WEEKBLAD t N°fi van MB - 1865. Vrijdag, 27 Maart. Haarlemmermeer-Polder. Rijnlancl. Delfland. mj AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER- BELANGEN GEWIJD. Wierde Suar gang. Hoofdredacteur: C. E. DE CLERCQ. 't Kan verkccrenzegt Breeroo, BEGROOTING van het Hoogheemraadschap van Delfland, voor het Dienstjaar 1863/64. rtV' IIA AltLENMERMEER Abonnementen worden aangenomen bij de Boekhandelaars C. M. VAN GOGH. Leidschestraat, te Amsterdam, J. J. VAN BREDERODE,,Haarlem, bij den Ileer BRIEVENGAAKDER te Haarlemmermeer en verder bij alle soliede BOEKHANDELAREN en POSTDIRECTEUREN in het Rijk. De Drijs is J 6, m het Jaar. Elke 3 Maanden wordt over 1,50 beschikt. Advertentien van 1—5 regels 50 Cts.elke re "el behalve 35 Cents Zegelregt bij elke plaatsing. Alle Toezendingen moeten geschieden aan den Hoofdredacteur, te Amsterdam.I aeer 1 it De togten, van welke de verdieping den lsten April zal worden aanbesteed zijn de volgende. De Liede- togt, Jang 1900 el; de Spaarnetogt 2472; de Spie- ringtogt tussclien den Vijfhuizerdwarsweg en de Kruis- vaart, 3000; de IJtogt tusschen den Yenneper- en Lis ser-dwarstogt 3000de Nieuwerkerkertogt in sectie C, 615; dezelfde tusschen de Kruisvaart en den Vijf- huizerdwarstogt, 3000; dezelfde tusschen den Yen- neper- en Lisser-dwarstogt, 3C00; de Kagertogt tus schen den Spaarnwouder- en Yijfhuizerdwarstogt 3000; dezelfde tusschen den Bennebroeker- en Venneper- dvvarstogt, 3000; de Slotertogt tusschen den Venne- per- en Lisser-dwarstogt, 3000; de Aalsmeerder-Zuid- togt tusschen de Kruisvaart en Venneperdwarstogt 6000; te zamen alzoo eenc lengte van 31.987 el. Alle moeten gemaakt worden ter diepte van 6 el A. P., uitgenomen de Spaarnetogt, waarvan de diepte op 5.50 el A. P.is bepaald. Door de volgende bepalingen der voorwaarden van de besteding is voor de belangen der belendende ei- genaars gewaakt. De aannemer is verpligt zorg te dragendat door zijn volk geen ander nadeel wordt berokkend aan de gewassen op de aanliggende landerijendan voor de plaatsing der gronden volstrekt noodzakelijk is. Het is dus verboden om over bezaaid land te loo- pen, of daaraan op eenige andere wijze schade toe te brengen. Yerder is de aannemer verpligt, om bij water be- zwaar in de aangrenzende kavelslootendit water te doen afvloejjen tot de hoogte van den polder-boezem. Zoo als uit de aankondiging in de vorige week blijkt, ligt ter visie eene nieuwe ontwerp-verordening op het kroozen en zuiveren van alle vuilnis en water- planten der lengtetogten en slooten in den Haarlem- mermeerp older. De daarin gebragte wijzigingen, noodig geworden door de uitbreiding der begrinding van de wegen en door het opheffen der betrekking van schouwraden zijn de volgende De slooten die door de eigenaars der aangrenzende gronden moeten gekroosd worden, waren in art. 1 aldus bepaald: de slooten langs de dwarswegen ter halver sloot en de slooten langs de Lengte- Hoofd- en Veld- wegen ter heeler sloot Hiervoor is thans in de plaats gesteld de slooten langs de begrinde Hoofd- Lengte- en Dwarswegen ter halver sloot en die langs de on- begrinde Lengte- Hoofd- en Veldwegen ter heeler sloot" In art. 5 is in de plaats van zoo noodig bijge- staan door schouwraden gesteld zoo noodig bijgestaan door de opzigters" De dagteekeningen van intrekking der vorige veror- dening zijn voorts overeenkomstig gewijzigd. destijds niet wenschten te plaatsenmaar dat thans voorzeker wel niemand meer zal ergeren en menigeen doen toestemmendat er in korten tijd veel veran- derd en verbeterd is, bij het herdenken hoe het was in die dagen waarvan hier gesproken wordt. Aan de Redactie Fan Het IFeekblad Van de Ilaarlemmermer Mij/i Heer de Redacteur In dien u, E, D: het geschiekt Aclit in U, E, D, Blad te melden de Overstulpte jammer te kinnen ge- geven door een in Voudig meerbewoonder van Wegen den Zwaaren drukende onregtvardigheden van Wegens de ongeschikte Besteurders en van de Velen reeden van Water die zich tans in de Meer bevinden dat er Zoo Veel Bewoonders haar Woonplaats Moeten Yerlaten zoodat er geen Bewoonders gevonden Wor- denj Zoo Als het is gebleken op dato 27 Januarij 1860 bij den Nootlijdenden Brand Van de Bouw- hoefve van den Heer Dumont Staande en gelegen aan den Benenbroeker Weg en den Veldweg dat er Wel Brandspuiten en ook wel Brandmeesters Waren en ook is er Welgekomen een Opperbevelhebber maar geen Mensehen om die voormelde Spuiten in Werking te bringzoodat er Wel kommandegevers waren Maqr geen onderdanen, zoo heeft een ieder een Afschriek van den Meer door het ongelukkiege Besteur. 4 Eebruarij 1860. is een bekend spreekwoord, dat ons in de gedachte kwam, toen ons laatst bij het nazoeken onder de papieren van vorige jaren, het onderstaande ingezon- den schrijven weder onder oogen kwamdat vvij De verkiezing van 4 hoofd-ingelanden en 5 hoofd- ingelanden-plaatsvervangerster voorziening in de vacature, ontstaande door de gewone aftredingen van de heeren: A. W. Muysken, Mr. J. P. Amers- foordt, S. de Clercq Wz.J. J. vanVoorst, M. Oosthoek, P. J. de Kanter, het bedauken van den heer J. A. Pol, het overlijden van den heer H. P. A. Tyken, en de benoeming van den heer C. H. Baron van Pallandt, vroeger hoofd-inge- land-plaatsvervangertot hoofd-ingelandzal plaats hebben op Donderdag den 2den April op de volgende plaatsen en uren. 3de district, lioofdplaats de Cruquius, in de lokalen van het stoomgemaabverktuig de Cru quiusvoor al de ingelanden van dat district, van des voormiddags elf tot des namiddags drie ure; 4de districthoofdplpats de Lijnden in de lokalen van het stoomgemaalwerktuig de Lijn den, voor al de ingelanden van dat district, van des voormiddags elf tot des namiddags drie ure 7de district, lioofdplaats de Leeghwater. op het gemeentehuis te Haarlemmermeersectie M M. kavel een, voor al de ingelanden van dat district van des voormiddags elf tot des namiddags drie ure lOde district, hoofdplaats Alphen a. op het raadhuis te Alphen, voor al de inge landen in die gemeente, van des voormiddags elf tot des namiddags drie ure; b. op het raadhuis te Oudshoornvoor ingelanden in die gemeentevan des voormiddags tien tot des namiddags tien ure; c. op het raadhuis te Zwammerdamvoor ingelan den in die gemeente, van des voormiddags tien tot des namiddags den ure; 14de district, hoofdplaats W a. op het raadhuis te Warmond, voor nigeianden in die gemeente, van des voormiddags elf tot des namiddags drie ure b. op het raadhuis te Oegstgeestvoor ingelanden in de gemeenten Oegstgeest en Eijnsburg, van des voormiddags tien tot des namiddags een ure; c. op het raadhuis te Sassenheim, voor ingelanden in de gemeenten Sassenheim en Voorhout, van des voormiddags tien tot des namiddags een ure; 15de district, hoofdplaats JVassenaar a. op het ambachtshuis te Wassenaar, voor inge landen in die gemeente, van des voormiddags elf tot des namiddags drie ure b. in het logement de Boskam te Katwijk, voor ingelanden in de gemeenten Katwijk en Yalkenburg, van des voormiddags tien tot des namiddags een ure c. op het raadhuis te Yoorschotenvoor ingelan den in die gemeenten, van des voormiddags tien tot des namiddags een ure. OVEKZIGT Ontvangsten. a. Het batig slot over 1862/63 b. Opbrengst van Delflands eigendommen: 1°. Land- en andere huren ./5178. 2°. De reeognitien van diversen 1374.74 14000.— c. Opbrengst van verkrijgbaar gestelde stukken d. Bijdragen van andere Walerschappen voor den Wierikkerdijk e. Gelden van derden ontvangen, tot bestrij- ding van uitgaven volgens overeenkomstcn of oude herkomsten voor hen gedaan Van de Provincie, voor de bijdragen in de stroo- en helmbeplantingen f 1000 Bijdragen in de kosten van de zee-oever- verdediging van het Noorland/ 1100, het Nieuwland 2200, de Haak en Bonnelanden/400; van diversen voor diversen 665.75 De omslag over de gehoefslaa'gden g. De omslag van Delflands sluisgeldwaar- onder tevens wordt opgenomen die voor den Wierikkerdijk, 4 2.80 per Bun der 92932. Buitengewone omslag tot be- strijding der kosten van aan- leg der nieuwe zee-oeverver- dedigingsvverken 5 f 0.50 per Bunder16595. 6552.74 Memorie. 250.— 5365.75 109527.— Toevalige baten Boeten voor overtreding van verordenin- gen f 600schutgeld der sluis te Vlaardingen 300; diversen 160; te negotieeren kapitalen tot daarstel- ling van het stoomgemaal ter verbete- ring van Delflands boezem, voor het geheel begroot op 235,000; voor het loopend dienstjaar benoodigd/110,000 111060.- Gezamenlijke ontvangst 247721.97£

Weekblad van Haarlemmermeer | 1863 | | pagina 1