WEGKBLAD van 4805. Vrijdag, 10 April. I Haarlemmermeer. Rijnland. Delfland. Verschillende Polders. Landbouw. AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Abonnementen Vierde *Faargang. Hoofdredacteur: C. E. DE CLERCQ. De Prijs is 6,— in het Jaar. EIke 3 Maanden wordt over 1,50 beschikt. Adyebtentien van 1—5 regels 50 Cts.elke regel meer 10 Cts., bekalve 35 Cents Zegelregt bij elke plaatsing. Alle Toezendingen moeten geschieden aan den Hoofdredacteur, te Amsterdam. GEMEENTE-RAAD. s HAARLEMMERMEEIt. worden aangenomen bij de Boekhandelaars C. M. VAN GOGH. Leidschestraat, te Amsterdam J. J. VAN BREDERODE,Haarlem bij den Heer BRIEVENGA ARDER te Haarlemmermeer en verder bij alle aoliede BOEKIIANDELAREN en POSTDIRECTEUREN in het Rijk. Zitting van Donderdag 26 Maart 1863. Yoorzitter Mr. M. S. P. Pabst. De Vcrgadering wordt's middags ten 1 ure geopend. Tegenwoordig 11 Leden, zijnde de Heeren: 't Hooft, Knaap, Koot, Buis, Tensen, Spaans, Schone, Verploegh, van Rijn, Klapwijk en van Yuuren. De notulen der vorige Vergadering worden gelezen en goed- gekeurd. 1°. De Voorzitter stelt voorom, aangezien er geene bezwa- ren zijn ingebragt tegen de loelating van den Heer P. Lanser als Lid dezer Vergadering, en de bij de Wet voorgeschreven termijn verstreken is, over te gaan tot de beeediging van dien benoemde. Daartoe besloten zijndewordt de Heer Lan ser ter Vergadering binnengeleid, en iegt in lianden van den Voorzitter de bij art. 83 der grondvvet en de bij art. 39 der gemeentewet voorgeschreven Eeden af. De Heer Lanser wordt daarop met zijne benoeming geluk ge- wenscht, en neemt bij zitting. De Vergadering bestaat alsnu uit 12 Leden. 2°. Wordt besloten, voor notificatie aan te nemen, het door de Plaatselijke Schoolcommissie ingezonden verslag omtrent den toestand van het lager onderwijs over 1862. 3°. wordt gelezen ecne missive van het Burgerlijk Armbe- stuur inzendende het verslag omtrent den toestand van het Arin- bestuur over 1862. Na voorlezing daarvanwordt besloten hetzelve voor noti ficatie aan te nemen. 4°. wordt met algemeene stemmen henoemd, de door Bur- gcrneester en Wethouders voorgedragen persoon van M. Ver- hage tot hulponderwijzer op de school sectie JJn°. 1. 5°. wordt de tijd van in functie treding van den benoemden hulponderwijzer bepaald op 13 April 1863. 6°. wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld een ter tafel overgelegd ontwerp-besiuit tot het doen van af- en over- schrijvingen in de hegrooting dienst 1862 tot een bedrag van 259,60^. 7°. wordt zonder hoofdelijke stemming vastgesteld cen Sup- pletoire Begrooting van Inkomsten en Uitgaven dienst 1863, strckkende tot regeling in de Begrooting van de Ontvangsten en Uitgaven, hetreffende het bouwen van eene school en onder- wijzerswoningop sectie FF, 15. Gemelde Suppletoire Begroo ting bedraagt in Ontvang 13,336,97£ en in Uitgaaf. f 13,336,97^. Saldo Nihil. 8°. De Voorzitter deelt mede: a. Dat de Begrooting voor 1863 door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd, b. het proces-verhaai van de np den 19den Maart 1863 door Burgemeester en Wethouders gehoudene publieke verhuring, van het terrein bij de school op LL, 12. 8°. bis. Het lid Root rnaakt de opmerking, dat er ditmaal geen commissie is henoemd, om tegenwoordig te zijn bij de besteding der school op FF, 15. De Voorzitter deelt mede, dat de Leden die door den Raad zijn henoemd, om uit te maken de Commissie tot Onderzoek in zake Zijlmans cum suisdoor hem zijn uitgenoodigdom tegen woordig te zijn bij de Besteding der school, zijnde de Heeren Amersfoordt en Tensen, en zulks omdat dan beide zaken, op een dag konden worden afgedaan 9°. worden gelezen on voor kennisgeving aangenomen de na- volgende ingekomen stukken. a. Missive van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland gelei- dende een Extract uit Z. M. besluit van 13 Maart 1863 n». 58, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot heffing van ee- nen Hoofdelijken Omslag over 1863, b. missive van den Heer L. Lemmers, waarbij door hem wordt bedankt voor de benoeming tot hulponderwijzer alhier, c resolutie van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, houdende goedkeuring van de op den 5 don Maart 1863 plaats gehad hebliende aanbesteding, van het bouwen eener school en onderwijzerswoning op sectie FF, 15. d de SlaalsbladenProvinciate bladen en de Weekbladen van Haarlemmermeer over 1863. 10°. Gelezen een adres van B. Labrijn, makelaar te Haarlem mermeer, waarbij door hem tengevolgo van het raadsbesluit van 13 Fehruarij 1803 en de aan hein gezondene missive van Burgemeester en Wethouders dezer Gemeente wordt te kennen gegeven dat hij zich zal onlhouden, om als makelaar te hande- lenin de artikelen, welke door hem als winkelier worden verkocht, nameiijk: wijn, likeuren en sta ke dranlcenIcrui- denierswarenspecerijen, gruttenwarenzeepzoul, olie, kaarsen spekboler, Icaastabak en sigaren, aardewerk, eenig glaswerkgaren, band, saijel, eenig borstelwerlc en klein touwwerkalles in den staat zooals het door fahrieken en trafieken wordt afgeleverd. Is besloten, aan den makelaar Labrun te kennen te geven, dat van de, door hem gedane kennisgeving nola is genomen. 11°. Gelezen de missive van Dijkgraaf en Hooglieemraden van Rijnland, dd. 28 February 1863 n». 4, en van Dijkgraaf en Heernraden van den Ilaarlemmermeer-Polder dd. 17 Maart 1863 n°. 127 41 waarbij, 1°. door Rijnland wordt te kennen gegeven dat wanneer te eeniger tijd, de Spaarndamschedijk gevaar mogt opleveren zulks alsdan op 3 punlen, nameiijk op Rijnlands buis te Spaarn- dam, aan den kerktoren te Sloten, en aan de schoorsteen van het stoomgernaal le Halfweg zal worden kenhaar gemaakt, hij elk aan de landzijde door een zichtbaar sein, beslaande des daags in een roode vlag, en des nachts in een heldcr lichtende lantaren, met rood licht: en, 2° door het Bestuur van den Haarlemmertneer-Polder wordt medegedeeld, dat de boven aangegeven seinen zullen worden overgenomen op de schoorsteenen van de drie stoomtuigen de Cruquius, de Lijnden, en de Leegliwaler. Nadat hieromtrcnt eenige gedachten wisseling had plaats ge had wordt op voorslel van den Voorzitter beslotenBurgemeester en Wethouders te magtigen, om met de kerkbesturen in doze gemeente nopens het overnemen der seinen op de kerktorens, in overleg te tredenen des aangaande cen nader voorslel aan den llaad te doen. 12°. Nader gelezen het verzoek van Teunis van Horssel om ontheffing van zijnen aanslag in de hondenbelastingdienst 1862. Gchooid het rapport omtrent het daaromtrent ingesteld on derzoek, houdende dat de hond waarover de reclame loopt, nog steeds ten huize van den reciamant aanwezig is. Is besloten, het gedaan verzoek te wijzen van de hand. 13°. Een verzoek van de wed. de Boer om ontheffing van Daren aanslag in de hondenbelasting, dienst 1862 wordt gesleld in lianden van Burgemeester en Wethouders tot onderzoek. 14°. De Voorzitter brengt ter sprake, de vraag of de hoofd- weg voor de scholen op J. J. 1en D. D. 1en voor de Alge meene Begraafplaats, alsmede de Aalsmeerderweg voor de school op FF, 15, door de gemeente met boomen zal worden heplant, terwijl alsdan de vergunning daartoe voor 1 Mei a. s. moet zijn aangevraagd. De Voorzitier merkt daarbij echter op, dat er op de Begrooting geene gelden voor zijn uitgetrokken. Na eenige heraadslaging wordt beslotendie heplanting aan den polder over te latenmet magtiging op Burgemeester en Wethouders, om zoo de heplanting van den hoofdweg voor de school op DD, I, in verband met den aanleg van het terrein bij die school, mogt kunnen plaats hebben, zulks te doen. 15°. De Voorzitter merkt op, dat er op de school op D D, 1, behocfte bestaat aan een kweokeling, en wenscht dat daarin moge worden voorzienhij stelt daarna voor om Burgemeester en Wethouders le magtigen om, behoudens nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten, voor cen kweekeling op hedoelde school toe te zeggen 100 per jaar. Dien overeenkom^tig wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. 16°. Wordt de Voorzitter gemagtigd om met de Ministers van Financien en Binnenlandsche Zaken te spreken, over den ge- vraagden afstand van dorpsgrondenen tevens om cen gedeelte dorpsgrond voor markt te koopen, indien op den gevraagden afstand niet spoedig wordt beschikt. 17°. de Heer Koot spreekt over eene onlangs door den Hoofd- commies J. A. Strickling gedane bekeuring. De Heer Koot wordt door den Voorzitter beantwoord, en de handelingen van den Hoofd-commies nadrukkelijk verdedigi). De Heer Knaap merkt opdat welligt in overweging kan ge nomen worden, om de verordening te wijzigen; de Voorzitier zegt dat daartoe hij eene herziening der verordening gelcgen- heid bestaat. 18°. De Heer Schone vraagt of de Commissie in de zaak van Zijlmans cum suis haar rapport reeds kan uitbrengen. De Voorzitter anlwoordt, dat nog geen rapport kan worden uitgebragt. De Vergadering wordt daarop geslolen. In bet 7de kiesdistrikt van Rijnland, boofdplaats de leeghwaterzijn den 2den April voor de verkiezing van een hoofdingeland en een hoofdingeland-plaatsver- vanger ingeleverd 270 stembriefjes. Hij de opening bleken 10 van onvvaarde; de volstrekte meerderbeid was dus 131 stemmen. Op den beer S. de CI erq Wz. waren uitgebragt 257, op den heer D. C. Meijer 72, op den heer G. G. Snell en 67 en op den heer J. J. van Voorst 45 stemmen, en is dus als boofdingeland verkozen de beer S. de Clercq Wz. te Lisseen zal er eene herstemming moeten gehou- den worden voor hoofdingeland-plaatsvervauger over de heeren D. C. Meijer en G. G. Snellen. In het distrikt de Cruquius zijn uitgebragt op den heer A. van Stralen 180, op den beer A. W. Muijsken 160 en op den heer mr. J. P. Amers foordt 136 stemmen, zoodat de eerste tot hoofdin- geland en de tweede tot plaatsvervanger gekozen is. In het distrikt de Lijnden zijn uitgebragt op den heer H. E. IB uit man 186 en op den heer A. van Stralen 136 stemmen, zoodat eerstgeuoemde tot hoofdingeland is verkozen. Bij de verkiezing van hoofd-ingelanden en hoofd- ingelanden-plaatsvervangers op den lsten April, zijn gekozen lste distrikt, boofdplaats Delft. Tot hoofd-inge- land, J. van Wo erden; tot plaatsvervanger Mr, B. L. B. a sell. 2de distrikt, hoofdplaats Naaldwijk Tot hoofd ingeland, C. J. Schiefbaan. 6de distrikt, hoofdplaats Pijnacker. Tot hoofd ingeland J. H o o g e r b r u g g etot plaatsvervanger M. Bodenburg. S3 BOVENIEEKEB-POLDEE, de Oemeente Nieuwer-Amstel. Maanden. Waterstanden. in Ellen -j- A.P. Tijd, door de Molens gemalen, in Uren. In den Polder. o bO a a In den Amstel. Ondermolens Bovenmoiens Gang A. GangB. Molen N°. 1. Molen N°. 2. Januarij 5.03 1.65 0.34 89 89 112 112 Februarij 5.08 1.71 0.40 178 182 230 178 Maart 4.96 1.61 0.34 88 85 125 121 Door de Vereeniging ter bevordering van Falrielc- en Handwerksnijverheid in Nederlandis de navolgende Prijsvraag uitgeschreven Welke middelen zijn er aan te wenden, om den ambachtsmangedurende den winterdat hij vruchteloos zonder verdienste rondloopt, werk en daardoor brood te verschaffen

Weekblad van Haarlemmermeer | 1863 | | pagina 1