nog een luchtpomp- zuiger uit elkander genomen, die gedeeltelijk vernieuwd moet worden. c. Aan den Lijnden is het personeel werkzaam ge weest met het inschuren van eenige kleppen en het uitnemen van de injectiepijp van den condensor. De kleine pakkingring van den ringvormigen stoomzuiger, die gebroken wasis uitgenomenom door eenen nieuwen vervangen te worden. De zuigers van de beide luchtpompen met hare kleppen zijn uit elkander genomenomdat die gedeeltelijk vernieuwd moeten wordeneven als de daarbij behoorende stangen. Eindelijk is men nog werkzaam aan het herstellen der zuigers en harten. Omtrent de werken ter ver- grooting van het ketelvermogen verwijzen wij naar het rapport in ons vorig nommer opgenomen. In de maand Mei zijn aan den Cruquius geleverd 525J/2 mudden cokes. Met het einde der maand bedroeg de voorraad: Leeghwater. Cruquius. Lijnden. te zaraen. 13153 2453 18477 6354 5874 14155 377 y2 678 168 116 627 79 72 25iya 199% 63% 411 mud. Eng. kolen 2871 Belg. 1927 Cokes 301 pond. Talk 343 kann, Gallip.-olie 100 Patent- 148

Weekblad van Haarlemmermeer | 1862 | | pagina 1